PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=321650}
7,4 54 950
ocen
7,4 10 1 54950
7,2 4
oceny krytyków
Mr. Brooks
powrót do forum filmu Mr. Brooks

Film jest obrzydliwy! Zupełnie nie w moim stylu. Bardzo żałuję, że go obejrzałam. Przeraża mnie myśl, co ma w głowie ktoś, kto pisze scenariusz, czy reżyseruje takie treści, ile czasu poświęca, by obmyśleć, w jaki sposób oddać brutalne sceny, żeby zafascynować czy wstrząsnąć widzem. Przerażające są też opinie - zarówno osób zachwyconych, twierdzących, że jest świetny, jak i tych znudzonych, oceniających go jako słaby... Żyjemy w krwiożerczym społeczeństwie!

ocenił(a) film na 10
cameleoH2O

Skoro film wzbudził w Tobie aż tak wielkie emocje, żeby zakładać tu temat i sie wykłucac z ludźmi o przesłanie (lub jego brak) - tzn że film spełnił swoją rolę. Czyli pobudził do dyskusji.
Moim zdaniem film w żaden sposób nie gloryfikuje przemocy. Owszem pokazuje ją w dość jednoznaczny spośób, nawet ją nieco stara się usprawiedliwić (choćby poprzez to że rezyser stara się żebyśmy poztywnie zidentyfikowali się z głównym bohaterem). NIestety pełny odbiór całości jest trduny. Film podobno w koncepcji twórców miał być trylogią - niestety prawdopodobnie do kontynuacji nie dojdzie - a szkoda, bo może wtedy dowiedzielibyśmy się czy zło na prawdę zwycięży.

Dla mnie to znakomity film. Polecam jednak nie brać go zbyt poważnie.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
cameleoH2O

oceniłem już ponad 300 filmów, a ten jako pierwszy dostaje 10tkę. Jestem nienormalny czy po prostu ten film jest genialny?

ocenił(a) film na 8
qqryqu

Ani jedno, ani drugie.
Przy czym tego drugiego jestem pewien ;)
Acz rzeczywiście niewiele można "Brooksowi" zarzucić :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
qqryqu

qqryqu - nie jesteś nienormalny, no chyba że nas jest teraz dwójka, osobiście oceniłam bardzo wysoko ten film, gdyż rewelacyjnie pokazuje psychikę człowieka który jest mordercą wyrachowanym. Identyczny przykład mamy w serialu "Dexter". Rozumiem poruszenie osoby która założyła ten wątek, ale niestety ludzie nie są idealni i wśród nas jest więcej osób tego pokroju, niż sami zapewne sobie zdajemy sprawę.

cameleoH2O

Ocena 7,6. Deal with it ;)

cameleoH2O

to po co oglądasz jeżeli nie lubisz takich klimatów, proponuję milczenie owiec, mniej kwiożercze?

ocenił(a) film na 4
cameleoH2O

http://www.filmweb.pl/film/August+Underground%27s+Mordum-2003-191937 ??

ocenił(a) film na 9
cameleoH2O

Słonko, nigdy nie miałaś niegrzecznych myśli...? no wiesz, żeby komuś przewlec linkę przywiązaną do długopisu przez uszy albo coś?

ocenił(a) film na 9
cameleoH2O

Film jest rewelacyjny a Twoje argumenty bezsensowne, bo gdyby na nie zważać to człowiek nie oglądnąłby wielu wspaniałych filmów. To jest thriller i ma za zadanie trzymać widza w ciągłym napięciu. Jest masa filmów bardziej "brutalnych". A co powiesz na np."Siedem" (" Se7en")?

ocenił(a) film na 7
cameleoH2O

Ale ten film nie był perwersyjny...

cameleoH2O

1% populacji ludzi to psychopaci, najczęściej zajmują wysokie stanowiska, tak jak tytułowy bohater, ponieważ są bezwzględni w dążeniu do celu. Idą po trupach( czasem dosłownie ) nie maja sumienia , są całkowicie zrelaksowani w sytuacji której reszta ludzi nie mogłaby się ruszyć z przerażenia.

ocenił(a) film na 9
cameleoH2O

Film jest super, właśnie obejrzałem go z babcią i dam mu dziewiąteczkę. Nie tylko dlatego, że uwielbiam kryminały i ogólnie fascynuję się umyslami zabójców, ale również ze względu na świetne rozwiązanie reżyserskie w postaci alter ego pana Brooksa. Dodam też, że nie za bardzo mogę się identyfikować z opiniami typu "trzeba być psychopatą, żeby napisać taki scenariusz" - psychopatia nie ma tu nic do rzeczy, bardziej odrobina zdrowego cynizmu i zdystansowania się do istoty poruszanych problemów. Psychopata nie zawracałby sobie dupy robieniem filmu, psychopata sam by zaczął zabijać. Człowiek normalny i cywilizowany wciąż może otrzeć się nieco o rozkosz bycia seryjnym mordercą, dać się chwilowo owładnąć najbardziej podstawowym ze swoich instynktów. I wszystko to będzie działo się okazjonalnie, tylko w jego głowie. Piszecie tu, że za "uniewrażliwienie" nikt nikomu medalu nie da, otóż za kaznodziejenie i robienie za obrońców moralności ludzkiej tym bardziej takiego nie dostaniecie, ode mnie co najwyżej może być a kysz i h'j na drogę.

ocenił(a) film na 6
Xfing

To bardziej thriller a nie kryminał. Co do zainteresowań to jeśli masz taką możliwość, to pomyśl o pójściu na studia na kognitywistykę-ciekawy kierunek który może pomóc w zagłębieniu się w tą tematykę. Sama kiedyś o tym myślałam, bo mam bardzo podobne zainteresowania, ale niestety za dużo tam biologi i u mnie to odpada, więc wybrałam inny kierunek. Popieram-dobrze to zrobili. Dla własnego dobra nie identyfikowałabym się z niczym, co pisze ten użytkownik. Nawet nie trzeba być cynikiem, wystarczy trochę głębsza znajomość ludzkiej psychiki. A reżyser się spisał-szacunek. Podoba mi się Twoje poczucie humoru:) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
cameleoH2O

obrzydliwy? to obejrzyj sobie hostel albo piłe

xChouchoux

obrzydliwego filmu nie widziała ;) ... taki Koszmar z ulicy wiązów, Hallraiser, Mucha , Ludzka Stonoga... ciekawe jakby te filmy nazwała.. tam to dopiero wizjonerzy mają pomysły ;) ... Brooks jest niesamowity...

ocenił(a) film na 8
cameleoH2O

Proponuję w takim razie włączyć kanał Mini Mini i wyrzucić pilot. Bo Ciebie to nawet reklama Nike przestraszy.

cameleoH2O

Zainteresowalas mnie filmem, ciekawe, czy ja znajde sie kategorii tych, co lubia obrzydliwosc...Na pewno obejrze dzis wieczorem.

sylwiax

No coz, wg mnie film byl swietny, moze zrobilo mi sie niedobrze, gdy zabil go lopata, ale nie byl bardziej drastyczny niz wiekszosc filmow o podobnej tematyce, natomiast byl bardzo ciekawy, intrygujacy, psychologiczny, momentami piekny.

cameleoH2O

Powiem co jest bardziej obrzydliwe. Początek "Black Mirror".
A główny bohater wcale przez swoje postępowanie nie wydawał mi się obrzydliwy. Cierpiał na psychozę czy coś w tym stylu, wiedział, że robi źle, miał sumienie... itp itd. Było mi raczej źle, że musi się zmagać z potworkiem w swojej głowie.

ocenił(a) film na 8
cameleoH2O

Jak ktoś lubi bajki (tak jak ty) to proszę się nie dziwić że filmy dla dorosłych Cię przerażają, więc może lepiej daruj sobie trillery/horroy. Ja bajek nie lubię- nie oglądam, nie wylewam toksycznego jadu na anonimowych forach.

ps. "Żyjemy w krwiożerczym społeczeństwie!" to może lepiej zostań w kuchni ;)

ocenił(a) film na 7
cameleoH2O

Nie wszystko musi byc tak cudowne jak zmierzch ;)

ocenił(a) film na 8
cameleoH2O

haha boże jeżeli TO jest obrzydliwe to mirai nikki byś nie wytrwał do 1/4 XD

ocenił(a) film na 8
cameleoH2O

Tak to już jest jak się pewien rodzaj kobiety zabiera za niewłaściwy film, jeśli jesteś wrażliwa na krew i brutalność to oglądaj komedie a nie thrillery....

cameleoH2O

Dobrze dla Ciebie,że nie zekranizowano jeszcze książki : The White Hotel by D.M. Thomas, ciekawe jak byś odebrała ten "przekaz".

ocenił(a) film na 6
cameleoH2O

polecam leki psychotropowe - może relanium na początek?
TO TYLKO FILM!
Po co oglądasz, jeśli wiesz, że będą brutalne sceny? Wrzuć troszkę na luz kobieto :D

ocenił(a) film na 7
cameleoH2O

To jakaś prowokacja marna?

ocenił(a) film na 9
cameleoH2O

OBRZYDLIWY!!! ? w taki razie polecam cos spokojnego na hmmm? moze Martwica mózgu (1992) taki film o kosiarkach i myszkach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones