PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1047}

Milczenie owiec

The Silence of the Lambs
8,2 683 175
ocen
8,2 10 1 683175
8,4 48
ocen krytyków
Milczenie owiec
powrót do forum filmu Milczenie owiec

Jakie jeszcze znacie filmy, które zgarnęły całą piątkę najważniejszych Oscarów?
Oczywiście chodzi mi o najlepszy: reżyser, scenariusz, film, aktor, aktorka.
Ten zgarnął idealnie wielką piątkę i nic ponadto.

Tak na marginesie: Osobiście najbardziej cenię sobie Oscary dla najlepszej muzyki, bo ci kompozytorzy, to współcześni Mozartowie i Szopeni, oraz aktorów drugoplanowych, bo trzeba potrafić stworzyć kreację, mając relatywnie mało czasu. To często role lepsze, niż pierwszoplanowe. No, ale to moja opinia. Powszechnie uważa się, że jest 5 najważniejszych Oscarów i Milczenie je zdobyło w komplecie.

kendo777

Na przykład "Lot nad kukułczym gniazdem" oraz prawie "American Beauty". Piszę "prawie", ponieważ nominowana Annette Bening nie zdobyła statuetki.

ocenił(a) film na 10
kendo777

Nie jestem na bieżąco, ale do niedawna były tylko 3 takie filmy: "Milczenie owiec", wspomniany już "Lot..." oraz "Ich noce" - film z lat 30 czy 40. Może coś się ostatnio zmieniło, ale wątpię.

ocenił(a) film na 10
arccos

Jako jedyna osoba masz racje ze wszystkich wypowiedzi ;-) wiec az sie zdziwilam ze ktos ma taka widze filmowa :-)

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
kendo777

Ich noce i lot nad kukułczym gniazdem- tak podaje Wikipedia

ocenił(a) film na 9
kendo777

Szczególnie, że Shore nie dostał oskara, a niesprawiedliwie. Bardzo zasługiwał, jak Hopkins czy Foster, bo jest to jedna z jego lepszych ścieżek dźwiękowych.

ocenił(a) film na 8
kendo777

Na Nabrzeżach też by prawie miało pokera (+ 3 dodatkowe nagrody), ale z jakiegoś powodu wliczyli Evę Marii Saint jako aktorkę drugoplanową, dziwna sprawa. A oficjalnie jest jak pan arccos powiedział

ocenił(a) film na 8
kendo777

Powrót Króla bodajże, ale nie nigdy nie zgłębiałem dokładnie tych 11 Oscarów ;p

ocenił(a) film na 9
kendo777

Chyba Forrest Gump i Braveheart - ale nie pomnę ilości statuetek - nie ważne - to i tak najwspanialsze filmy mojego życia, podobnie jak Cinema Paradiso - nagrody nie są ważne - ważne są emocje i wzruszenia jakich te filmy mi dostarczyły - wciąż czekam że ktoś nakręci coś podobnego - niestety otrzymuję kolejne komputerowe Transformers i inne Godzille...

ocenił(a) film na 1
RogerVerbalKint

jak masz sie tak mazać, to po w tym temacie piszesz. Pytanie było proste: "które filmy zgarnęły całą piątkę najważniejszych Oscarów"

ocenił(a) film na 9
Gordon_Neo

Z tego wiem - nie Ty zadałeś to pytanie - odpowiadać mogę na dowolny post o dowolnym temacie, każdemu użytkownikowi tego portalu - więc nie wpie/r/dalaj się między wódke a zakąskę...

ocenił(a) film na 1
RogerVerbalKint

jak juz otrzesz łzy po kolejnym seansie tych szmir co wymieniłeś, to wtedy moze zobaczysz jakiego głupa z siebie zrobiłeś

kendo777

Titanic-10 oskarow, Gladiator- 5 oskarow i całe serie Wladcy pierscienia- ale to juz klasyki wiec pewnie ogladales :P . Hopkins ma jeszcze jeden ciekawy film- słaby punkt. Polecam!

ani6serduszko

Ale tu nie chodzi o ilość, a o konkretne statuetki...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones