PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836696}

Mosul

6,5 6 053
oceny
6,5 10 1 6053
Mosul
powrót do forum filmu Mosul

Propaganda

ocenił(a) film na 7

Istna iracka propaganda. Widze ze nie tylko w polsce powstają filmy którymi mydli się ludziom oczy. Bóg honor ojczyzna.
Boga nie ma
Honor jak najbardziej ale nie w zestawieniu z bogiem i ojczyzną
A ojczyzna? Władza wszystkich wali w odbytnice a jeszcze życie za nich oddawać? Patriotyzm jest przereklamowany. I tym sie wlasnie karmi ludzi w iraku. W polsce zresztą też

1916milan

ooooo, jak bardzo tak!!

1916milan

Czyli lubisz propagandowe walenie w kakę, skoro film na 7/10

ocenił(a) film na 7
1916milan

O czym Ty piszesz?! Jaki Bóg, honor i ojczyzna? W filmie główny wątek to rodzina i braterstwo broni. Oglądałeś to w ogóle?

ocenił(a) film na 8
darex2709

Dokładnie. Oni tam walczą już tylko o siebie i własne rodziny.
A rządzących mają w dupie. Jednostka sprzeciwiła się nowym rozkazom i działa wbrew zwierzchnikom żeby wykonać swoją misję.

ocenił(a) film na 7
Touras

Otóż to! Swoją drogą cel tej "misji" był dla mnie kompletnym zaskoczeniem. Podobnie, jak śmierć dowódcy, który miał manię sprzątania. I dla tych dwóch momentów warto ten film obejrzeć. A przy okazji dowiedzieć się od "dupy strony", jak było tam naprawdę.

1916milan

Musisz pochodzić z bardzo patologicznego środowiska, skoro masz taki pogląd na rzeczy dla większości wiele warte. Szczerze współczuję. Ale najsmutniejsze jest to, że kompletnie nie zrozumiałeś filmu, a ma on przecie taki prosty przekaz.
Pisz poprawnie w ojczystym języku. Nie rób sobie wstydu.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
jah1_filmweb

Bożek, rzekomy honor i autorytarna ojczyzna są warte wśród tych husarzy, co stoją po zapomogę w pośredniaku, tudzież handlują rozrobioną amfą pod blokiem. Dla normalnych ludzi liczy się rodzina, wolność i kasa.

ocenił(a) film na 8
jah1_filmweb

Niestety większość obecnych "patriotów" zwłaszcza obnoszących się z flagami, orłami i znakami PW nie wie o czym mówi tylko rzuca sloganami.

1916milan

Nadepnales na osciski paru kolesiom :)

ocenił(a) film na 8
1916milan

Ja mam wrażenie, że pomyliłeś filmy. Jakkolwiek patriotyzm jest z deka przereklamowany, to ten film jest o czym innym. Grupa kolesi buntuje się ze służby i idzie odbić swoje rodziny. Za grosz propagandy, ojczyzny czy Boga. Brudna wojna tylko.

1916milan

Wszyscy jestescie bohaterami .Jak to mowia polscy kibole o sobie ?- Obroncy narodu hehehe A na widok kałasznikowa czy czy czlowieka z pasem szahida spieprzali by jak zajace .

Olivier_Gruner

Hmmm, a co ty byś zrobił "na widok"? Bardzo mnie to ciekawi. Jakież to "super-moce" możesz zaoferować?

jah1_filmweb

Na widok??? Nie jestem żołnierzem .Ja mimo uprawiania sportu siłowego juz 17 lat nie rzucam sie grupowo na czarnego studenta ani nie demoluje wszystkiego o po drodze nazywajac sie obroncą narodu.Po prostu ci ludzie nie wiedza co to znaczy fanatyzm a przeszkolenie wieksze mają ludzie na pustyni . Twoje ironiczne podejscie mnie nie rusza .Ludzie mi schodza z drogi chodz tego nie chce a super moce to twoi bohaterowie w kinie pewnie maja . Ja nie musze sie prężyć w grupie ktorej bohatrowie są pozniej nazywani koronnym badz 60-sioną . A tak poza tym za co i po co ja mam coś komus oferowac.

Olivier_Gruner

Napisałeś: "A na widok kałasznikowa czy czy czlowieka z pasem szahida spieprzali by jak zajace ." Dlatego spytam raz jeszcze - co TY zrobiłbyś na widok uzbrojonego osobnika? Jednym pierdnięciem załatwiasz cały pluton takich?
I skup się bardziej podczas pisania po polsku, bo do teraz teraz nie wiem, czy "już 17 lat" nie rzucasz się na czarnego studenta (ja bym wolał studentkę, ale rozumiem...)? Czy chodzi o to, że "juz 17 lat" coś tam dźwigasz? Przyznam też, że zgubiłem się w mętnej treści twojego przekazu. Może już czas, byś przestał "uprawiać", a zaczął się rozwijać? Choćby na tyle, by składnie napisać to, co wymyśli głowa. Trzymam kciuki!
P.S. Tylko mi niczego nie oferuj!!!

ocenił(a) film na 9
1916milan

typowy przykład przyszlego kolaboranta

KODIOLO

Brygada Świętokrzyska NSZ - typowy przykład kolaboranta. Czczą ich polscy naziści i faszyści z Ruchu Narodowego, ONR, Konfederacji, PiS, ci, którzy najgłośniej krzyczą o patriotyzmie. Tacy zawsze pierwsi dokonywali zdrady.

skalp_el

Idzie kolega przetartym już szlakiem. Komintern już na pocz. lat 30. zalecił nazywanie "faszystami" każdego, kto podpadł Moskwie. Taki "myk" miał zamykać dyskusję i - wbrew wszelkim faktom - sprawić, by każdy lewak mógł poczuć się lepiej. Niech kolega nie idzie tą drogą.

skalp_el

A gdzie takie kwiatki o kolaboracji wyczytałeś? W Wyborczej i Wikipedii a może na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich...kompromitacja Panie Ferdku.

Zabawne bo historycy nawet w niemieckich dokumentach nie znaleźli tego co wnosisz. Co więcej, jest tam coś zupełnie innego/przeciwnego, uznawali ich za naszą najlepszą organizację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones