PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722780}
6,8 71 037
ocen
6,8 10 1 71037
6,5 29
ocen krytyków
Moje córki krowy
powrót do forum filmu Moje córki krowy

Rewelacyjny. Dużo oczekiwałam od tego filmu, nie wiedząc czego się spodziewać. I spełnił oczekiwania z nawiązką. Ciężkie tematy- choroba i śmierć w ujęciu "perypetii" tych żywych i zdrowych. Śmieszny a za razem do bólu prawdziwy. Widziałam z okazji Dnia Kina Polskiego.

yria_salvia

Film rzeczywiście robi wrażenie. Nie jest przerysowany, przesłodzony czy też na siłę zminimalizowany - jest po prostu prawdziwy, do tego rewelacyjna obsada - naprawdę bardzo miło oglądało się trio Dziędziel-Kulesza-Muskała. Polecam z całego serca.

ocenił(a) film na 9
yria_salvia

treść

ocenił(a) film na 9
Sabistyna

Zgadzam się z opinią, że film świetny, co do "śmiechu przez łzy"...obserwując reakcje widzów na dosyć sporej i pawie pełnej sali kinowej odniosłam wrażenie, że dzieliła się ona na tych, dla których te doświadczenia były/są też ich życiowym udziałem i z ich strony była to raczej smutna cisza, oraz na tych, dla których dezorientacja osoby po operacji guza mózgu, która gubi się w nocy w szpitalu, przeklina i jest zagubiona, była zabawna :-( Ale zgadzam się, że film bez bufonady, a zarazem bez przesłodzenia mówi o rzeczach ważnych i jest bardzo "życiowy". Plus fenomenalna Agata Kulesza. Daję 9+ !

yria_salvia

świetne kino, w pełni się zgadzam.

ocenił(a) film na 8
yria_salvia

Super!!! Czasami warto pójść do kina na polski film. Słuchałem dzień przed seansem wywiadu z autorką w radiu RDC. I tak chciałem pójść na ten film ale rozmowa z osobą, która tę historię napisała na podstawie swoich przeżyć i jej opowieść o prawdziwym życiu i relacjach z ojcem, matką i siostrą zachęciła mnie tym bardziej. Dodam tylko że z opowieści autorki film trochę się różni od prawdziwej historii ale nie za wiele a jej prawdziwa sistra po jego obejrzeniu, czego najbardziej obawiała się jego twórczyni dalej z nią rozmawia.

yria_salvia

dobry, wartościowy polski film. składnia do zadumy oraz pokazuje specyficzne życie rodzinne w trudnych momentach. Kulesza jak zwykle na plus

ocenił(a) film na 9
yria_salvia

Czeskie kino w polskim wydaniu - taka padła opinia o tym filmie w TVP Kultura. I opinia ta okazała się prawdziwa. Film jest rewelacyjny.

yria_salvia

Zdecydowanie film Bardzo dobry.Tak sie zastanawiam...gdyby taki film nakręcono w warunkach amerykańskich z większà kasa odniósłby miedzynarodowy sukces.Rewelacyjne role p.Dziedziela,Muskały I Kuleszy.Film pokazuje jak wyglada rzeczywistosc rodziny borykajacej sie z choroba, bez lukru. Warto.

yria_salvia

Ja z kolei polecam sprawdzić książkę, jest obszerniej napisana niż film i fajnie dopełnia.
Trochę info tutaj: http://www.czytamwszedzie.pl/moje-corki-krowy-kinga-debska/

ocenił(a) film na 6
pablitouno

Może gdybym nie czytała książki przed obejrzeniem filmu moja ocena była by wyższa . Gra aktorska świetna ale film momentami wydaje mi się aż zbyt prosty..."okrojony". I tak sceny które śmieszyły w książce, na ekranie wydawały się mało zabawne.

ocenił(a) film na 6
yria_salvia

Warto by było oznaczyć wątek jako spojlerowy. Czytając już sam wpis ,,choroba i śmierć", dowiedziałem się, że ktoś umrze. Szkoda wielka, że mi to zdradzono takim wpisem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones