PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32296}

Monsunowe wesele

Monsoon Wedding
7,3 4 533
oceny
7,3 10 1 4533
7,0 3
oceny krytyków
Monsunowe wesele
powrót do forum filmu Monsunowe wesele

Co?????????7,49?????

ocenił(a) film na 10

Czemu taka niska nota????Tylko 7,49????Owiele gorsze masala mavie mają wyższą ocenę.

ocenił(a) film na 9
kamerun5

Też mnie to dziwi, film piękny jak aktorki w nim występujące, jak kultura Indii. Film pełen kontrastów, gdzie smutek i płacz przeplatają się nawzajem, gdzie miłość i gniew, gdzie czystość i brud, gdzie grzech i przebaczenie, gdzie śpiew i zaduma, gdzie taniec...

Rodzina jest święta.

ocenił(a) film na 7
kamerun5

i tak ma za dużo. film najwyżej na 7, dziwi tylko ten złoty lew w wenecji

ocenił(a) film na 10
tomek_53

Ten film powinien mieć ponad 8! Piękna opowieść.

emillo97

obejrzałam ten film wczoraj przez przypadek i nie mogę się nadziwić skąd takie wysokie noty i tak dobre komentarze, myślę ze to dlatego że "monsunowe wesele" oglądali prawie wyłącznie fani wschodnich filmów i wschodniej kultury. Dla mnie totalna nuda i strata czasu....
oby nikt kto nie jest zainteresowany wschodem nigdy się nie napatoczył na ten film (z całym szacunkiem dla fanów)

ocenił(a) film na 10
lady.I

Ten film jest tak mało wschodni w porównaniu do typowo bollywoodzkich filmów, że proponuje obejrzeć "Czasem słonce czasem deszcz" i porównać.

emillo97

Oglądając ten film wcale, ale to wcale nie czuje się tej " bollywoodzkości " zdecydowanie:):):)!!!

dominika_gogolek

Tak niestety

ocenił(a) film na 10
emillo97

Ależ on jest wschodni, tylko w wersji Parallel Cinema ,a nie w wersji Bollywood, czy innej cz. kinematografii Indii.

ocenił(a) film na 7
lady.I

A to ciekawe, bo ja akurat nie jestem ''fanem'' wschodniej kultury. Obaliłem zatem Twoją teorię :)

ocenił(a) film na 8
kamerun5

Wydaje Mi się, że ludzie oceniający go na niskich notach rozczarowali się czymś. Brakiem efektów specjalnych, wyuzdanego seksu czy może tym ze są tam normalni ludzie, a nie przeraklomawne gwiazdy?
Film jest jak najbardziej życiowy, ludzie są żywi, mają wzloty i upadki popełniają błędy i za nie płacą. Pewnie, gdyby dostał Oskara to zaraz ludzie by okrzyknęli "Arcydzieło" a skoro nie ma to i też nikt nie krzyczy.

Film bardzo dobry to film, który pozostawia cię z uczuciem niedosytu, zrozumienia i spełnienia zarazem. Film, w którym postacie są tak daleko - inna kultura, inne podejście do związków małżeńskich, a zarazem tak blisko, ich problemy to też nasze problemy. Strach, rozczarowanie, niepewność te dylematy dotykają nas.

Ja uwielbiam w tym filmie zawarta kwintesencję rodzicielstwa "To są moje dzieci i jeśli będę musiał, będę ich bronił przed samym sobą" Smutna prawda a tak niedoceniana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones