PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1037}

Misja

The Mission
8,0 60 495
ocen
8,0 10 1 60495
7,8 23
oceny krytyków
Misja
powrót do forum filmu Misja

Religia

użytkownik usunięty

Bardzo dobre ukazanie kościółka katolickiego, który narzucał swoją wiarę ludziom, którzy w ogóle jej nie potrzebowali. Później właśnie oni, omacani w tą ideologię zaczęli ją przekazywać dalej i wierzyć w ponad wszystko. Kościół katolicki zawsze miał barwną historię. Począwszy od inkwizycji, gdzie księżulki torturowali niewinnych ludzi po renesans, gdzie odkupywali grzechy za pieniądze z papieżem na czele. Dzisiaj jest to samo, płacisz za msze za wspomniane dwa słowa nazwiska. Kościół chce mieć władzę wszędzie, a to są hipokryci i złodzieje. W biblii jest pełno od niejasnych rzeczy jak np. "Jak ktoś cie uderzy w lewy policzek, nadstaw i prawy" - gdzie tu logika? Może od razu dajmy się zabić, oddajmy cały majątek jak ktoś tego zażyczy?
Mimo moich poglądów na temat kościoła i wiary uważam, że "Misja" jest wybitnym obrazem dotykającym temat nawrócenia i sensu życia. A muzyka Ennio Morricone jest po prostu fenomenalna. Chyba najlepszy soundtrack w historii kina. Pozdrawiam

Lepiej komentuj film, bo o historii kościoła i biblii wiedzę masz nikłą, poczytaj, zainteresuj się faktami, a nie powielaj brednie nie mające poparcia ani w realiach, ani w faktach historycznych. Następny "mądry".. Zawodzisz jakbyś się co najmniej Umberto Eco naczytał.

użytkownik usunięty
mlady007

Nie tylko Eco był ateistą, wiele innych "głów" było. Chociażby mój ulubieniec - Stanisław Lem. Religa, Allen, Einstein...

"Wierzę w Boga Spinozy, przejawiającego się w harmonii wszystkiego, co istnieje, a nie w Boga, który zajmował by się losem i uczynkami każdego człowieka." A. Einstein - nie brzmi to jak wypowiedź ateisty..

Ale nie o tym. Religa czy Lem, nie powtarzali(przynajmniej nie obiło mi się o uszy) takich bredni jak Eco o Inkwizycji w swoim słynnym Imieniu Róży.. Nie należy ciskać kamieniami w coś tylko dlatego, że się tego nie zna, bądź nie chce poznać. Też nie chodzę do kościoła ale daleki jestem od wytykania mu błędów, wręcz przeciwnie. Zmieniłem zdanie gdy zainteresowałem się jego faktyczną historią, a nie "strasznymi" mitami podsycanymi, nie wiem dlaczego, do dziś przez przeróżne media.

Heh co do soudtracków to jeśli jeszcze nie oglądałeś, moim zdaniem jeden z najlepszych jest w filmie Barry Lyndon, coś pięknego, tak samo jak w Le Roi Danse, czy Królestwie Niebieskim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones