PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1047}

Milczenie owiec

The Silence of the Lambs
8,2 683 839
ocen
8,2 10 1 683839
8,3 49
ocen krytyków
Milczenie owiec
powrót do forum filmu Milczenie owiec

Najlepszym amerykańskim filmem lat 90-tych ogólnie są Oczy Szeroko Zamknięte. A te które wygrały oscara to wygląda tak:

1. Milczenie owiec
2. Bez przebaczenia
3. Lista Shindlera
4. American Beauty
5. Tańczący z Wilkami
6. Braveheart
7. Forrest Gump
8. Zakochany Szekspir
9 Titanic
10. Angielski pacjent

Romansidła na szarym końcu stawki.

grzegorz_cholewa

Tylko Bez przebaczenia jest wstanie konkurować z Milczeniem owiec za najlepszy film z tej dekady. Powstały dwa wybitne filmy, reszta mniej lub bardziej ok. Trafił się nawet słabiak jak Angielski pacjent.

grzegorz_cholewa

O, już dwa lat minęło jak to pisałem? Teraz bym tylko zamienił ze sobą pozycje 6 i 7 oraz 8 i 9. Reszta bez zmian.

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

Zaskakująca ta lista, bo powiedziałbym, że lata 90-te to najlepszy okres kina po 70-tych, a Oscara zgarniały jakieś przeciętne produkcję, albo takie, że patos rozsadza resztę.

stringer_bell

Prawdziwi zwycięzcy powinni wyglądać tak:

1990 r. Chłopcy z ferajny
1991 r. Milczenie owiec
1992 r. Bez przebaczenia
1993 r. Park Jurajski albo Dzień świstaka albo Ścigany - najcięższy wybór
1994 r. Pulp Fiction
1995 r. Siedem
1996 r. Fargo
1997 r. Zagubiona autostrada
1998 r. Big Lebowski
1999 r. Oczy Szeroko Zamknięte ( ewentualnie Matrix )

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

Matrix w swoim czasie był rewolucyjny, ale scenariuszowo to tam momentami jest kino klasy z. Neo umiera, dostaje buziaka od Trinity i wraca do Matrixa z potencjałem Boga. Tak przedstawione powroty i odblokowywanie dodatkowych zdolności to bardziej pasuje do jakiegoś anime typu Naruto.

stringer_bell

Matrix może sobie być komiksowy ale realnie oferuje więcej niż jakikolwiek film Nolana.

stringer_bell

A najlepszym filmem 1993 r. jest Fortepian o którym zapomniałem. Bo pochodzi z Nowej Zelandii, nie z USA. Mimo tego był nominowany za ten rok. Reszta bez zmian.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones