PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610244}

Miłość

Amour
7,7 47 467
ocen
7,7 10 1 47467
8,0 37
ocen krytyków
Miłość
powrót do forum filmu Miłość
ocenił(a) film na 9
Bonnie_filmweb

Myślę że włączył gaz bo zaklejał szczeliny w drzwiach. Jednak to Haneke pozostawił niedopowiedziane. Film ciągle chodzi mi po głowie.

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

Jakie niedopowiedzenia? Przecież ostatnia scena to metafora jak jego ukochana zabiera go na tamten świat. Umarł wraz z nią. Inaczej by jej nie zabijał.

ocenił(a) film na 8
Bonnie_filmweb

Na pewno umarł pod koniec filmu, bo moim zdaniem ta scena w której wychodzi z domu z małżonką symbolizuje to że dołączył do niej po śmierci. Ale w jaki sposób to się stało, to już trudno powiedzieć...

Bonnie_filmweb

Wydaje mi się że wyskoczył przez okno. Scena z gołębiem mnie nakierowała na ten trop, oraz otwarte okno gdy weszli policjanci. Inspektor zapytał czy ktoś otworzył okno w pokoju ze zwłokami. Czarnoskóry sanitariusz zaprzeczył. Czyli jedno okno było otwarte.

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 9
Tokugawa1982

Jest to prawdopodobne, bo przeciez drugiego ciala nie bylo nigdzie, tylko to otwarte okno, a z drugiej strony okno w tym wlasnie pokoju mogl otworzyc aby sie wietrzylo, ale tego sie nie dowiemy, mozemy sobie tylko dywagowac...

ocenił(a) film na 6
Ewiatko

Tylko, że wchodząc do tego domu raczej by już wiedzieli, że na chodniku leży ciało i ktoś może by o tym wspomniał

ocenił(a) film na 4
elitelle

Niby tak ale skąd pewność że nie wiedzieli że ktoś skoczył? Zasadniczo do wyrażania drzwi przyjeżdżają raczej strażacy i tak też się przedstawiają ale też tutaj lata jakiś pewnie detektyw po cywilnemu. Mimo to nie dałbym sobie nic uciąć za to że skoczył z okna... Jakby było otwarte okno nie śmierdziałoby tak w całym mieszkaniu a ten policjant otwiera właśnie okna wszędzie... Nie widać jednak by ktoś wchodził do kuchni i tego pokoju gdzie spał więc skąd pewność że nie zmarł w łóżku?

ocenił(a) film na 8
Bonnie_filmweb

Skłaniam się również do tego że popełnił samobójstwo skacząc z okna. Dlatego policjanci z dozorcą weszli na siłę do mieszkania. A tam jeden z nich mówił że okno był już wcześniej otwarte. Gołąb był jakby zapowiedzią sposobu śmierci naszego bohatera ,takowym znakiem. Wcześniej Georges pisał list pożegnalny. Na koniec Ann przyszła po niego i razem odeszli do lepszego świata.

ocenił(a) film na 8
neron4

Czy ta scena była na początku? Przegapiłam może 10-15 min początku filmu. Nie przypominam sobie tej sceny tzn. tych policjantów. Właściwie i bez niej, zakończenie było sugestywne.

ocenił(a) film na 5
coolhanded

tak, cały film zaczyna się od sceny z policjantami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones