PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=492669}

Mroczna wyspa

Dark Island
3,1 1 282
oceny
3,1 10 1 1282
Mroczna wyspa
powrót do forum filmu Mroczna wyspa

Wszystkich nie usatysfakcjonowanych poniedziałkowymi propozycjami Pulsu zapraszamy na dodatkową dawkę kina klasy Z już w najbliższy czwartek, 18.04 na antenie Tv6 o 21. Z opisu wynika, że na wyspie będzie "potężna i śmiertelnie niebezpieczna istota", czyli może być to zarówno ziemnowodny gupik mutant jak i skrzydlata niedźwiedziopuma. Przekonamy się już niebawem :)

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

Ten pan nie chciał przejźc na ciemną strone kużu

Katharsisss

Więc go wkurzono przymusowo!

Valdoraptor23

nono, ładnie spoko, sami podwójni agenci

pringles

Rety... Nie wiem jak to ocenić.. Kurz z Zagubionych był fajny, zakończenie dość niespodziewane... Co myślicie?

ocenił(a) film na 4
pringles

To w sumie wyszło na + filmowi dlatego dam 4

Katharsisss

Ja też myślę o 4, efekty w porządku, nawet te skoki Komputerowca były całkiem spoko, historia dość ciekawa.

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

a ja już sie potraciłam... nio i jak to ocenić? archiwum X z Lost i ringiem... do tego niezidentyfikowany kurz...

hapibo

Streszczenie:

Prolog: Pani ucieka przez las, ma koszulkę całą w zupie romana. Znalazła zwłoki i nacisnęła "Przeszukaj", wydropiła pistolet. Nagle otoczyli ją panowie, to ich zastrzeliła, a potem coś ją zabiło. Jedyny ocalały pan nagrał wiadomość na komputerze, że wszystko poszło nie tak, próba 48 nie wyszła, i wogóle kiszka.

Grupa złożona z Lekarki, Azjaty dowódcy, Azjatki od zwiadu, Badassa który przepędza barowych amantów oraz Komputerowca wyruszyła na wyspę na której robiono tajne eksperymenty w poszukiwaniu alternatywnych źródeł energii. Okazało się że jednak nie do końca. Po przybyciu znaleźli na plaży patyki z nadzianymi wronami pokrytymi czymś na kształt smoły a potem z lasu ryknęło coś co nie było ptakiem. W lesie napadł ich ten ocalały pan krzycząc że chce odejść z wyspy, a gdy go ogłuszyli, tak się wkurzył że zmienił w czarny dym z Lostów. Pogonił ich tak łagodnie że nikogo nie złapał i nie mógł przelecieć nad piaskiem, bo (tu wstawić dowolnie wybraną pseudonaukową gadkę). Grupa ze zdumieniem odkryła że zniknęła ich łódź.
Rozmowa nocą na plaży dała tyle, że wszyscy dowiedzieli się że to jakaś latająca kurzodymowa biochemiczna broń która zabija wszystko co żyje. Następnego ranka wzięli pochodnie i poszli na spacer. Pani od zwiadu Oszukać przeznaczenie wrzuciło pochodnię do rzeki i dym ją przejął, zrobił jej taaakie czarne oczy, których nie przeoczysz (on to wie). Pani pobiła wszystkich ale przestraszyła się białego dymu z rozpylacza i uciekła. Okazało się że Kurzodym może infekować ofiary i biegać ich nogami oraz zabijać ich rękami. Grupa znalazła wielką rurę w ziemi która służyła do ... zarażania całej wyspy??
Potem wymyślono antidotum i w tym celu złapano zarażoną Panią w pułapkę i pobrano jej krew. Udało się opracować surowicę i przetestować ją na chorej Pani, lecz nagle ku zszokowaniu wszystkich Komputerowiec stylizowany na cichą wodę zdradził, zastrzelił świeżo uleczoną Azjatkę i chciał przeprowadzać kolejne próby by wszystkich pozarażać za pomocą wspomnianej rury. Jego mało wyjaśniający flashback potwierdził jego mało sprecyzowane motywy. Po wyjaśnieniu swych zapędów łodkozatapiających, szybko został jednak załatwiony przez Badassa ale potem się uwolnił i uciekł. Ach te zwroty akcji.
Strzelanina wokół rury, dobrzy chcą wstrzyknąć antidotum, Komputerowiec truciznę, a dym lata dookoła i się dymi. Nagle przybył pontonem oddział żołnierzy, coby poprawić licznik ofiar w ludziach. Tymczasem Komputerowiec spełnił swoje tajne plany przejęcia kontroli nad Kurzodymem (ORYGINALNIE!) i ten w niego wleciał, dzięki czemu rura włożona w brzuch przestała na nim robić wrażenie. Natomiast stosunkowo zaczęło robić wrażenie rozpylane antidotum. Gdy bił się z Azjatą, żołnierze zabrali Badassa i Lekarkę i odpłynęli z wyspy, którą zbombardowały samoloty.

Epilog: Badassa przesłuchują związanego pracownicy okropnie złej korporacji i nagle pociekł mu mroczny katarek. A zły Boss korporacji rozmawia z Lekarką, która okazała się zdrajczynią DO POTĘGI ZDRADZIECKIEJ i zaraziła Badassa by przeprowadzić na nim próbę 49 Kurzodymowej infekcji. Konieeec.

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

Chryste Panie!!!!!!!!

Mistrzu - kiedyś Ty to napisal, się zapytuję???!!!


:D

hapibo

Ma się tę podzielną uwagę ;>

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

Naprawde za streszczenie należą ci się wielkie i gromkie brawa!

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

koniecznie zrób kopiuj-wklej i wrzuć do opisu filmu :))))))))) niesamowite!!!! :D

hapibo

Weryfikator napisze mi że zmyśliłem. Ostatnio dostałem taką odpowiedź że w źródle które podałem do swego opisu (Imdb) nie ma tego wszystkiego co podałem w swoim autorskim opisie. Z tym że źródła internetowe są zazwyczaj jednozdaniowe. No ale wysyłam uparcie, oczywiście krótsze niż te humorystyczne streszczenia dla Was. Do Rekina z bagien np dodałem ;)

ocenił(a) film na 3
Valdoraptor23

Genialne! :D
Dzięki twojemu tekstowi nawet wiem, że nie przegapiłam zbyt wiele, (trochę skakałam po tv, ach ten brak internetu :))

Film nawet zły nie był, i te zaskakujące zwroty akcji xD Tylko waham sie czy ono naprawde jest możliwe z psychologicznego punktu widzenia? ten cichy informatyk i zdrajczyni do potęgi zdradzieckiej to jakiś wyższy lvl manipulacji wbili.

ocenił(a) film na 4
hapibo

I gdzie kuż w bestiariuszu sie zakfalifikuje

Katharsisss

Zdecydowanie do stworów o nieokreślonej przynależności.

Katharsisss

Łaa, właśnie po ekranie mojego telewizora zaczęło się przemieszczać coś czarnego, chyba mroczny kurz mnie dopadł :(

pringles

Tym których nie dopadł mroczny kurz, dobranoc :D Do poniedziałku :)

No dobra, tym których dopadł, też ;PP

ocenił(a) film na 2
Valdoraptor23

A co tam ciekawego w poniedziałek??.

tankowiec_2

Megapyton vs Gatoroid oraz Cierń. Wszystkie informacje są w temacie na forum ;)

ocenił(a) film na 5
Valdoraptor23

Ciekawy film piątka.

Valdoraptor23

Ponowna emisja w środę, 04.12 o 21:35 na antenie Tv6.

Valdoraptor23

Ktoś teraz może ogląda na TV4? :)

Gutman

Ja dziś odpuszczam na rzecz "88 minut" na Stopklatce.

Valdoraptor23

Oglądałeś już, więc rozumiem :) Ja nadrabiam zaległości ;)

Gutman

W niedzielę zamierzam oglądać "Jet stream", temat jest z poprzedniego seanu ale nie widziałem wtedy większości. Zapowiada się porządna głupota ;D

Valdoraptor23

To oceniłeś bez obejrzenia całości? Ocena może podskoczyć :D
Na jakim kanale to będzie?

Gutman

Podskoczy z 2 na 2,01 ;P

Tv4, 15:20:
http://www.filmweb.pl/film/Wiatr%2C+kt%C3%B3ry+niesie+%C5%9Bmier%C4%87-2013-6931 24/discussion/Fanklub+film%C3%B3w+klasy+Z,2437580?page=3#post_11981207

Valdoraptor23

A jest :D szukałem pod nazwą 'Jet stream' na rozpisce filmów :)
dzięki

Gutman

A jak "Mroczna wyspa" się podobała?

Valdoraptor23

Nawet przyjemnie się oglądało :D

Plusy:
+ latający dym z Zagubionych
+ zaskakujące momenty
+ prosta konstrukcja postaci nie jest taka prosta(ja byłem pewien, że Informatyk czuje mięte do Azjatki) :)
+ otwarte i budzące moje zdziwienie zakończenie
+ efekty mi się podobały(wygląd zarażonych na duży plus

Minusy:
- szkoda, że w pierwszej scenie już wiadomo z czym mamy do czynienia
- nie wiem po co wątek wojskowej przeszłości kapitana statku(czyżby loading?)
- rozdzielenie w lesie(no tak się nie robi przecież)

5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones