PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756109}

Miecz Nieśmiertelnego

Mugen no Jūnin
6,1 4 544
oceny
6,1 10 1 4544
Miecz Nieśmiertelnego
powrót do forum filmu Miecz Nieśmiertelnego

Gdyby było trochę wiecej humoru, to troszkę taki Kill Bill... pod koniec seansu żona mnie zapytała: "i to oni tak po tym ryżu tyle siły mają?". :) Lubię filmy o samurajach ale ten, jak dla mnie, ocierał się o produkcje w stylu "Jackie Chan (po japonsku) ratuje dziewczynę" i ta konwencja mi nie podpasowała.

ocenił(a) film na 5
tommyc1

Ależ był humor, nawet bywało idiotycznie jak niczym "Deadpool" Marvela.

Ogólnie ochrona godna "Siedmiu samurajów", kilku metrowe skoki jak w "Domu latających sztyletów", tryskająca krew na polu bitwy jak w "300", walki w chatach jak w "Kill Bill", wykrwawiające pojedynki na broń białą jak w "Nożowniku", ostrza sypiące się z rękawa niczym shurikeny Raphaela w "Żółwiach ninja".

użytkownik usunięty
tommyc1

Tak to jest, jeżeli opierasz film o wcześniej powstałe anime :)

ocenił(a) film na 5

Na niczym nie opieram, nie znam anime o takim tytule, po prostu nie podobał mi się i już. Jak dla mnie gniot, stwierdzam po dłuższym czasie :) Dzieciom może się podobać, rozumiem.

użytkownik usunięty
tommyc1

Nie mówię, że ty opierasz. Miałam w zamyśle twórców. Jeśli chodzi o Twoją opinię, ja wcale jej nie kwestionuję. A nic dziwnego, że film to nie mistrzostwo świata, bo to nic innego jak re-make kreskówki...

ocenił(a) film na 5

Aj, to źle zrozumiałem cel użycia drugiej osoby we wcześniejszej wypowiedzi :)
Czasem kreskówki są ciekawe... ale trudno je przekładać na filmy z żywymi aktorami (choćby GITS).
Kiedyś marzyła mi się taka wersja Akiry a teraz myślę, że może lepiej nie...

użytkownik usunięty
tommyc1

Z tym przekładaniem się zgadzam. Chociaż nie powiem, że jak na film bazowany na czymś takim, to był naprawdę dobry i trochę przez pryzmat tego go oceniałam. Porównuję m.in. do anime Death Note vs. film (który był strasznym niewypałem moim zdaniem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones