PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014823}

Morderca mojej córki

L'assassin de ma fille
6,5 1 452
oceny
6,5 10 1 1452
Morderca mojej córki
powrót do forum filmu Morderca mojej córki

przerażające jest nie tyle co tragiczna historia Kalinki oraz cierpienie jej ojca który przez kilka dekad próbował wywalczyć sprawiedliwość dla swojej córki, ale również wadliwy i nieudolny wymiar „sprawiedliwości”. to niesamowicie frustrujące i oburzające, że Krombach pozostawał przez wiele lat bezkarny dlatego że ów wymiar "sprawiedliwości" szedł mu na rękę.

w głowie się nie mieści , że w ogóle ktokolwiek uwierzył w jego wytłumaczenie że przyczyną śmierci Kalinki był udar słoneczny , szczególnie że raport z sekcji zwłok wykazywał kompletnie co innego, już w ogóle nie mówiąc o tym że były liczne nieścisłości które powinny zaalarmować odpowiednie władze.

doprawdy marnym pocieszeniem jest fakt że Krombach ostatecznie po 40 latach stanął w końcu przed francuskim sądem i został skazany na 15 lat więzienia skoro jego wyrok w ogóle nie uwzględniał seryjnych gwałtów w tym przede wszystkim na nastoletnich dziewczynkach. zresztą nie odbył nawet pełnego wyroku. powinien zostać skazany za wszystkie swoje zbrodnie i zgnić w więzieniu.



ponadto, oglądając ten film dokumentalny nie mogłam przestać myśleć o tym jaka panowała mentalność i podejście do napaści seksualnej przez wiele dekad – wieków!
wybitnie niesmaczne i oburzające są komentarze o ofiarach gwałtu typu „przypomniała sobie o tym po 30 latach”. ale kiedy widzi się jaka panowała wówczas mentalność w społeczeństwie - przekonania typu że mąż gwałcący swoją żonę tak naprawdę nie dopuszcza się żadnej napaści na tle seksualnym bo to jest coś co mu się po prostu należy - , że kobiety milczą latami? Zwłaszcza kiedy zostały skrzywdzone przez mężczyznę wpływowego , manipulanta ; powszechnie w społeczeństwie postrzeganego jako przemiły, życzliwy i w ogóle złego słowa nie można o nim powiedzieć?



podziwiam pana André Bamberskiego - ja bym nie miała sił do życia po takiej tragedii tym bardziej nie miałabym ich do walki o sprawiedliwość i to jeszcze walki trwającej kilka dekad.

ocenił(a) film na 7
isobel

Zgadzam się z każdym Twoim słowem.

isobel

Masz częściowa rację, twierdząc, że kobiety są ofiarami tego typu zachowań. Mężczyźni tez bywają. I byłabyś zaskoczona, jak często, gdybyś znała tego typu sprawy także z punktu widzenia mężczyzn.

Prawdziwa walka z tym problemem zacznie się, gdy społeczeństwo zrozumie, że nie tylko kobiety bywają ofiarami gwałtów czy molestowania, ale mężczyźni też. Tymczasem mamy taką sytuację, że kiedy mężczyzna poskarży się, że był molestowany, to właśnie kobiety śmieją się najgłośniej.

"Kultura gwałtu" (określenie często używane przez ciebie w komentarzach) w środowiskach kobiecych ma się całkiem dobrze. Nie wiem, jak jest na zachodzie, ale Polki wychodzą z założenia, że mężczyzna się cieszy, gdy koleżanka z pracy klepnie go w tyłek, albo w złości zasugeruje, że on "ma małego" co wywołuje głośny śmiech całego otoczenia.

Może kiedyś też któraś z nauczycielek, które uprawiały seks z 14-letnim uczniem, w końcu doczeka się sprawiedliwego procesu sądowego.

Tymczasem na słynnej polskiej stronie "demotywatory" co kilka miesięcy pojawia się galeria "seksownych nauczycielek które zostały aresztowane w USA za seks z uczniem" i z reguły te galerie spotykają się z bardzo ciepłym przyjęciem internautów.

Hmm... Ja jako ojciec, nie chciałbym, aby jakaś nauczycielka (dorosła, świadoma swoich czynów osoba) molestowała mojego nieletniego syna. Dla mnie byłoby to obrzydliwe i chore i jako rodzic domagałbym się ukarania takiej kobiety.

Czytam czasem fora w serwisach psychologicznych i piszą tam czasem mężczyźni, jak kontakt seksualny w okresie dojrzewania, z dorosła kobietą, wpłynął negatywnie na ich rozwój.

Efektem jest często na przykład impotencja. Także publicznie wyśmiewana przez kobiety. Bo przecież impotencja... to takie zabawne, prawda? Hmm...

Przykładów mógłbym podać wiele, z prasy, z reportaży. Ale to niech już każdy szuka sobie sam. Kto jest szczerze zainteresowany tematem, ten z łatwością znajdzie materiały.

Chcę powiedzieć, z "kultura gwałtu", przypisywana obecnie tylko mężczyznom, jest tak naprawdę problemem całego naszego społeczeństwa. I nie poradzimy sobie z tym problemem, dopóki nie zaczniemy widzieć go całościowo.

Sony_West

nie wiem skąd pomysł że przeczytam choćby słowo z twoich przydługich wypocin. już dawno dałeś się poznać jako namoly troll prymityw. niemniej uśmiałam się jak zobaczyłam w powiadomieniach trolla Sony'ego_Westa. żegnam bez odbioru! ;)

isobel

Nie wiem co i gdzie wypisywał wcześniej Sony, ale akurat tutaj napisał prawdę. Gwałt czy molestowanie mężczyzny jest społecznie traktowane o 180 stopni inaczej niż gwałt czy molestowanie kobiety. Nie zgodzę się jedynie z tym, że to kobiety śmieją się najgłośniej. Zwykle jak gdzieś trafię na komentarze pod artykułem o zgwałconym mężczyźnie to raczej panowie w większości rechoczą jak to bardzo chcieliby znaleźć się na miejscu ofiary. Panie zazwyczaj wykazują jednak w większości więcej zrozumienia i empatii. Nie mniej społeczny odbiór gwałtu na mężczyźnie jest mimo wszystko o wiele większym problemem niż zarzucanie kobiecie, że to jej wina. I trzeba to podkreśli.

isobel

Tak naprawdę człowiek nie wie jak zachowa się w ekstremalnych sytuacjach. Nie wykluczone, że po okresie załamania, dostałbyś takiej siły, o która dziś się nie podejrzewasz... Ja się obawiam, że dopadła bym go i wydrapała mu oczy, nie czekając na wyrok sądu, a mogłoby się okazać, że załamała bym się i nie była w stanie nic zdziałać... Wracając do sprawiedliwość w sądzie, ona jeszcze wciąż bywa zależna od zawartości portfela, czy pozycji społecznej oskarżonego co jest koszmarne i tacy sędziowie powinni być sami sádzeni! Podziwiam nieustępliwość ojca w dążeniu do ukarania mordercy swojego dziecka. Trudno mi też uwierzyć w to, że matki nie widzą, że ich dziecko jest molestowane przez ich męża, niezależnie od tego czy biologicznego ojca, czy też ojczyma. Żyjąc pod jednym dachem, znając swoje dziecko nie jest dla mnie możliwe, że takich rzeczy nie dostrzegają... To koszmarne!!! Podobało mi się też to, co zrobił barman!!! I ucieszyło mnie to, że ruscy sprawili mu "pranie". Nie jest żal mi takich potworów, gdyby rozprawili się z takim na amen też by było dobrze!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones