PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702277}

Motyl Still Alice

Still Alice
7,5 80 379
ocen
7,5 10 1 80379
6,4 17
ocen krytyków
Motyl Still Alice
powrót do forum filmu Motyl Still Alice

Oczywiście od razu nastawiałam się na przygnębiającą atmosferę i smutek, ale wydaje mi się, że w tym filmie było coś głębszego. Myślę, że duża w tym zasługa Julianne Moore, która świetnie przedstawiła każdy etap choroby jej bohaterki. A już scena, w której próbuje popełnić samobójstwo była mistrzowska. Jednak najbardziej podobało mi się jej przemówienie na temat choroby, łzy mi leciały i nie mogłam nad tym zapanować. Alzheimer to straszna choroba, bo człowiek po pewnym czasie przestaje nad sobą panować. Strasznie mnie wzruszyła również scena, gdy Alice je z mężem lody i opowiada mu, że słyszała od kogoś, że była dobrym nauczycielem. Jakie to strasznie nie pamiętać kim się było.
Na minus daję to, że mąż wyjechał, żeby robić karierę. Straszny egoista z niego wyszedł, a do końca miałam nadzieję, że jej nie zostawi.
Za to do samego końca została z nią córka, która była czarną owcą w rodzinie, ale jedynie ona poświęciła swoje plany, żeby być z matką. Nie lubię Kristen Stewart, ale jej bohaterka jako jedyna pokazała, że zależy jej na Alice.

ocenił(a) film na 10
klaudia1300

Tez odczulam niesmak kiedy maz ja zostawil, bo przeciez dla niej w pewnym momecie nie mialo juz znaczenia gdzie i z kim byla, (scena w lodziarni, kiedy on ja pyta czy rozpoznaje budynek w ktorym pracowala udowadnia, ze nie pozostaly jej juz zadne wspomnia). Tesknota jej juz nie grozi a zagubienie jest jej codziennoscia. Ale z drugiej strony...

ocenił(a) film na 7
klaudia1300

Dzieci odwiedzały ją co jakiś czas, a mąż był z nią non stop. Widać, że doszedł do takiego momentu, że już nie mógł znieść oglądania jej choroby. Każdy człowiek ma swoje granice...

użytkownik usunięty
klaudia1300

Co ciekawe istnieje sposob na bardzo silne spowolnienie choroby, dosc dziwny ale istnieje, jest to nauka jezykow obcych.

ocenił(a) film na 8
klaudia1300

Nie do końca się z tobą zgadzam Klaudia. Po pierwsze łatwo oceniać, jak się w takiej sytuacji nie jest. Myślę że mąż zrobił bardzo wiele, żeby jej pomóc, aż doszedł do takiego miejsca, gdzie po prostu musiał podjąć decyzję, albo żyć dalej, albo "umrzeć" razem z nią. Prawdę mówiąc właściwie nie mógł już nic więcej dla niej zrobić i właśnie to jest najsmutniejsze. Myślę że ona, rozumiejąc konsekwencje bycia w domu sama by podjęła decyzję o umieszczeniu siebie w specjalnym ośrodku, gdzie miałaby fachową pomoc. Nie chciałaby być obciążeniem dla rodziny. Zresztą w filmie jest moment, kiedy ona taki ośrodek odwiedza niby szukając miejsca dla własnej matki. Z całą pewnością nie powiedziałbym, że był egoistą.

klaudia1300

W początkowej scenie filmu, podczas świętowania 50ych urodzin,obecna jest cała najbliższa rodzina, oprócz młodszej córki Lydii. Wtedy Alice jest"zdrowa", a przynajmniej wszyscy tak myślą. Gdy jednak Alice ze swoją chorobą dochodzi do ściany, opiekuje się nią właśnie Lydia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones