PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338605}

Miłość o smaku Orientu

The Ramen Girl
6,1 5 104
oceny
6,1 10 1 5104
Miłość o smaku Orientu
powrót do forum filmu Miłość o smaku Orientu

tytuł filmu

ocenił(a) film na 8

skąd oni go wytrzasnęli? zdaję sobie sprawę że nie wszyscy znają angielski, ale niektórych tytułów nie powinno się ruszać jeśli sie nie wie jak go umiejętnie przetłumaczyć czy zamienić...
a sam film całkiem fajny, uwielbiam słuchać japońskiego to taki piękny język, i mimo że jestem niejadkiem bardzo chciałabym spróbować prawdziwego ramen :))

tammy

prawdziwy ramen jest z Chin;) i jest najobrzydliwiej niezdrowym i smacznym zarazem daniem na swiecie.

ocenił(a) film na 5
czokled

Seriooo??nie wiedziałam..a wygląda jak pyszny i zdrowy rosołek^^

Joanna_jpg

a wygląda jak pyszny i zdrowy rosołek^^

moze japonska wersja (oni maja hopla na punkcie zdrowej zywnosci;P)

Poza tym to taka chinska trutka (z calym szacunkiem do Chin). Masa tluszczu, jeszcze wiecej soli i innych watpliwej przydatnosci dla organizmu substancji. I dlatego ramen jest tak smaczny.

czokled

Przypomnialo mi sie jak moja mama tlumaczyla w czym tkwi sekret jej boskich golabkow: duuuuzo tluszczu.I kropka.

ocenił(a) film na 7
tammy

Nie wiem dlaczego polscy producenici nie potrafią pojąć, że niektórych angielskich tytułów się NIE TŁUMACZY bo są po prostu nieprzetłumaczalne! A w tym wypadku znajomość angielskiego nie ma nic do rzeczy: co znaczy "girl" wiedzą dzieci od pierwszej klasy podstawówki, a ramen to japońska nazwa własna. Tytuł oryginalny jest sensowny i ma swoje całkowite uzasadnienie w treści filmu. A ten polski... Gdybym nie znała wcześniej fabuły i usłyszała hasło "Miłość o smaku orientu" to by mnie skutecznie odrzuciło i zniechęciło do zapoznania się z tym tytułem. Na szczęście było inaczej, bo film przeuroczy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones