PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472810}

Mordercza maszyna

Super Hybrid
3,5 1 196
ocen
3,5 10 1 1196
Mordercza maszyna
powrót do forum filmu Mordercza maszyna

Nie tania podróbka tylko niezły remake czechosłowackiego filmu "Wampir z Feratu" :
http://www.youtube.com/watch?v=Met-Uo1Ur7Q&noredirect=1

luky___

dokładnie o tym samym pomyślałem :)

ocenił(a) film na 5
voitaco

Oglądałeś Wampira...? Świetny film, i to nie amerykański :)

ocenił(a) film na 5
luky___

Oglądałeś Wampira...? Ja dawno temu... Świetny film, i to nie amerykański :)

ocenił(a) film na 4
Montago

Wampir był super i puszczali go normalnie w tv za PRL.

ocenił(a) film na 5
Pyrogenus

Wiem, bo wtedy jako dzieciak go oglądałem :)

Znalazłem nawet w Sieci datę tej emisji, to było 1 Maja 1985 roku...

ocenił(a) film na 4
Montago

Ja również jako dzieciak - Starzy pozwolili :) Jednak w tamtych czasach najbardziej przeraziły mnie 2 filmy:
"Nosferatu - symfonia grozy" z 1922 r oraz "Via Mala" (niestety nie pamiętam, którą wersję dane mi było obejrzeć, wydaje mi się, że była tam muzyka, która potęgowała mój strach, a narzędziem zbrodni była siekiera).
Dodam tylko, że byłem wtedy sam w domu (rodzice poszli na jakiś dancing, czy "domówkę") i po seansie jak szedłem do WC to zapalałem po kolei światła w całym mieszkaniu...
A później nastała era VHS i oczywiście "Koszmar z ulicy Wiązów" (zacząłem od 3 części, bo taka mi jako pierwsza wpadła w ręce) i 2 części "Obcego"...

PS: Jeżeli masz możliwość dotarcia do daty emisji filmu "Via Mala", może udałoby się ustalić, którą wersję widziałem - z chęcią obejrzę go jeszcze raz, choć to nawet nie był horror, bardziej mroczny dramat, ale wtedy dla dzieciaka samego w domu i z tą muzyką to było coś. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones