PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7851}
6,4 56 077
ocen
6,4 10 1 56077
5,7 19
ocen krytyków
Mortal Kombat
powrót do forum filmu Mortal Kombat

Kiedy Johnny Cage walczy ze Scorpionem w lesie z tyłu za drzewami przejeżdża biały
samochód :D u mnie to było gdzieś 0:46:37 - 0:46:42. Gdzie taki samochód nie powinien
był się pojawić gdyż akcja filmu dzieje się na wyspie z dala od wszelkiej cywilizacji. hehe ;D

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Hm, a możesz dokładniej napisać, kiedy to ma miejsce? Obejrzałem scenę dwa razy i nic nie zauważyłem. Podczas pierwszego "lotu" linki Scorpiona (gdy kamera leci tuż na jej końcem) można co prawda po lewej stronie zauważyć odbicie światła od jakiegoś przedmiotu, ale ciężko mi powiedzieć, czy to akurat samochód... ;) Czekam na odpowiedź.


edit: aha, mam go! ;D Jest to moment, gdy po pierwszym wypuszczeniu linki Scorpion nagle znika, a Cage rozgląda się za nim. Prawda?
http://www.youtube.com/watch?v=nXxyeWs6fo8 - 1:03 na tym filmiku

daf

No po tym jak przyciąga linkę mówiąc "come here" Cieszę się że Ty również zauważyłeś :D

nudecroft

Faktycznie, ciężko go zauważyć, ale jest tam :D

ocenił(a) film na 9
nudecroft

chyba masz zwidy koleś

tomucho77

chyba nie ma, dobrze widać

PPWojtek

no bez jaj! a w momencie 1:06 z tego samego filmiku widać z lewej strony jakieś sztuczne elementy za drzewami, słabo, bo słabo, ale czy nie jest to po prostu jakiś park, las przy drodze? Albo środek największego w Europie ronda w Głogowie? :)

OLD_VHS

Całkiem możliwe.

użytkownik usunięty
OLD_VHS

yooohu ktoś wspomniał o Głogowie:P
mielismy tez najbardziej różowy most ale przyrdzewiał:P

ocenił(a) film na 7
tomucho77

Do okulisty idź... On ma racje xD. Faktycznie jedzie!

nudecroft

W filmie "Krzyżacy" też w scenie walki widać samochód za drzewami, trudno jednak powtórzyć było scenę z taką ilością statystów bez powiększenia kosztów produkcji.

ocenił(a) film na 6
Burmistrz

jest biały samochod trzeba sie dobrze przypatrzec na horyzoncie przez ułamek sekundy xDDD

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Gdzie widzisz ten "biały samochód"? Jeśli dla Ciebie plama białego światła jest samochodem, to musisz mieć niezłe problemy poruszając się po ulicy. Proszę, wklej mi screena z tym "ułamkiem" i zaznaczonym "samochodem", bo oglądam te scenę ęty raz i naprawdę nie mogę się tego doszukać. Albo ja jestem ślepym debilem, albo nie wytrzeźwiałem jeszcze po śniadaniu, albo po prostu TY lubisz doszukiwać się pierdół w refleksach świetlnych na ekranie, które uznajesz za błędy przeoczone przez scenarzystów, bo znam ten film na wylot odkąd wyszedł i jedyne białe narastające "coś" w tej scenie, w tle, to ŚWIATŁO. Zaznaczam - światło NIE JEST samochodem. To nie Jetsonowie

ocenił(a) film na 9
Manobaru

ten samochód widać tylko w dobrze nagranych wersjach filmu czyli na blyrayu a w innych wersjach jest to biała plama

Manobaru

Panie Manobaru, widać wyraźnie że to samochód przejeżdża między drzewami.

ocenił(a) film na 7
Manobaru

no ja tez nie widze, chyba padlo mi na wzrok;) to moze jest jakis screen z tego momentu?

użytkownik usunięty
lukasz12548

ufff a ja w koncu to zauwazylem:P
chociaz " w koncu" moze nie jest najlepszym okresleniem bo zajelo mi to minute a nie caly rok^^
co do tego gdzie to dokładnie jest to ciezko powiedziec, jest to moment 1:03 filmiku wczesniej podanego (bez tej wskazowki nigdy bym tego nie znalazl ale ja szukalem jakiegos duzego samochodu;P)
ktore dokladnie to miejsce gdzies 1/4 ekranu od lewej (i 2/3 od góry) na takim ujeciu z samymi drzewami. najlepiej spauzowac na 1:02 albo 1:03 gapic sie w tamtą część ekranu i odpauzowac - zauwazy sie ruch wtedy latwiej.

ocenił(a) film na 8

Ale jaja faktycznie xD Widać go może przez sekunde, ale faktycznie JEST TAM wtopa ;)

ocenił(a) film na 7
Zigu21

biały samochód ..tez widziałem :D czyli nie tylko ja mam tu haluny :D

ocenił(a) film na 8
chabek88

zaskoczyć Was? http://www.youtube.com/watch?v=nXxyeWs6fo8 - 0:59 - jakaś osoba przechodzi między drzewami mniej więcej na środku ekranu :) mam swojego MK w HD i u mnie doskonale to widać. Na tym filmiku też dacie radę :)

ocenił(a) film na 9
emqbro

Faktycznie coś tam jedzie.

ocenił(a) film na 7
tomucho77

xD plz

ocenił(a) film na 10
Carbonfiber

jestem pełen podziwu dla nudecroft ,że zauważył/a taki szczegół podczas oglądania filmu hehehe

Mayurii

No dziękuję :) to był że tak powiem "fuks" że udało mi się to zauważyć hehe.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

No nieźle, na wersji BlueRay widać jak na dłoni, ale gdybyś mi nie powiedziała to nawet bym tego nie zauważył.

Spioszek1985

No cóż, myślę że sami filmowcy tego nie zauważyli a jeśli nawet zauważyli to uznali to za drobiazg nie wart maskowania.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

W czasach gdy wyszedł ten film, nie było ani telewizorów HD, ani żadnych BluRay, wtedy to film oglądało się na kasecie VHS, która zapewnia gorszą jakość niż TV analogowa ;).

Spioszek1985

Zapewne masz rację. Tak jak gry na Commodore 64 kiedyś były nagrywane na kasety magnetofonowe i jak powiedziałam gościowi na forum że były gry nagrywane na kasety to nie mógł uwierzyć.

Faktycznie kiedyś były VHS ale nikomu to nie przeszkadzało że była gorsza jakość bo oglądało się wyśmienicie.

Spioszek1985

Coś mnie zastanawia i popraw mnie jeśli źle rozumuję. Powiadasz że film wyszedł wtedy gdy nie było BlueRay a mimo to wcześniej napisałeś że jest wersja Blue - Ray. A więc wnioskuję z tego że film musiał być specjalnie konwertowany do formatu Blue-Ray czyż nie tak było? I moje pytanie jest takie : Czy jest jakaś różnica pomiędzy konwertowanym filmem do formatu Blue Ray od tego filmu który od razu został stworzony pod Blue-Ray? Bo to mnie bardzo mocno nurtuje.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Jest wiele filmów nawet takch co mają 30-40 lat a są wersje HD na BlueRay.
W czasach gdy nagrywali taki film nie było odbiorników zdolnych wyświetlić większej rozdzielczości niż jakość SD np rozdzielczości PAL 720×576 pixeli.
Rozdzielczość filmu VHS to około 360×576 (około bo to zapis analogowy).

Natomiast kamery te profesjonalne co kręciły te filmy miały wybiegające do przodu rozdzielczości (wiadomo kamery te były bardzo drogie i dobre).

Dlatego większość starych filmów jest po prostu upscalowanych do jakości HD, inne są remasterowane i poprawiane.
Blue-Ray to tylko format płyty (następca DVD), na której też obraz i dźwięk jest cyfrowy jak na DVD, z tym że płyta większą pojemność, i obraz jest większej rozdzielczości.

Spioszek1985

To fajnie że masz wiedzę na ten temat, miło się tego czyta. Jakiś czas temu serial "Stawka większa niż życie" był poprawiony i zremasterowany i muszę przyznać że widać ogromną różnicę w jakości obrazu, no ale przy tym pracowali spece. Teraz czekam tylko na następcę Blue - Ray'a.

Apropo kamer, nie wiem czy słyszałeś o kamerach które filmują z szybkością kilku tysięcy klatek na sekundę i są to kamery których nie kupisz w żadnym sklepie w Polsce. Powiedzmy że masz taką kamerę i filmujesz nią niebo to kamerą tą sfilmujesz bardzo dziwne zjawiska zachodzące w przyrodzie i niespotykane wręcz rzeczy. Ta kamera potrafi sfilmować rzeczy których nie dostrzeżesz gołym okiem.

ocenił(a) film na 8
emqbro

Zauważyłem samochód i tą osobę też :D

ocenił(a) film na 7
Nefarian

nie wierzcie w te bzdury. Nie ma żadnego samochodu. Nie wiecie, że jaja sobie z was robią?:D z Ci co mowią, że faktycznie widać są idiotami.. człowiek założył temat zeby wszyscy się wpatruywali w filmik i szukali dziury w całym. Ja obejrzałem z 10 razy i nic tam nie zauważyłem. A jeżeli tę białą plamę między drzewami kojarzycie z samochodem, to psa bym wam nie dał wyprowadzić na paśnik.

ocenił(a) film na 9
Peterson_B

To ty jesteś idiotą obejrzyj sobie ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=nXxyeWs6fo8 i 59 sekundę i przestań yebać bzdety.

ocenił(a) film na 7
tomucho77

Ja pjerdolle na 59 widać rozmazany obraz a w tle drzewa:D nie wiem co wy tam widzicie. Może faktycznie jestem idiotą. Alę będę wdzięczny za screena i strzałkę w którym miejscu dokładnie, bo zaczęło mnie to intrygować (i irytować jednocześnie:D) po ustawieniu na 1080 też goowno widzę...

ocenił(a) film na 9
Peterson_B

Ja pier'dolę weź sobie przyciemnij pokój niech w nim będzie tak ciemno jak w dupie u murzyna przewiń ten filmik nie do 59 sekundy tylko do 1.01 (tylko na 720p. i koniecznie powiększ na cały monitor) włącz pauzę i skup wzrok i puść pauzę ... na tylnym tle za drzewami gdzieś pośrodku od 1.03 do 1.04 widać jadący samochód.

ocenił(a) film na 7
tomucho77

Ok... Zwracam honor faktycznie jedzie tamtędny samochód... Mój błąd polegał na tym, że skupiałem się na 59sek.. Dzięki za konkretną odpowiedz, miedzy 1:01 a 1:04 wszystko widać:)

ocenił(a) film na 6
Peterson_B

Jedzie, jedzie.

Dzięki twoim wskazówkom wreszcie go zauważyłem ;)

użytkownik usunięty
nudecroft

Faktycznie jest! :D Gratuluję świetnego oka.

ocenił(a) film na 6

Ja widzę tylko jakąś białą plamę. Która w ogóle się nie porusza.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Tak jest.
Screen http://i39.tinypic.com/120gxvt.jpg

ocenił(a) film na 9
Rokefeler92

Na screenie widać białą kropkę a na filmie widać jadący biały samochód.

ocenił(a) film na 9
tomucho77

To chyba normalne ze nie bedzie widac na screenie poruszajacego sie auta.
Pokazałem tylko w ktorym miejscu na filmie widac jak jedzie.

nudecroft

Nic nie zauważyłem.

ocenił(a) film na 9
impaler1

Buhahahaha.

tomucho77

nie rżyj bo się zadławisz. Faktycznie jest tam jakiś poruszający się punkcik.

ocenił(a) film na 9
impaler1

To zauważyłeś coś czy nie ?

tomucho77

jakiś punkcik faktycznie jest. Troszkę słabo to widać ale się porusza.

użytkownik usunięty
impaler1

Rzeczywiscie.
CHolera jasna stawiam virtualne piwo temu kto zauwazyl ten szczegol. Ludzie. Mistrzostwo swiata. Huehue. Rzeczywiscie cos tam przejezdza. Wyglada na BMW.

ocenił(a) film na 5
nudecroft

ku**wa ogromna dyskusja na temat przejeżdżającego samochodu zza drzewami :D jeszcze sprawdźcie jaki to model?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones