PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778247}

Moja szczęśliwa rodzina

Chemi Bednieri Ojakhi
7,2 1 394
oceny
7,2 10 1 1394
7,2 4
oceny krytyków
Moja szczęśliwa rodzina
powrót do forum filmu Moja szczęśliwa rodzina

Gruzińska "Sieranevada"

użytkownik usunięty

Film doskonale obrazuje powiedzenie: "Z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu"

Co wspólnego ma z Rumuńską "Sierranevadą"? A no wiele ma wspólnego, ale przede wszystkim oba te filmy opowiadają o rodzinie w postkomunistycznym kraju. W obu tych filmach możemy odnaleźć rzeczy które występują również w polskiej rzeczywistości.

Jak to bywa w krajach byłego Związku Radzieckiego, starsze pokolenie ma mentalność typowo komunistyczną, mimo tego że nie popierali tego ustroju, zawsze wszystko wiedzą najlepiej, uważają że należy im się jakiś odgórny szacunek tylko dlatego że oddychają dłużej, no i oczywiście według nich młodzi nie mogą się w ogóle wypowiadać na żadne tematy bo HUR DUR PRZECIEŻ WY ŻYCIA NIE ZNACIE MNIE KGB TORTUROWAŁO I TYLKO JA PRZEŻYŁEM CHLEBA NIE BYŁO I CZOŁGI JEŹDZIŁY TEŻ.

Nie licząc komunistycznej mentalności mamy tutaj jeszcze pokazany problem ludzi wtrącających się w życie innych, próbujących ich na siłę uszczęśliwić, tak naprawdę uszczęśliwiając siebie, nie pytając się nawet głównego zainteresowanego o zdanie.

No i zapomniałem wspomnieć o typowym, powszechnym również w Polsce, myśleniu: "A CO LUDZIE POWIEDZĄ?!". Rodzinę bardziej obchodziło to że ludzie będą gadać na ich temat niż problemy członka rodziny. Warto też dodać że według nich powinno być tak jak oni chcą, bo tak zawsze było, typowe komunistyczne myślenie.

Oddzielną sprawą jest też kultura Gruzińska, ale o tym nic nie wiem, więc po prostu oceniam tak jak uważam, ale według mnie kultura nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla patologicznych zachowań.

Jeśli chodzi o stronę techniczną filmu to nie mam nic do zarzucenia. Dobra praca kamery, kadrowanie, muzyka. Strasznie lubię takie sceny które niby nic nie wnoszą, bohaterka stoi przy balkonie, słucha muzyki, pada deszcz, no po prostu uwielbiam, w filmie jest kilka takich krótkich "przerywników" podczas których mamy czas na przemyślenia i wczucie się w skórę bohaterki.

Tak więc jeśli komuś podobała się "Sieranevada" to ten film jest obowiązkową pozycją :)

ocenił(a) film na 8

A jak zinterpretujesz zakończenie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones