PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104699}
7,0 838
ocen
7,0 10 1 838
Moi rodzice rozwodzą się
powrót do forum filmu Moi rodzice rozwodzą się

Jak mało który zatrzymał mnie przy telewizorze od samego początku po sam koniec :).
Niezłe role przede wszystkim Benity i Andrzejewskiej, jak zwykle świetny Junosza-
Stępowski, poziomem nie odbiegała Gorczyńska czy śliczna Radojewska :).
Ciekawie zbudowane wątki, sympatycznie wpleciony Korwin (szkoda, że wątek jego miłości
do postaci Andrzejewskiej nie został pociągnięty...) :).
Duży plus za świetne zdjęcia, między innymi:
- wybrzeża; plaży w Juracie,
czy hotelu Lido** (który istnieje i funkcjonuje do dziś :), aż dziw, że się nie chwalą udziałem w
tym filmie w reklamach).
Oceniam na 8/10, mistrzostwo to nie było (nie ten poziom co np. Strachy), ale jak na polskie
międzywojnie film bardzo dobry :).
Polecam :).

spiwi

Te zdjęcia to były kupowane "na rolki" w jakimś sklepie w Warszawie, tak słyszałam w programie o polskich filmach z tamtego okresu. Wyjazd całej ekipy nad morze czy w góry albo za granice był zbyt kosztowny więc wiele razy korzystano z takich "filmików-reklamówek" naszych gór czy morza a także poszczególnych miast polskich i tych zagranicznych, których sprzedawano całe metry taśmy w ów warszawskim sklepie. Wystarczyło "dokleić" do filmu wybrane zdjęcia, potem przyszykować atelier imitujące dane miejsce na kupionej taśmie, wprowadzić aktorów i gotowe!
Zresztą tu wyraźnie widać było to gdy były sceny z aktorami na plaży- widzieliśmy tylko niebo z chmurkami, kosze do siedzenia i samych aktorów... no! może gdybym o tym nie wiedziała, że tak robiono to bym może na to nie zwróciła uwagi... ale wiem ;)

ocenił(a) film na 10
777temida

Piękny film, z miejsca podbił moje serca, choć może sama fabuła pozostawia wiele do życzenia, to jednak aktorzy doskonali. Przy okazji muszę zauważyć, że to chyba najdłuższy film międzywojnia. I jeden z niewielu, które zachowały się w całości. Chyba nie ma tu żadnej wyciętej sceny. Wielka szkoda, że inne filmy W Starym Kinie w tak dobrym stanie nie są.

A jeśli chodzi o role aktorskie Andrzejewska rewelacyjna i na pierwszym miejscu najlepsza. Na drugim postawiłbym Junoszę-Stępowskiego i Marię Gorczyńską, na trzecim Franciszka Brodniewicza oraz Lodę Niemirzankę oraz Inę Benitę.

Z kolei fabuła może nie jest najlepsza, ale jakie piękne przesłanie. I jaka wspaniała Andrzejewska. Wiem, zachwycam się nią, ale trudno nie zachwycać się tym, jak wspaniale ona gra. Dzisiaj takich aktorek nie ma. W żaden sposób nie da się jej porównać do płaskich lalek z obecnej kinematografii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones