PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610244}

Miłość

Amour
7,7 47 497
ocen
7,7 10 1 47497
8,0 37
ocen krytyków
Miłość
powrót do forum filmu Miłość

Smutny i depresyjny ale za to bardzo prawdziwy film.
I pomyśleć że wielu z nas przejdzie tą samą tragiczną drogę nim wpadnie w ramiona kostuchy.
Od śmierci gorsze jest umieranie i cierpienie zawsze z nim związane.
Niektóre sceny są męczące. Reżyser pewnie celowo skupia się na pozornie prostych czynnościach takich picie herbaty, mycie, czesanie, przewijanie itd. Celowo je przedłuża by pokazać męczącą rutynę i codzienną walę zwykłych, kochających się ludzi o godność i miłość.
Film jest minimalistyczny i bardzo kameralny ale mimo to można go różnie interpretować (szczególnie ostatnie sceny).
Mnie się przypomniał mój dziadek, jego choroba. Przypomniała mi sie także moja praca w dps.

Pozostaje nam cieszyć się każdym dniem, zdrowiem (które niestety jest stanem tylko przejściowym). Trzeba walczyć o to by na stare lata nie pozostać samotnym.
Takie obrazy utwierdzają mnie w przekonaniu że na uporczywą i nie przynoszącą ulgi terapię powinno się przerywać. Przerwanie cierpienia to także dowód miłości. Żaden człowiek nawet bardzo wierzący i kochający życie nie chce latami wegetować jak roślina.

ocenił(a) film na 7
Penguin27

Zmęczyłam sie na tym filmie i zgadzam się, że o to chodziło. W umieraniu nie ma godności, nie ma w nim nic wzniosłego i chwalebnego. Umieranie może być powolnym, brzydkim i upokarzającym procesem nawet, gdy ktoś będzie chciał uczynić je choć odrobinę lżejszym. Więc kochajmy, śmiejmy się, oglądajmy filmy, pijmy i jedzmy lody. Słuchajmy muzyki i czytajmy książki. Dbajmy o ludzi nam najbliższych, bo byc może pewnego dnia będziemy od niech potrzebować opowieści o wyprawie na kolonię.

Filmu lepiej nie oglądać, jesli sie ma depresję lub dużego doła. Na małym dole przyda się dobre wino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones