PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1047}

Milczenie owiec

The Silence of the Lambs
8,2 683 754
oceny
8,2 10 1 683754
8,3 49
ocen krytyków
Milczenie owiec
powrót do forum filmu Milczenie owiec

Po przeczytaniu opinii innych na temat tego filmu oraz wysokie noty na tymże forum spodziewałem się bardzo dobrego filmu, a tym czasem obejrzałem słaby, nudny film z łatwo przewidywalną fabułą. Podczas seansu nie odczułem żadnych emocji: zero strachu, obrzydzenia - no kompletnie nic. Jedyne co robiłem, aby się nie zanudzić, to przewidywałem kolejną scenę, która mnie niczym nie zaskoczyła :/ Szkoda, bo myślałem, że po mojej passie oglądania słabych filmów znalazłem w końcu coś dobrego, a tu takie rozczarowanie :(

Jake_W

Twoja ocena jest zabawna, biorąc pod uwagę najwyżej ocenione.
Film z pewnością nie zasługuje na 2/10, prędzej scenariusz jeżeli już się upierasz, albo reżyseria.
Bo sam obraz jest dobry, pomysł i kreacje postaci, kostiumy oraz aktorstwo (wybiórczo) również. Ocenianie "Grand Budapest..." na 10/10 a "Milczenie..." na 2/10 jest bardzo niekonsekwentne.

mormonau

Możliwe, natomiast postaram się obronić ;) Grand Budapest Hotel miał taki scenariusz, że nie można się było spodziewać co się stanie, natomiast "Milczenie owiec" jak już wcześniej napisałem jest bardzo przewidywalny. Co do kreacji, to nie ma się czym zachwycać, obrazu nie oceniam, bo jestem młodym rocznikiem i porównywałbym do dzisiejszych "dzieł". Aktorstwo również jest mi trudno oceniać, bo nie mogłem znaleźć wersji z napisami :/ Poza tym Grand Budapest Hotel jest komedią i ona miała mnie rozbawić i tak się stało. Milczenie Owiec jest thrillerem i jak już wcześniej napisałem nie wywołał u mnie żadnych emocji! Po GBH sięgnąłem, bo chciałem się pośmiać, a on dodatkowo zaskoczył mnie fabułą i wykonaniem! MO obejrzałem, bo chciałem sobie obejrzeć coś, co by mnie... przestraszyło, a dostałem zwykłego gniota!

Jake_W

Jeżeli "Milczenie..." było dla ciebie przewidywalne teraz, to może w czasach gdy był tworzony nie wchodził w jakieś schematy? Warto patrzeć na filmy nie tylko przez pryzmat teraźniejszości, ale też możliwości lat, w których powstawały. A kreacje są ciekawe, przynajmniej jedna, główna - nie bez powodu zapoczątkowano serię o Hannibalu. Aktorstwo to nie tylko intonacja wypowiadanych kwestii, ale synchronizacja języka z mową ciała czy też umiejętność stania się daną postacią. Nie potrzeba do tego wersji z napisami - drobne przebłyski przez lektora są wystarczające ;)
Co do poziomu straszności - ok, każdy ma swoje kryteria... pewnie dlatego "Grand Budapest..."nie trafia do mnie.

mormonau

Dokładnie, każdy ma inne kryteria ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones