PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706320}

Monster High: Strach, kamera, akcja!

Monster High: Frights, Camera, Action!
6,6 692
oceny
6,6 10 1 692
Monster High: Strach, kamera, akcja
powrót do forum filmu Monster High: Strach, kamera, akcja!

Przyznam się, że lubię sobie czasem obejrzeć tę bajkę, ale nie podoba mi się jej stosunek do tradycji. Jakby to było coś strasznego tylko dzielącego ludzi itd. To nie prawda. Wiadomo że jest coś takiego jak zła tradycja. Jednak nie są to częste przypadki. Ta bajka w przesadny i nierzeczywisty wręcz sposób pokazuje tradycję jako źródło wszelkiego zła. Bajka fajna i polecam oglądanie, ale zalecam rodzicom porozmawianie ze swoimi dziećmi na ten temat. :D

ocenił(a) film na 7
Karoll7

To nie dokońca prawda :) W monster high : Upiorki rządzą to tradycja haloween jako święta ludzi i strachow byla dobra a nie ,terażniejszość' filmowa pokazująca brak tolerancji i cały ten film opierał się na tym że bohaterki za wszelką cenę chciały tą tradycję przywrócić aby ludzie i potwoy znowu zaczęly się cieszyć swoim świętem

ocenił(a) film na 6
Cadavera

Racje :P Mnie chodziło bardziej o monster high: gorączka piątkowej nocy, ,,różnice kulturowe, kłów i futer", ,,ucieczka ze skalnej czaszki" no i trochę jeśli chodzi o ten najnowszy. Dzieci myślą prosto więc gdy słyszą, że tradycja to straszne słowo, co zostało ,,potwierdzone" tym, że dziewczyny nie mogły brać udziału w zawodach wrotkarskich (gorączka piątkowej nocy) lub, że lagoona nie może spotykać się ze swoim chłopakiem bo ona jest słono a on słodkowodny itp. mogą źle to zrozumieć. Zwłaszcza, że wątek tradycji ukazywany w niejasny dla wszystkich sposób przewija się przez praktycznie wszystkie części :) dzieci mogą nabrać negatywnego podejścia do tradycji. Tylko tyle jeśli chodzi o mnie :D

ocenił(a) film na 7
Karoll7

W Upioryż miasto starachu jest tez postac takiej koscianej modelki Skelity Calaveras. Wiele razy zarowno w filmie jak i w notatkach pamiętniku tej postaci jest podkreslone jak bardzo dziewczyna koch swoja tradycję i rodzine i że zawsze stara się wyrażać to w swojej tworczości.

A prawde mowiąc dla mnie tradycja nie jest podejsciem dobrym. Nie mowię o świętach narodowych i sympatycznych powiązanych z tym zwyczajach.Celebrowanie świat bez wiary tylko dla tradycji jest dla mnie dziwne (nie mowię o niewierzacych dla ktorych święta to czas dla rodziny i fajna zabawa a o osobach niewierzacych ktore praktykuja tradycje religijne i mowią ze to dla tradycji). Niektóre tradycje wieja tez ciemnota i zabobonami z czasów średniowiecza.
Trzeba zadać więc sobie moze nie pytacnie czy coś jest tradycją czy tez nie ale JAKĄ jest tradycja. Czy jest to mądra, uzasadniona tradycja słuząca dobru, fajnej zabawie, spedzeniu czasu z rodziną czy tez straszeniu ludzi piekłem,wykluczaniem kogoś z jakichś czynności ,bo nie wypada'

ocenił(a) film na 6
Cadavera

Pisałam już wcześniej o dobrych i złych tradycjach. To z jakiego powodu ktoś utrzymuje tradycję mnie nie interesuje i nie wnosi wiele do sprawy, bo nie o to tu chodzi. Straszenie ludzi piekłem? To to jest jakaś tradycja? Nie kminie jak twoja wypowiedź ma się do tematu. Nie będę tego dalej ciągnąć. Na razie.

ocenił(a) film na 7
Karoll7

Po prostu dobrze żeby dzieci zauważały że tradycje sa dobre i złe a nie tylko dobre lub tylko złe.
Mnie troche bardziej drazni w tym dobrym serialu i serii filmow promowanie materializmu i nowobogactwa ale wspołczesna pop kultura juz mnie przyzwyczaiła do takiego prezentowania stanu rzeczy w filmach. Oczywiscie jesli rodzic madrze wychowa dziecko to film czy serial nic nie zmieni ale ciągłe epatowanie drogimi zakupami,najdroższymi ciuchami i kosmetykami może teoretycznie spowodować ze dziecko będzie chciało więcej niż jest to możliwe

ocenił(a) film na 6
Cadavera

Efekt widać po filmikach i vlogach, których od groma można znaleźć na You Tube.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones