PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5483}

Mroczna dzielnica

Exit Wounds
6,6 15 296
ocen
6,6 10 1 15296
Mroczna dzielnica
powrót do forum filmu Mroczna dzielnica

K

ocenił(a) film na 10

Są takie filmy, w których sporadyczne kiksy (nagłe naprawy urwanych drzwi, zmiana uzi w gnaty i tym
podobne) urastają do rangi lajtowego urozmaicenia i z pewnością jednym z takich filmów jest
właśnie ekranizacja powieści Exit Wounds. Oceniam ten film na max głównie dlatego, że to mój
ulubiony występ StevenaS i chyba jedyny film akcji, w którym nie śmiałbym niczego zmieniać; to
projekt rozrywkowo-komercyjny, ale naprawdę wypasiony, do tego stopnia, że nie nudzi mi się,
nieważne ile razy go oglądam.

Kadente

Oceniłeś go najwyżej jak się da, a wiesz że to film klasy D? Jest to czwartorzędna produkcja z Seagalem. Ale zgadzam się że jest to jeden z lepszych filmów z Seagalem tyle że wciąż czwartorzędnej klasy produkcja.

ocenił(a) film na 10
ramzes1981

Powtórzyłeś dwa razy to samo, wiesz, że mógłbyś pracować w Discovery? Ale zgadzam się, że mógłbyś pracować w Discovery

Kadente

Sorki, jakoś mi się tak zrobiło. Ale doceniam że jesteś taki szczegółowy.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
ramzes1981

Klasa D? nawet nie wiedziałem że takowa klasa istnieje :/. A tak poważnie widziałem nawet produkcje klasy Z, dlatego uznawanie tego filmu do klasy D niezbyt dobrze świadczy o twoim obeznaniu się w kinematografii.

DemiaN

To znaczy chcesz przez to powiedzieć że nie znam się bo oceniam go słabo? Czy nie znam się bo oceniam go wysoko czyli pozytywnie?

Prawda jest taka że ten film należy do czwartorzędnej kategorii czyli jak się bliżej przyjrzeć nie jest to zbyt ambitna produkcja, możesz się z tym zgadzać lub nie ale taka prawda.

Skoro tak mówisz "niezbyt dobrze świadczy o twoim obeznaniu się w kinematografii" to na tej zasadzie mogę skrytykować twój gust filmowy że jest niewybredny i gustujesz w cienkich produkcjach.

DemiaN

Jak zobaczysz mój wcześniejszy wpis to dowiesz się że nie neguję całkowicie twojego ulubionego filmu z Seagalem tylko twierdzę że jak na filmy z Seagalem które w większości są do bani ten jest akurat lepszy i z pewnością ma sporo walorów. Ten film to 5/10 max co niej jest złą oceną.

ocenił(a) film na 7
ramzes1981

"ulubionego filmu z Seagalem" - że co?! gdzie ja ci napisałem że to mój ulubiony film z Seagalem? Dla mnie jest to przyzwoite kino akcji, idealne do zrelaksowania się, nie uznaje je za nie wiadomo jakie wybitne dzieło, tylko zaznaczam że ocenianie tego filmu do 4 kategorii znaczy że mało jeszcze filmów widziałeś, zresztą daj mi info z wiadomością na temat kategorii w tym filmie i wtedy przyznam Ci rację że jest to kino klasy D.

DemiaN

No i na tym pozostańmy, niech ci będzie że jest to przyzwoite kino, w miarę oczywiście.

ocenił(a) film na 6
ramzes1981

Nie wiesz nawet o czym mówisz, określając ten film klasą Z. To nie jest nawet klasa B, bo nie spełnia określonych warunków. Film ma wysoki budżet (50 mln USD), wyprodukowała go duża wytwórnia (Warner Bros.) i gra w nim znany aktor (Steven Seagal). Scenariusz może i nie jest ambitny i wyszukany, ale to tylko film akcji. Jednak pozostałe czynniki powodują, że niestety, ale czy chcesz czy nie, jest to film klasy A.

snake_plissken84

To porównaj sobie ten film z innym filmem z Seagalem np film "Wygrać ze śmiercią" który lepszy?? Wolę "Hard to kill".

ocenił(a) film na 6
ramzes1981

A Ja wolę Under Siege i Out for Justice, tylko że są to nasze subiektywne odczucia, które niestety nie zmienią faktu, że Mroczna dzielnica kosztowała 50 mln i jest z Warner Bros, co z automatu potwierdza, że nie jest to film klasy B.

snake_plissken84

Co nie zmienia faktu że Seagal się zużył i najlepsze lata ma już za sobą. A to że Mroczna dzielnica kosztowała 50 mln wcale nie oznacza to że jest to ambitna produkcja bo w końcu istnieją tak zwane wysokobudżetowe gnioty. Nie twierdzę że Mroczna dzielnica jest gniotem bo nim nie jest ale wyczuwa się takie drobne "tandeciarstwo" ale to oczywiście moje zdanie a szóstką jaką mu wystawiłeś chyba w pełni oddaje ocenę tej produkcji.

ocenił(a) film na 6
ramzes1981

Nie mówię że jest ambitny bo to tylko kino akcji, ale nie jest też klasą B ani żadną Z. I tyle. Po prostu.

snake_plissken84

Rozumiem, film ci się podobał, masz prawo mnie nie szczególnie. Porównaj sobie ten film np z filmem Gorączka z Alem Pacino, jaka jest różnica w poziomie?Dla mnie duża. Z tym że Gorączka stoi na tym wyższym poziomie.

Powiadają że o gustach się nie dyskutuje ale istnieje coś takiego jak wyrobiony gust i nie. To oznacza tyle że istnieją tak zwane ścisłe kanony według których można powiedzieć że film jest dobry czy kiepski to samo kategoriami filmowymi A,B, C np kategoria A to filmy przedziału liczbowego od 8 do 10 a na przykład kategoria B to przedział liczb z ocenami np od 4 do 6, klasa C to te najsłabsze np przedział od 1 do 4. Tak to wygląda mniej więcej.

ocenił(a) film na 6
ramzes1981

Widzę że nadal się nie rozumiemy. Nie ma znaczenia czy mi się podobał czy nie, bo nawet jakbym dał mu 1, to nadal twierdziłbym, ze to ni jest klasa B.

ocenił(a) film na 6
ramzes1981

PS. A co do Gorączki, to znam na pamięć i oglądałem ze 20 razy, to jeden z moich ulubionych filmów.

snake_plissken84

ok niech ci będzie.

użytkownik usunięty
Kadente

Również oglądałam go kilka razy i zdecydowanie jest to najlepszy film z Seagalem.

ocenił(a) film na 10

Jak sobie przypomnę te fragmenty z Tomem Arnoldem, to się chce płakać ze śmiechu, a te teksty - poezja :)

ocenił(a) film na 7
Kadente

Zgadzam się, przyjemne kino akcji warte obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones