PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1047}

Milczenie owiec

The Silence of the Lambs
8,2 683 866
ocen
8,2 10 1 683866
8,3 49
ocen krytyków
Milczenie owiec
powrót do forum filmu Milczenie owiec

hmmm...

ocenił(a) film na 7

I znów to samo. Jestem chyba fanką książek. Przeczytałam "Milczenie Owiec" Thomasa Harrisa, a raczej pochłonęłam tą książkę (jak było?- Bomba - naprawdę godna polecenia książka!), a dopiero potem skusiłam się na film. I zupełnie tak, jak przypuszczałam - nastapiło małe rozczarowanie. Ekranizacja stała się rzecz jasna interpretacją, pozbawiła również istotnych momentów, zgubiła gdzieś wielowątkowość obrazu. A szkoda. Dlatego wiem,że do książki wrócę chętnienie i to jeden raz.

"Naucz nas dbac i nie dbać.
Naucz nas milczeć."
T.S.Eliot "Popielec"

ocenił(a) film na 10
szydercza

Dla mnie książka i film są identyczne - niczym się nie różnia. Obydwie pozycje są wysmienite!

szydercza

Ludzie, blagam, nie wolno porownywac ksiazki do filmu. To sa dwa odrebne dziedziny sztuki. Rzadza sie swoimi prawami. Ksiazka nie jest w stanie zastosowac takich srodkow jak film i owrotnie. Powiesc jest tylko gotowym scenariuszem, ktory mozna dowolnie interpretowac i ekranizowac. Film natomiast tonarzucona wola rezysera, ktora moze znacznie odbiegac od pierwowzoru. pozdro

ocenił(a) film na 10
szydercza

Ja także uważam że ksiażka jest wysmienita, to prawda ona "pochłania" aż szkoda że taka krótka... uwazam ejdnak że film nie jest gorszy.Mas zracje to sa dwie rozne dziedziny sztuki i jak dla mnie są one na najwyższej półce. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones