PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658373}
6,1 2 450
ocen
6,1 10 1 2450
Miłość bez ustawki
powrót do forum filmu Miłość bez ustawki

Rycząca czterdziestka o wyglądzie i mentalności niezbyt lotnej gimnazjalistki i recydywista z dziarą
na pół twarzy, dziurą po zębie nieumiejący sklecić zdania wielokrotnie złożonego . Czterdziecha
przy nim realizuje swoje matczyne instynkty a kryminałek z chęcią na to przystaje. Ot, cała miłość...

Shalimar00

Oglądając ten dokument miałam wrażenie, że ta kobieta znalazła sobie dziecko/syna do opieki, a nie partnera na życie: Pójdziemy do szkoły, zrobimy ząbki, pójdziemy do szkoły, a potem zrobimy dzidziusia". Nikogo jednak nie krzywdzą i szczęścia życzę.

kaska82

zgadzam się z przedmówcami a do tego dodam że ten koleś poza pozorną zmianą to zbyt wiele nie zmienił. przede wszystkim będąc w więzieniu nadal łamał prawo, nie był w stanie obiecać swojej miłości życia że nigdy nie pójdzie już na ustawkę. Idzie do sądu i kłamie na temat swoich wyroków i ilości odbywanych kar. On na prawdę sądził że nie mają tego w papierach?? Zęba nie zrobił, prawka też. W sumie spełzło na niczym. Mimo wszystko życzę im wielkiego szczęścia. A co do zdrady, Pani Mariola mówi że jest pewna w 100% że on jej nigdy nie zdradzi - trudno się nie zgodzić, wątpię aby jakaś normalna dziewczyna się połaszczyła o tak wątpliwy kąsek. Na prawdę Jola Rutowicz wypada przy nich na bardzo inteligentną.

iwona1510005

aaa zapomniałam dodać że najbardziej w tym filmie żenujące było robienie fotek pod zakładem karnym i wrzucanie na nk, no po prostu jest się czym chwalić.
jak w ogóle można wszędzie strzelać foty? u dentysty, w sądzie, pod zk, z wódką weselną, w szpitalu itp itd dramat i ciągłe sprawdzanie na nk ile osób obejrzało zdjecia.
Nie chodzi tutaj o to żeby obrażać te osoby bo ja na prawdę życzęim szczęścia, mam nadzieje że Krzysiek wyzdrowiał i wyszedł na prostą ale jak telewizja może propagować tak niezdrowe zachowania, postawy ludzkie i relacje społeczne?

iwona1510005

Taka mentalność. Tak naprawdę takich Mariolek jest całe mnóstwo.

Shalimar00

i to niestety jest przerażające.

ocenił(a) film na 7
iwona1510005

To jest przykład starej baby która próbuje odnaleźć się w świecie portali społecznościowych. Daj mamie nk albo fejsa też nie będzie wiedziała jak się ogarnąć. Ja musiałam moją wołami od komputera odrywać, całe szczęście się opanowała i uspokoiła z tym całym focianiem na naszkę.
Co mnie bardziej przeraża? Dzieci i młodzież robiąca to co robi ona. Młodość na litość boską. Macie młodość, możliwości, przyszłość, całe życie przed sobą a dzieciarnia cyka sobie fotki kamerą w komputerze i z przed owego sprzętu odchodzi tylko na siusiu, obiad i do szkoły (co traktują jako wątpliwą przyjemność).

ladygreenroom

zbytnio teraz generalizujesz. Moja mama również posiada profil na nk. ma tam raptem 5 zdjęć, wchodzi na nk raz na 2 miesiące i w zasadzie konto służy jej tylko do kontaktu ze starymi znajomymi także nie zgodzę się z twierdzeniem że nasi rodzice nie potrafią się ogarnąć i trzeba ich odciągać od kompa.

ocenił(a) film na 6
iwona1510005

Nie rozumiecie mentalności tego środowiska. Nie da się zmienić kibica i tych zasad, co nie znaczy że jest on złym człowiekiem bo nie ma szkoły, ma tatuaże i jeździł na ustawki. kibicem jest się całe życie a kto w tym nie siedzi niech nie zabiera głosu.

xKasiulek

Mam nie zabierać glosu bo Ty mi tak powiesz? film jest po to aby go komentować. Skoro ktos napierd***la kogoś tylko dlatego że jest kibicem innej drużyny to znaczy że jest NIENORMALNY, jeśli ktoś robi sobie dziarę na pół twarzy to JEST NIENORMALNY - i niech się nie dziwi że nikt go nie chce zatrudnić. Ktoś kto olewa szkołę i później biadoli jaki to on jest biedny, nikt go nie chce zatrudnić,ludzie patrzą na niego jak na czubka-no litości.
jeśli Ty uwazasz że ustawki są ok to z wielką przykrością stwierdzam że Tyteż jesteś nienormalna i cieszę się jak to ujęłaś że "nie rozumiem mentalności tego środowiska".....dorośnij

ocenił(a) film na 6
iwona1510005

Nie mówie że masz nie komentować filmu każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie chodziło mi raczej o to żebyś nie oceniała ludzi po okładce i nie wypowiadała się na temat panujących zasad i mentalności środowiska o którym nie masz pojęcia. Dla ciebie może to być nienormalne okej, a co do tatuaży może komuś na twarzy się podoba ) mi osobiście nie ) ale to nie znaczy że ten ktoś jest nienormalny bo ma tatuaż w owym miejscu. I nie mów mi że mam dorosnąć bo nie masz pojęcia o kim piszesz.

ocenił(a) film na 6
xKasiulek

I jeszcze jedno.Ci ludzie lejący sie na ustawkach są niejednokrotnie bardziej wartościowymi (przede wszystkim z zasadami) i mądrzejszymi ludźmi od niejednych 'kulturalnych' i wykształconych ciuli.

xKasiulek

no tutaj to już pokazałaś do której grupy ludzi Ty się zaliczasz i chyba jednak nie będę Ci dalej niczego tłumaczyć bo nie ma to większego sensu. Bez odbioru.

ocenił(a) film na 6
iwona1510005

Nie musisz mi niczego tłumaczyć ani ja Tobie.. po prostu najlepiej nie oceniać ludzi których się nie zna i nie wypowiadać się na tematy o których nie ma się żadnego pojecia
pozdro :)

xKasiulek

rozumiem że pewnie czasem trudno Ci się odnaleźć w świecie normalnych ludzi, w świecie "wykształconych ciuli" ale to nie powód by pisać publicznie że ktoś kto obija komuś morde był człowiekiem z zasadami. Rozumiem że gdzieś zatraciła Ci się granica między zdrowymi zachowaniami społecznymi a patologicznymi ale to już nie mój problem że tak krzywo widzisz ten świat. sama osobiście kibicuje jednej z największych drużyn w PL, chodzę na mecze, daje z siebie 100% w dopingu ale nie wyrywam krzesel, nie bije kibiców przeciwników, nie tatuuję sobie jakiś dziwnych rzeczy ani nawet symboli mego klubu bo wiem gdzie są GRANICE.

ocenił(a) film na 6
iwona1510005

No spoko, Twoje granice :) i widzisz znów oceniasz kogoś kogo nie znasz. Na tym polega problem ludzi.

xKasiulek

problem polega na tym że są ludzie którzy nie mają i nie znają granic. To żałosne że trzeba Ci to tłumaczyć. Jak byś się czuła jakby twój syn został skatowany przez jakiegos podziaranego psychola tylko dlatego że jest kibicem innej drużyny? zastanawiałaś się kiedyś nad tym? zdajesz sobie sprawę z tego że nikt nie ma prawa bić nikogo? zwłaszcza z tak żenującego powodu. po co ja to w ogóle pisze, jak grochem o ściane. Żegnam

xKasiulek

Napierdalnie się na ustawkach rzeczywiście świadczy o jak najwspanialszych cechach każdej osoby, która w takiej- jakże oczywistej i sympatycznej - zabawie bierze udział.
Większej bzdury już dawno nie dane mi było przeczytać. Niech zgadne: panienka chyba ma po drodze w tym temacie, he ?

xKasiulek

normalność to jest jakiś stan przyjęty przez ogół ludności określający cechy jednostki, które nie budzą kontrowersji społecznych. Więc pisanie, że tatuaż na pół twarzy jest rzeczą normalną dla kogoś jest sprzecznością sama w sobie. To tak jakby pisać, że gwałcenie dzieci jest dla pedofila normalne. Jak by tego filmu nie interpretować to i ta kobieta i ten facet to jednostki nie przystosowane do życia. Nie wyobrażam sobie takiej pary jako rodziców, a przecież wspominają o planowanym dziecku. To jest margines urodzony i wychowany w patologii ojca alkoholika i ta patologia będzie przez te jednostki powielana. Fajnie, że masz inne zdanie, ale czasem trzeba się zastanowić czy warto być na siłę alternatywnym i pisać, za przeproszeniem, głupoty. I dorośnij. Bo to, że masz więcej niż 18 lat wcale nie znaczy, że jesteś dorosły, co zresztą potwierdza film, na którego temat teraz dyskutujemy

ocenił(a) film na 7
xKasiulek

Zgadzam się

iwona1510005

Bardziej przerażające jest istnienie filmebowych Iwonek. Fuj

HRA

toś przyszalała...

iwona1510005

a gdzie mi tam do ciebie z moimi maleńkimi szaleństwami.

HRA

uwielbiam takie komentarze nic nie wnoszące do tematu, nie mające nic wspólnego z filmem. Jesteś jak taki mały wkurzający komar - niepotrzebny i upierdliwy. Nie lubię się "przekomarzać" z takimi osobami więc po co ta "dyskusja"....

iwona1510005

w pierwszym zdaniu uwielbiasz, a już w następnym nie lubisz. Zdecyduj się trolliczko.....

HRA

znasz takie pojęcie jak ironia? Szczerze wątpię bo jak widzę nawet nie wiesz co to troll. Wybacz że pozostawię Twoje dalsze komentarze bez odpowiedzi ale nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Do widzenia!

HRA

HRA znasz takie powodzenia "nie tykaj gówna bo śmierdzi" ? :-)

PaxiFixi

wybacz ale nie będę się zniżać do Twojego poziomu więc pozostawię Twoje poniższe pytania bez odpowiedzi.

iwona1510005

Akurat dodałaś post do nie tego komentarza. I kto tu mówi o zniżaniu się do czyjegoś poziomu ? ;>

PaxiFixi

Dodałam post do komentarza który się tyczy mojej osoby. Czytam wszystkie komentarze, nie tylko te które są skierowanie bezpośrednio do mnie, jak na forum przystało.

iwona1510005

Wydaje mi się, że nie rozumiemy się i nie zrozumieliśmy się.

PaxiFixi

czego nie zrozumiałaś?
bo ja wyraźnie zrozumiałam że Twój post o gównie tyczył się konkretnie mnie. Wybacz ale takie dyskusje prowadzi się w podstawówce. Nie rozmawiam z osobami które nie znają podstawowych zasad netykiety. Jak masz jakieś problemy ze sobą to idź powyzywaj koleżanki na placu od gówien bo to jest żałosne.

iwona1510005

źle mnie zrozumiałaś, może dlatego, że to nie było do Ciebie ?
nie nazwałem nikogo gównem !
a tak w ogóle jestem facetem :-)

ocenił(a) film na 6
iwona1510005

rozumiem że ty wstawiasz focie na takich portalach żeby się tylko czymś pochwalić? Troche żenujące wydaje mi sie twoje podejście do życia - ktoś kto wstawia w necie zdjęcie nie z nowym autem, sympatią, nowym domem, czy innym powodem do pochwalenia sie czymś czy kimś jest powodem do szydzenia z tej osoby. Że ważne jest dla niej bycie przy kimś najważniejszym - nawet jeśli jest tak tragiczne miejsce jakim jest zakład karny, czy nawet cmentarz. Najważniejsza sprawa - tolerancja - dla wszystkich.

tomeknet

nie, nie wstawiam w ogóle zdjeć z samochodami, gadżetami, pod choinką na środku miasta itp Chodzi mi o to że w życiu każdego człowieka są rzeczy z których raczej nie jest dumny, i w moim odczuciu nie ma się co chwalić takimi sprawami. i Nie wyobrażam sobie abym całemu światu miała pokazywać że jestem dumna z tego że mój facet siedzi w zk. To trochę takie promowanie patologii. Może nawet patologi to za dużo powiedziane, promowanie jakis niezdrowych zachowań. Jaki przykład dają tacy ludzie młodzieży? żeby pstrykali sobie foteczki pod zk?
W moim odczuciu ten film powstał właśnie po to aby ukazać te skrajności, dla mnie to nie jest film o miłości, mam wrażenie że twórcy chcieli pokazać właśnie coś co wzbudzi takie kontrowersje, coś na wzór "czekając na sobotę". Może chcieli dobrze ale wyszło jak wyszło....
Autor postu idealnie podsumował te "miłość" - ona się nim opiekuje bo ma taką potrzebe a on na to przystaje bo mu tak wygodnie - to nie jest prawdziwą miłością, chociaż im się tak wydaje....

iwona1510005

"kaska82" moim zdaniem idealnie to podsumowała, zbędne sa Twoje wypociny, pocisnęłaś zbyt mocno po bandzie.
"Nie chodzi tutaj o to żeby obrażać te osoby bo ja na prawdę życzęim szczęścia, mam nadzieje że Krzysiek wyzdrowiał i wyszedł na prostą ale jak telewizja może propagować tak niezdrowe zachowania, postawy ludzkie i relacje społeczne?" Mam wrażenie, że w tym zdaniu się podsumowałaś (obrażasz ich) i sama siebie nie rozumiesz(na prawdę życzę im szczęścia). Dlaczego tak jest ? Uzasadnij chociaż dwoma zdaniami... Poza tym jak nie możesz kogoś zrozumieć, to nie uważaj że jest "NIENORMALNY". Ot taka rada na przyszłość.

ocenił(a) film na 6
Shalimar00

swiat składa się z różnych ludzi. ta kobieta może jest żenująca, ale tak na prawdę chodzi jej tylko o to by być szczęśliwą. walczy o swoją miłość - co dla wielu jest śmieszne, bo jak widzę sami tu wykształceni, inteligentni i super ludzie się udzielają.
nie ma co ludzi tak gnoić swoimi osądami - tym bardziej tu - nikomu krzywdy nie robią. po prostu żyją.a ona wręcz wyświadcza przysługę społeczeństwu - sprowadza go na dobrą drogę. może warto czasami zrzucić klapki z oczu i spojrzeć z innej strony zanim się zacznie krytykować??

sonnentor_filmweb

Ale niech sobie będzie szczęśliwa taka jak chce i w sposób jaki chce. Co nie zmienia faktu, że emocjonalnie i mentalnie prezentuje się na poziomie gimnazjum i jeżeli decyduje się na upublicznienie wizerunku i swojej historii to tym samym decyduje się na krytykę.

ocenił(a) film na 6
Shalimar00

Nie przesadzałabym z gimnazjum. To zupełnie inny poziom. Krytyka - ok, wiadomo, że się z tym liczyła i pewnie ma gdzieś kto, tym bardziej jakiś bezimienny, nieistotny ktoś, ma do powiedzenia w jej temacie.
Wiesz na każdego temat można powiedzieć co się chce i tu nieistotne jest czy to osoba publiczna czy prywatna. Ważne żeby to co się mówi miało jakieś poparcie. Powierzchowne ocenianie, wręcz takie bezsensowne "obszczekiwanie" jest po prostu głupie.

sonnentor_filmweb

a tam się czepiacie znalazła radość i miłość wg niej to git ;) niepotrzebne dyskusje na temat czyiś uczyć i preferencji.

ocenił(a) film na 8
Shalimar00

Podczas oglądania 3 razy zabierałem się do wyłączenie filmu, jednak ostatecznie dotrwałem i nawet nie żałuję. Ciekawy przypadek socjologiczny, jakich niestety sporo w świecie. Najważniejsze, że efekt końcowy, ukazany w filmie jest pozytywny dla wszystkich aktorów i środowiska.

Shalimar00

a wuja się tam znasz.

Lop

to oczywiście było do: shalimar00

Shalimar00

żenujaca to jesteś tylko i wyłącznie ty. pseudointelektualistka od siedmiu boleści się znalazła

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones