PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11088}

Miłość mojej młodości

Till Human Voices Wake Us
6,9 650
ocen
6,9 10 1 650
Miłość mojej młodości
powrót do forum filmu Miłość mojej młodości

ktoś, nie bójmy się użyć tego słowa, niedouczony albo po prostu leniwy wziął się za tłumaczenie... Nie wiem, jak mu poszło z listą dialogową, ponieważ oglądałem film w oryginale, ale jeśli tak samo sprawnie, jak z tytułem, tak, tak TYTUŁEM FILMU, to szkoda gadać.
Tytuł oryginalny "Till human voices wake us" jest cytatem z wiersza T. S. Eliot'a, który jest w filmie obecny. Czy tłumacz nie mógł choć trochę się postarać i dotrzeć chociażby do tłumaczenia tego wersetu autorstwa S. Barańczaka: "(...)Aż nas zbudziły ludzkie głosy(...)", lub też wykazać się jakąś własną inwencją... Według mnie dobrze brzmiałby w takiej formie: "Nim ludzkie zbudzą nas głosy..."
Ale nie. Nasz tłumacz podał nam "Miłość mojej młodości"... Litości!
Jedyne z czym mogę to porównać, to chyba z polskim tytułem "Legends of the fall" - "Wichry namiętności"... Czy w tym przypadku nie lepsze byłyby "Opowieści jesienne"? Może mniej mężczyzn kręciłoby nosem przed obejrzeniem filmu.
Tak, czy owak - "Nim ludzkie zbudzą nas głosy" to film piękny, dający do myślenia i wprawiający w zadumę... Ciekawe jednak jak wielu mężczyzn po niego nie sięgnie kierując się tytułem "Miłość mojej młodości". Bo przecież film jest jak najbardziej dla facetów (może nie wszystkich, ale jednak).
Pozdrawiam serdecznie wszystkich (poza tłumaczem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones