PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181198}

Monachium

Munich
7,4 57 032
oceny
7,4 10 1 57032
6,8 19
ocen krytyków
Monachium
powrót do forum filmu Monachium

Otóż zastanawiam się dlaczego ten człowiek, który namawiał Avnera do powrotu do Izraela powiedział, że nie podzieli się z nim chlebem. Czy jest to jakaś żydowska tradycja czy coś? Jeżeli mógłby mi ktoś to wyjaśnić to byłabym bardzo wdzięczna, bo niestety nie rozumiem do końca ostatniej sceny.. Mimo wszystko film jak dla mnie był świetny ;p

ocenił(a) film na 8
Laverie

Ponieważ wcześniej Avner postąpił wobec niego w ten sam sposób - zakończył rozmowę krótkim "nie", odwrócił się na pięcie i odszedł.

JaszczurXP

Aha, dzięki ;)) Muszę obejrzeć po raz drugi, bo nie wychwyciłam tego szczegółu. Myślałam, że to ma coś wspólnego z tym, co robił Avner, czyli morderstwami czy coś. Dzięki za rozwianie moich wątpliwości !! ;DD

ocenił(a) film na 7
Laverie

To ma związek z tym, że skoro nie chcesz być żydem i wrócić by zabijać w imię kraju, to nie będziesz jadł z żydami. Bardziej dosadnie i prosto.

ocenił(a) film na 7
jimijimbou

Dziwny ten narod ci zydzi.
Sami wobec siebie maja poczucie winy,ze nie sa honorowi i przyzwoici.
Slusznie jednak postapili z tymi zamachowcami i rzeczywiscie Mossad jest tak
skuteczny,bo jest zdeterminowany i ucza sie nawet od swoich wrogow.
Cel uswieca srodki.
Avner odwalil dla nich dobra robote.Powinni mu dac medal,awans i sowita emeryture
a nie gardzic nim jak jakims 'gojem'.
Ogolnie film dobry,ale to prawda,ze nie da sie w niego wczuc gdy jest przerywany pasmem
reklam co 20 minut.
Troche w nim za bardzo mitologizowania zydow,no ale my tez mamy 'Ogniem i mieczem'.
Kazdy narod potrzebuje epopeji i 'Monachium' jest taka zydowska wspolczesna produkcja tego
typu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones