PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021869}
6,5 5 453
oceny
6,5 10 1 5453
5,9 9
ocen krytyków
Missing
powrót do forum filmu Missing

Film dla cierpliwych

ocenił(a) film na 4

Po pierwsze zaskakujący jest całkowity brak recenzji tego "dzieła". Po skończonym seansie można to łatwo zrozumieć :D

Ten film trzeba podzielić na dwie części. Wynika to z wartkiej akcji, która zaczyna się akurat w momencie. gdy kończysz pierwszą część swojej drzemki.

Całościowy montaż przy pomocy telefonów i komputerów, może to być dla jednego minus, dla innego plus. Według mnie znacznie lepiej wyglądałoby to, gdyby takie wstawki były sporadyczne.

Praca "kamery" - tak jak ktoś napisał w poprzednim poście - całkowity misz-masz ekranowy, typu wyskakujące okienka z nie wiadomo skąd, milion otwartych aplikacji, połączenia z różnymi bohaterami w losowych momentach.

Byliśmy na seansie z napisami w wersji polskiej, które były kolorystycznie białe/zółte na tle w kolorze ecru, ale to akurat tylko wada polskiej wersji z napisami.

Głupota to niestety za małe słowo, żeby opisać to co się działo na ekranie. Pierwsza z brzegu historia, to otrzymane przez główną bohaterkę filmy i zdjęcia z wakacji mamy, z telefonu jej faceta. Kto normalny po tygodniu (?) od otrzymania tych materiałów, nie dość, że nie zauważyłby, że na nagraniu nie widnieje jej matka, tylko całkowicie obca osoba, to jeszcze w losowym momencie dopiero to zauważa.

Dziewczynka w wieku 18 lat potrafiła ogarnąć hasła do kilku różnych kont na różnych stronach, dwóch głównych bohaterów, których nie potrafiło ogarnąć FBI czy policja. Stało się to oczywiście w sposób całkowicie przypadkowy, gdy skojarzyła, że mama może użyć hasła w podobny sposób do innych, stosując losowe znaki. Kariera hakerska przed tą dziewczynką stoi otworem.

Jak to możliwe, żeby mimo wszechobecnej globalizacji i mediów społecznościowych można było odnaleźć zagubione osoby kilka tysięcy kilometrów od domu, oczywiście jak w poprzednich przypadkach całkowicie przypadkowo, trafiając na miejscowego "lokalsa", który za 8 dolarów na godzinę zrobi wszystko.

Ogólnie historia i akcja z potencjałem, według mnie, całkowicie niewykorzystanym. Pierwsza część filmu na mocne 2/10, natomiast końcówka 6,5/10

ocenił(a) film na 6
mOOdy2

Dla mnie akurat końcówka spieprza film. Wątek kryminalny jest skopany, a już scena w domu to katastrofa.

mOOdy2

Albo kto normalny myśli, że jakiś portier z hotelu udostępni jakiejś siksie przez internet film z kamery monitoringu? I niby po co jej to, jak zwyczajnie zgłasza się zaginięcie policji. "Rozmowa" z portierem przez sieć - mistrzostwo absurdu: nie zna hiszpańskiego, ale potrafi wpisywać hiszpańskie słówka z mowy :). Dajcie mi spokój z takimi filmami.

mordachamordasinski

przeciez powiedziala ze "trzeba bylo sie uczyc hiszpanskiego", czyli miala taki przedmiot w szkole, to jaki problem miala miec z uslyszeniem slow?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones