PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490838}
7,3 90 551
ocen
7,3 10 1 90551
7,3 30
ocen krytyków
Moneyball
powrót do forum filmu Moneyball

Ja rozumieć słowa córki w końcowej piosence You're such a loser, Dad ?
Miała nadzieje że jednak zostanie w Oakland ?

ocenił(a) film na 8
wucash666

Przecież on został w Oakland. Chodziło o to, że odrzucił propozycję Red Sox'ów (?)

K69

No właśnie to mi nie pasuje do córki, która wydawałoby się miała z ojcem dobry kontakt i jej na nim zależało. No i raczej wolałaby żeby został w Oakland i tak się stało. Wydźwięk tego tekstu z końca piosenki jest wręcz obraźliwy/kpiący... może się czepiam ale to jakoś nie pasuje mi do całości...

ocenił(a) film na 9
wucash666

może chodzi o to, że nie potrafi cieszyć się z tego co osiągnął i uważa, że mu nie wyszło bo nie wygrał ostatniego meczu, że nie dostrzega sukcesów

ilbuse

ma to sens

ocenił(a) film na 7
wucash666

mi się wydaję, że córka śpiewała tak dlatego, że wiedziała, że ojciec będzie beczał jak dziecko jak usłyszy piosenkę , którą mu nagrała.....

ocenił(a) film na 9
Bella_Luna

Wydaje mi się, że córka tak spiewała, bo była pewna, że wybierze kontrakt Red Soxów, a piosenke nagrała przed decyzją ojca o pozostaniu w Okland.
Albo tak jak Ilbuse pisze, że nie dostrzega tego, że zmienił oblicze transferów w baseballu, a martwi się brakiem mistrzostwa.

adamo0010

Tak, pewnie zrobiła setki analiz i wyszło jej, że lepiej mimo wszystko, jakby wziął kontrakt Red Soxów.
Przejrzała statystyki wszystkich graczy przed i po serii 20 zwycięstw.
Poza tym napewno dodała pluskwę do przenośnego radyjka, żeby móc słyszeć, jak często ojciec słucha relacji z meczów i kiedy je wyłącza.

Spełnienie marzeń każdej 12-latki!

ocenił(a) film na 9
TomeQ14

Pluskwe to ci powinni starzy na kompie założyć, żeby cię kontrolować, czy nie wchodzisz czasem na strony dla dorosłych.
Nara trolu

ocenił(a) film na 9
ilbuse

zgadzam się, osiągnął sukces, pobił rekord, stworzył drużynę legendę a jednak nadal nie był szczęśliwy z tego bo nie wygrał pucharu

ocenił(a) film na 8
wucash666

ona prawdopodobnie chciała się wyłącznie podrażnić z ojcem. ale dla całej historii te słowa mają jednak większe znaczenie i można się domyślać że dzięki nim główny bohater zrozumiał czym jest wygrana. zdołał udowodnić że miał racje i że to co chciał zrobić, czyli odmienić baseball udało się, a cała reszta jest nie ważna. to jest też pokazane poprzez pewien kontrast córki i ojca. ojciec szukał uznania w pewien sposób a córka grała na gitarze wyłącznie dla własnej przyjemności i najbliższych.

ocenił(a) film na 8
wucash666

ja myślę że to jest to co on słyszy, a nie co ona naprawdę śpiewa (na zasadzie słyszysz to co chcesz usłyszeć). jego obawy i niskie poczucie własnej wartości . nie?

emptygirl

Dokładnie tak samo to odebrałem. Zresztą te słowa słyszymy zaraz po tym jak dowiadujemy się, że ciągle jest menadżerem w Oakland, ale dalej nie osiągnął, tego co chciał. A inna drużyna stosując jego metody zdobyła mistrzostwo. Zakończenie jest świetne i jak widac można je inerpretowac na różne sposoby.

ocenił(a) film na 7
wucash666

Takie trudne to do zrozumienia? Zanim ta dziewczynka śpiewa mówi: 'Daj mi znać, jeśli zmienisz zdanie i zostaniesz w Kalifornii. Jeśli nie, miło było cię poznać. Przepraszam'. Zaśpiewała że jest 'loser' na wypadek gdyby jej ojciec nie został w Kalifornii, dlatego powiedziała że miło było jej go poznać(jako 'loser') i z góry za to przeprasza...

ocenił(a) film na 8
stella231

Według mnie wszystko jest ok pod koniec filmu Peter Brand(analityk ) pokazuje Billemu filmik gdzie grubas przewraca sie i wraca do pierwszej bazy do której podążał przez całą swoją karierę i nigdy nie bróbował bic dalej bo sę bał. Nie dostrzego że wygrał (wybił piłkę za płot) ponieważ się przewrócił i może biec do ostatniej bazy . Po tym filmiku właśnie Billi został w oukland ponieważ dostrzegł że chociaż upadł (przegrywając ostatni mecz) to wygrał więc zostaje dalej w klubie (podnosi się) i nie podąża za pieniędzmi do RED SOCCK (jak inni by to zrobili) bo wie że mu się uda jeszcze. Ta piosenka mówi o tym właśnie :
w zwrotce jest:

Ludzie podążają za szyldem
I synchronizują się w czasie
To jest dowcip
Nikt nie wie
Że ma bilet na to przedstawienie

a refren:

Jestem tylko małą dziewczynką zagubioną w chwili
Tak bardzo się boję, ale tego nie pokazuję
Nie mogę zgadnąć
Muszę się dostosować, wiem
Mam wynająć wejściówkę
I po prostu cieszyć się przedstawieniem

a na koncu spiewa ostatnie zdanie które symbolizuje że gdyby chciał oglądać przedstawienie jak inni ludzie to poszedłby do Red Sock (za pieniędzmi) (dałby sobie spokój i wróciłby (tak jak grubas upadłby i cofną się do bazy w filmiku)):
Chcę moje pieniądze z powrotem

przedstawieniem jest podążanie za pieniędzmi.

To przesłanie tego filmu i mi się bardzo podoba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones