PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490838}
7,3 90 460
ocen
7,3 10 1 90460
7,3 30
ocen krytyków
Moneyball
powrót do forum filmu Moneyball

Od zera do bohatera.

ocenił(a) film na 9

Kojarzycie te wszystkie sportowe filmy gdzie słaba drużyna złożona z nieudaczników plujących i drapiących się po kroczu dostaje wciery przez większość filmu, później zaczyna wygrywać żeby ostatecznie w meczu finałowym po pierwszej beznadziejnej połowie i mowie motywacyjnej trenera/dzieciaka/zawodnika wygrać rzutem na taśmę?

Tak? Bez obaw ten film jest zupełnie inny. Nie opowiada o baseballu tylko o podejmowaniu trudnych, często ryzykownych decyzji.

Genialny Pitt. Tyle w temacie.

ocenił(a) film na 7
dezertx

Spodziewałem się dużo więcej. zbyt długo czekałem na ten film pozwalając karmić się niesamowitymi reklamami i trailerami. może również dlatego, że lubię filmy sportowe, a ten ma więcej wspólnego z "Pięknym umysłem", niż z "Męską grą". oczywiście pozycja obowiązkowa dla fanów sportów amerykańskich, ponieważ bądź co bądź jest to lekcja historii owych. jeśli spodziewacie się dynamicznej kamery na boisku, potu zawodników i walki - zawiedziecie się. otrzymacie suchy wynik. Głównym bohaterem filmu jest statystyka, która tutaj niespecjalnie jest przybliżona zwykłemu śmiertelnikowi. nie liczcie też na jakiś spektakularny happy end. ale to już "zasługa" bohatera historii. w końcu Billy Beane nic w swym życiu nie wygrał. ani jako zawodnik, ani jako menedżer.

ocenił(a) film na 7
arcoll

Akurat sceny sportowe są najsłabszym elementem tego filmu, więc dobrze, że nie ma ich zbyt wiele.

ocenił(a) film na 7
kubust

nie ma znaczenia, czy jest ich mało, czy dużo. jeśli robi się film o tematyce sportowej, to sceny powinny być wyraźne. byłyby dopracowane, stałyby się częścią całości, a tak wyglądają tylko, jak niechciany dodatek, żeby widz wiedział o czym w ogóle mowa. słabo.

ocenił(a) film na 9
dezertx

popieram, Pitt zagrał genialnie!

ocenił(a) film na 8
dezertx

Podchodziłam do filmu jak do jeża. Film amerykański o sporcie który omija Europę szerokim łukiem - to może być nudne i bez wyrazu.
Podziwiam cholernych Amerykańców że właśnie udało im się mnie przechytrzyć. Film polecam szczerze, Brad Pitt - dobra gra aktorska, fajnie się starzeje:)

ocenił(a) film na 8
dezertx

10 dla Brada i tyle :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones