PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681286}

Milczące miasto

Silent City
5,8 540
ocen
5,8 10 1 540
Milczące miasto
powrót do forum filmu Milczące miasto

Morał z tego fimu

ocenił(a) film na 5

uczcie się języków. I to przede wszystkim tych krajów, które zamierzamy odwiedzić.
Chyba najbardziej irytująca bohaterka filmowa, jaką kiedykolwiek oglądałem. Stasznie niekumata baba. Niby zafascynowana kulturą, a nie zna ani języka, ani kultury Japonii, bo w tej Japonii zachowuje się tak, jakby sekundę temu urwała się z choinki. Jakby żadnej książki nie przeczytała na temat kraju, rzekomo którym, jest zafascynowana.
Film broni się, jeśli spojrzy się na niego, jak o próbie powiedzenia o niemożności porozumienia, z ludźmi o innym kodzie kulturowym. O anty europocentryzmie.
Ale film jest o sushi i jako taki słaby. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, by jej koleżanki nie były zainteresowane naszą bohaterką. Japończycy chyba jednak nie są tacy, jak na tym filmie.

pirks4

tępa szczała z bohaterki, ale film warto zobaczyć

ocenił(a) film na 8
pirks4

Nie do końca tak jest. Czasami czyta się o innych kulturach ale to nie to samo co doświadczenie na własnej skórze, w końcu jesteśmy tylko sobą. Zanim odwiedziłam Japonię, w ciągu 10 lat przeczytałam od groma książek, obejrzałam wiele filmów i porozumiewałam się w j. japońskim. Mimo to, dostałam szoku kulturowego po tygodniu zwiedzania kiedy znalazłam się w jakimś zatłoczonym centrum handlowym. Reszta historii w filmie jest podkoloryzowana dla wykreowania specjalnego klimatu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones