PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610244}

Miłość

Amour
7,7 47 525
ocen
7,7 10 1 47525
8,0 38
ocen krytyków
Miłość
powrót do forum filmu Miłość

Poruszający, porywający, ale powinien zostać zakazany za wywoływanie tylu depresyjnych emocji. Lub też zostać emitowany w sąsiedztwie gabinetu psychologicznego z darmowymi konsultacjami po obejrzeniu.
Najbardziej zrobiła na mnie wrażenie reakcja publiczności- po pojawieniu się napisów końcowych nikt ani drgnął. Siedzieliśmy w ciszy przez 5 minut.

ocenił(a) film na 8
nicole_mail

Jednak zakończenie było budujące (razem ponad śmierć).

ocenił(a) film na 10
Alpert

Budujące? Ja je odebrałam trochę inaczej. Facet zagłodził się (bo rozumiem, że chwiejne kroki i halucynacje były tego wynikiem), bo nie mógł żyć bez żony, którą kochał ponad życie (dosłownie). Nie sądzę, żeby jego ukochana żona chciałaby, aby jej śmierć doprowadziła do jego śmierci, a przecież na tym polega miłość (jak pokazał też film, gdy ją uśmiercił poduszką), że czasem robimy dla drugiej osoby rzeczy, które nas przerastają.

ocenił(a) film na 8
nicole_mail

Jednak po śmierci wybrali się do teatru...

ocenił(a) film na 10
Alpert

eee.. a to nie było tak, że wyjście do teatru było symbolem przejścia "na drugą stronę"? widać co człowiek to nowa reinterpretacja ;)

ocenił(a) film na 8
nicole_mail

Sporo osób interpretuje to podobnie jak ja (w tym znani krytycy filmowi), ale poruszamy tu już kwestie wiary. Różnice w odbiorze zakończenia świadczą o wielkości tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones