PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683051}

Morderstwo w wojennym Londynie

Murder on the Home Front
5,5 591
ocen
5,5 10 1 591
Morderstwo w wojennym Londynie
powrót do forum filmu Morderstwo w wojennym Londynie

Wątek Polaka

ocenił(a) film na 3

Film może trochę wciągający, lecz ogółem średni. Wiele wątków niezrozumiałych, niewyjaśnionych.
I niestety, gdy w filmie pojawił się wątek Polaka, domyśliłem się, jakie będzie zakończenie. Film
produkcji angielskiej, co mówi wszystko. Pamiętam jak w jednym z odcinków Poirot'a pojawiła się
siostra zakonna z Polski, która później okazała się być handlarką ludźmi. Niestety, smutna polityka.

ocenił(a) film na 1
degruzman

Zgadzam się to słaby film a za tendencyjny "polski wątek" wystawiłem aż 1 gwiazdkę- wow, pierwszy raz w mojej bytności na filmwebie.

grzybolub

grzybolub twoj nick mowi wszystko powinienes siedziec w lesie i czekac na grzyby jak oceniac filmy

ocenił(a) film na 1
xxxfilmen

No dobrze, jako leśny dziadek poprawiam się i ....daję 0. Dziękuje kolego z górnej półki za uprzejme zwrócenie uwagi, faktycznie źle oceniłem.

grzybolub

Strasznie tendencyjny. Widać, że Angole nie lubią obcokrajowców. No bo tak: Zły Polak, gangster pół malajczyk, a podejrzany syn Niemca. Wszyscy Anglicy za to okazują się w gruncie rzeczy w porządku, nawet gość z kontrwywiadu.

ocenił(a) film na 8
zorija

To takie angielskie.... Oni wyprawę na drugi brzeg Kanału nazywają "wyjazd do Europy". Są bardzo ksenofobiczni.

degruzman

Hello. W rzeczonym odcinku Poirota to nie była 'siostra zakonna' a jedynie kobieta, która się pod nią podszywała. Poza tym, scenariusz jest bardzo wierną adaptacją powieści Agaty Christie.

ocenił(a) film na 3
LimaOscar

Oglądałem pare lat temu więc możliwe, że masz rację. Ale bardzo ważny jest sposób ukazania tej postaci. Pamiętam, że ta siostra Polka była pokazana taka dziwna, zamknięta w sobie, odosobniona, ponura z twarzy. Wrogi był też był stosunek bohaterów do niej o ile pamiętam

degruzman

Hello ;). No bo taka właśnie jest mniej więcej postać książkowa. W przeciwieństwie do komentowanego tutaj filmu, serialowi o Poirocie nie można niczego zarzucić. Swoją drogą, gdyby nie ten nieszczęsny 'polsi' wątek, także i 'Morderstwo...' byłby całkiem fajnym filmem. Albo np. gdyby zabijał francuski matematyk :) Czy wtedy by nas to raziło?

ocenił(a) film na 3
LimaOscar

Ale zupełnie inny jest stosunek Angoli do Polaków niz do Francuzów. Odzwierciedla się to tak samo w polityce, mam na myśli te niedawne slowa Camerona o Polakach

degruzman

Masz rację, nie mówię, że tak nie jest ;) Francuzi to dla nich w zasadzie sąsiedzi, więc i stosunki są inne. Ale za to stopień 'szydery' zdecydowanie większy, heh.

degruzman

a mi ten polak zupełnie nie pasował, obniżył noty o trzy pkt ;)
Kryptograf wykonujący "bardzo ważną pracę" dla wywiadu, ale pracujący jako robol w fabryce amunicji. Scenariusz pisał ksenofobiczny idiota, a durnie realizatorzy bez zastanowienia trzymali się tej durnoty. Film wygląda tak jakby był początkiem (może środkiem) serii, aczkolwiek mam nadzieję, że dalsze przygody lekarza sądowego i jego pięknej asystentki nigdy nie powstaną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones