PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116}

Miasto aniołów

City of Angels
7,5 147 958
ocen
7,5 10 1 147958
5,1 16
ocen krytyków
Miasto aniołów
powrót do forum filmu Miasto aniołów

który po wyjściu z nałogu, zostaje aniołem. Po czym rezygnuje z nieśmiertelności tylko po to, by wskoczyć ze swoja anielska różdżką, do majtek średnio atrakcyjnej blondyny, a następnie przejechać ją samochodem...

ocenił(a) film na 6
melo_man

Przecież to nie on ją przejechał...

AliceTrojan

A niby kto?

ocenił(a) film na 6
melo_man

Jakiś gość przejechał ją ciężarówką (wiózł bodaj drewno), w czasie gdy Pan Upadły Anioł siedział sobie spokojnie w domku. Ale najwyraźniej coś 'wyczuł', gdyż tuż po wypadku 'wyleciał' z domu i 'poleciał' prosto do niej, leżącej na drodze obok drewna...

AliceTrojan

Chcesz powiedzieć że to był jakis demon...?

ocenił(a) film na 6
melo_man

Nie, to był zwykły kierowca ciężarówki.

A nasz główny bohater był po prostu współcześnie upadłym aniołem; prędzej upadłym niż zbuntowanym. Nie to co za starych, dobrych czasów.

użytkownik usunięty
AliceTrojan

Ekhm... Upadly to znacznie gorzej, niz zbuntowany.

ocenił(a) film na 6

To zależy.

użytkownik usunięty
AliceTrojan

Nie, nie zalezy. Zbuntowany to tylko zbuntowany, upadly to zbuntowany i grzeszny.

ocenił(a) film na 6

Bunt może mieć różne formy. Zbuntowany to tylko zbuntowany? Czy aby na pewno? Bo mnie się zdaje, że zbuntowany anioł automatycznie przestaje nim być. To prawie jak oksymoron. A anioł upadły? Wystarczyło obejrzeć film, by się domyślić, że nie miałam na myśli biblijnego znaczenia. A nawet jeśli ktoś filmu nie oglądał, to dobitnie świadczy o tym użyty przeze mnie przysłówek, tj. współcześnie.

użytkownik usunięty
AliceTrojan

Gdy bunt staje sie czyms wiecej wtedy mamy upadek. Bunt sam w sobie nikomu nie szkodzi, upadek to katastrofa.

ocenił(a) film na 6

Buntować można się i całe życie, a upaść raz, po czym się podźwignąć. Poza tym upadek może znaczyć różne rzeczy tj. koniec czyjejś kariery, chwilę, w której coś się kończy, ktoś lub coś przestaje istnieć (by móc się odrodzić na nowo?), pogorszenie się stanu czegoś, utrata znaczenia czy chociażby nagłą, niezamierzoną zmianę czyjejś pozycji pionowej na poziomą; spadnięcie z góry na dół.

użytkownik usunięty
AliceTrojan

Jejku, cokolwiek powiesz. Upadly to upadly, zbuntowany to zbuntowany. Moge sie nie zgadzc z Bogiem ale to nie znacza, ze jestem upadlym. Latwiej nie wytlumacze.

ocenił(a) film na 6

Nie zgadzać się to jedno - bunt oznacza sprzeciw. Sprzeciwiać Bogu mogą się (teoretycznie) ludzie, nie anioły.

AliceTrojan

Co to znaczy "współcześnie upadłym aniołem"...?

ocenił(a) film na 6
melo_man

To znaczy, że współczesne znaczenie może być nieco inne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones