PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=310039}

Mimzy: mapa czasu

The Last Mimzy
6,2 3 741
ocen
6,2 10 1 3741
Mimzy: mapa czasu
powrót do forum filmu Mimzy: mapa czasu

o kurde.

ocenił(a) film na 9

Ten film był naprawdę fajny! W końcu trafiłem na produkcję która nie ma w sobie typowego hollywood'zkiego pseudo "sensu". Film jest na podstawie książki - nie wypowiadam się czy, jak to ujmuje młodzież, "dali radę" ponieważ zostałem zauroczony pomysłem filmu, natomiast książki nie czytałem, aczkolwiek film mocno zmotywował mnie do sięgnięcia po to wydawnictwo. Sam film, myślę że brak komentarza będzie najlepszym komentarzem promującym oglądnięcie go.

Teraz dla sprostowanie w odniesieniu do komentarzy poniżej.powyżej:

Ten film nie jest:
- dla kogoś kto szuka filmu typy "usia siusia kill bill karate master" (wiadomo że bruce lee karate mistrz)
- mimo takie sprawia wrażenie - dla całej rodziny. TO NIE JEST KINO FAMILIJNE!
- Dla osób szukających zbyt ambitnego kina. film ma swoje dno które każdy rozumie na swój sposób.

a jeśli chodzi o jeden komentarz to muszę się odnieść: Ktoś napisał iż ten film to cyt. "New Ageowe gówno. Film piorący umysły dzieci. Przygotuwuje nowe pokolenie na totalny pseudonaukowy okultyzm."

Otóż ten film nie jest dla każdego, nie znajdziecie tu ani strzelaniny ani niewiadomo jakiej intrygi. Aczkolwiek swojemu dziecku wolę pokazywać właśnie takie filmy które w choćby najmniejszy sposób kształcą je w stronę przeciwną od upodobniania się do małpy (przykład. "seria Transformers").

Ten film Twoje dziecko odbierze a w sumie może odebrać, na 2 sposoby:
- zrozumie lub nie.
Jak zrozumie to nie mam co tłumaczyć.
Jak nie zrozumie (widocznie jest poniżej 12 roku życia) będzie to dla niej/niego bardzo fajna bajka z magicznym królikiem i latającymi kamieniami.nic nadzwyczajnego i strasznego.

Pozdrawiam wszystkich :)

ocenił(a) film na 9
misiaaaq_filmweb

zapomniałem dopisać daję 9/10 :)
film zasługuje na pewno na więcej niż 6,5.

ocenił(a) film na 9
misiaaaq_filmweb

słowami końca porównałbym ten film do E.T. "w nowym wydaniu" - są obcy, jest "magia", jest świetna fabuła - JEST FAJNIE :)
Pozdrawiam wszystkich :)

ocenił(a) film na 6
misiaaaq_filmweb

Obcych nie było, byli chorzy ludzie przyszłości w kombinezonach.

misiaaaq_filmweb

Czasami odnoszę wrażenie, że niektórzy komentują filmy których na oczy nie widzieli.
Gdzie w tym filmie jest new age??? No chyba, że w tych 30 minutach których nie widzialam rozmawiając przez telefon...ale wrócę jeszcze do tego filmu. Mam na płytce to sobie obejrzę :)
Fajne kino na niedzielne popołudnie z kawą i szarlotką....bez "dup", urwał i uji - które teraz określają jakość filmu (im więcej tym niby lepszy film???).

ocenił(a) film na 5
misiaaaq_filmweb

Film w porównaniu z opowiadaniem (nie, nie książką), wypada blado, jeśli więc film miał być adaptacją to można powiedzieć że twórcy "nie dali rady".

Wypada blado bo jest zupełnie o czym innym, opowiadanie jest przede wszystkim pozbawiony tych całych pseudo-mistycznych/new aegowskich elementów, nie ma w nim również motywu ratowania świata przez ~5 letnią dziewczynkę (LOL).

Sam film jak to film, nie było fan-serwisu w postaci "dup", był w postaci różnych elementów w stylu new age typu: czytanie z dłoni, mandale, jakieś tybetańskie specjalne dzieci itp. a więc kwestia gustu. Niczym szczególnym nie zaskoczył, ot sztampowa fabuła "zielonych", człowiek niszczy przyrodę, ~5 letni dzieciak musi uratować świat ("wodny świat" mi się kojarzy), bla bla bla, taka sobie historia dla najmłodszych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones