PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465857}
7,6 83 887
ocen
7,6 10 1 83887
6,9 11
ocen krytyków
Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
powrót do forum filmu Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Nie czytałem jeszcze książki, a oglądałem już film, mam pytanie czy jest sporo różnic pomiędzy literackim pierwowzorem a ekranizacją ??? :)

88luker

różnic wielu nie ma, ale mnie raziło np. to, że twórcy filmu pominęli związek Michaela z Eriką oraz mało pokazali pracy millennium jako redakcji.

Karooollka

W filmie kuzynka Harriet (Anita, jeśli dobrze pamiętam) została uśmiercona, a poza tym jeśli ktoś nie czytał "Dziewczyny, która igrała z ogniem" (a ma taki zamiar) to radzę na razie wstrzymać się z oglądaniem, gdyż w filmie pokazane jest na czym polegało Całe Zło, co w książce zostaje wyjaśnione dopiero w drugiej części i to nie na samym początku.

Karooollka

Dokładnie, właśnie jestem w połowie powieści (1 część) i też to zauważyłam.

Karooollka

Pominęli też przelotny romans z Cecilią Vanger, z tego co zauważyłam, bo akurat czytam książkę.

ocenił(a) film na 8
88luker

Jest pominiety zwiazek Mikaela z Eriką oraz z Cecilią. Trylogia nazywa sie "Millennium" a o gazecie nie ma w filmie nic. Poza tym nie jest wyjasnione dlaczego wogole Mikael zajal sie sprawa Vangerow. Wg mnie ksiazka jest sto razy lepsza. Polecam wszystkie 3 czesci

88luker

polecam w takich przypadkach zawsze zaczynać od książki, choć wiem, że nie zawsze się udaje

ocenił(a) film na 8
88luker

Jak widać różnic troszkę jest ale ja polecam obejrzeć wszystkie trzy filmy z serii millenium nie tylko ten pierwszy.

Jankopi

ja tak samo ;) cała trylogia dopiero robi wrażenie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones