PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4885}

Mroczne miasto

Dark City
7,2 27 631
ocen
7,2 10 1 27631
7,5 11
ocen krytyków
Mroczne miasto
powrót do forum filmu Mroczne miasto

10/10

ocenił(a) film na 9

Jednym słowem - arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
Mashala

zgadzam się całkowicie.

ocenił(a) film na 9
daniolowicz

tak jak mówisz nie inaczej

ocenił(a) film na 10
deserverger

zaiste

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 4
PanJapko

hmmm jezeli to było arcydzieło to boje się "zobaczyć" twój gust filmowy -na tym filmie prawie usnąłem .moja ocena 4/10

ocenił(a) film na 10
wito157

I co, myślisz, że to o mnie źle świadczy, że prawie usnąłeś na Dark City? :D
No ale okej, dałeś boratowi 10, nie mam więcej pytań.

ocenił(a) film na 4
PanJapko

tak tylko ze oceniłem ten film 2 lata temu a gust filmowy się zmienia no ae cóż wyraziłem swoje zdanie jesli cię uraziłem to sory po prostu 4/10 i tyle nie kazdy ma taki sam gust filmowy :)

ocenił(a) film na 10
wito157

Już się nie wij jak piskorz w oleju, bo sam zacząłeś wjazdem osobistym.

ocenił(a) film na 4
PanJapko

oo widze już pompa rośnie dobra ide z twojego osobistego wjazdu

ocenił(a) film na 10
wito157

Uważaj, żebyś się o coś nie potknął przez łzy w oczach.

ocenił(a) film na 4
PanJapko

teraz wjechałes mi na ambicje mroczny w necie słaby w świecie

ocenił(a) film na 10
wito157

Śmiechłem : D

ocenił(a) film na 4
PanJapko

cieszę cię twoją radościłom

ocenił(a) film na 4
wito157

znaczy sie mocny w necie[...] napisałem kurde pocisk samobójczy :D

ocenił(a) film na 5
wito157

prawie robi różnicę, ja usnęłam. Po tygodniu dzielnie obejrzałam resztę, 5/10

ocenił(a) film na 9
Mashala

Operowanie skrajnościami cechuje ludzi z problemami psychicznymi. Film jest bardzo dobry ale mówiąc arcydzieło oznacza że albo nie znasz znaczenia tego słowa albo to jedyny film jaki widziałaś po 15 lata siedzenia w piwnicy.

ocenił(a) film na 9
Aldon

Ten film jest arcydziełem, który jest arcydziełem i już. I patrz, napisałem coś, bez zbędnego, nic nie znaczącego obrażania. A można, a można.

Mashala

Cóż za solidna argumentacja...

ocenił(a) film na 9
Nexov

Nie inaczej.

użytkownik usunięty
Mashala

Ostre odkopanie tematu. A jednak 6 po latach.

ocenił(a) film na 9

To dziwne ze względu na to, że nie zmieniałem tu oceny tak radykalnie. Jakiś chochlik!

ocenił(a) film na 8
Aldon

Problem z arcydzielami jest taki, ze nie da sie do konca ich zdefiniowac, bo jakby sie dalo to mielibysmy same arcydziela. Ocena filmu jest kompletnie subiektywna sprawa i Ci co daja 10/10 maja tyle samo racji jak Ci co daja 5/10

ocenił(a) film na 7
Aldon

"Operowanie skrajnościami cechuje ludzi z problemami psychicznymi." Powiedział gość, który w dalszej części wypowiedzi popada w skrajność;D. Dla jednego arcydziełem jest film taki jak ten, dla kogoś innego reportaż z wbijania kija w psią kupę. Nie ma co się wykłócać, nie warto.

ocenił(a) film na 6
Mashala

Bez przesady ,to że się 'poeta 'namęczył przy pisaniu nie świadczy o jakości wiersza,to samo dotyczy filmów ...pomysł ,scenografia, efekty -czemu nie ...Jak dla mnie trochę przekombinowany ,a Kiefer przypomina pomocnika Frankensteina !

Mashala

Zgadzam się również. Nic z tego filmu nie zrozumiałam, ale zajebisty:-)

użytkownik usunięty
Metropholis

Aż się boję zapytać ile filmów uważasz za "zajebiste", mimo że ich kompletnie nie zrozumiałaś...

O Boże, to była wypowiedź sprzed paru lat xD Co do Twojego pytania - póki co tylko Mroczne miasto. Natomiast koniecznie muszę obejrzeć go jeszcze raz.

użytkownik usunięty
Metropholis

Wybacz xd

ocenił(a) film na 10
Mashala

10/10, a oceniłeś na 9? xD

ocenił(a) film na 9
Shedao_Shai

post z 2012, od tamtego czasu obejrzałem wiele filmów, więc trudno oceniać aż dziesiątką Mroczne Miasto i jednocześnie wystawiać tę samą ocenę dziełom Bergmana, Tarkowskiego, czy Bel Tarra. To się zwyczajnie nie dodaje.

Mashala

Jak to nie :) Można oceniać. Możesz ocenić nawet Park Jurajski 10/10 i jednocześnie dać tyle samo Czasowi Apokalipsy. Nie jesteś zawodowym krytykiem, (chyba że jesteś ;)? ), nikt ci za ocenę filmów nie płaci i nikt zdrowy psychicznie nie będzie brał twojego zdania jakoś na poważnie, bo to twoje zdanie, masz do niego prawo. Jeśli ten film podobał ci się 10/10 możesz śmiało tak ocenić :D

Mashala

Prócz tego można oceniać w kategoriach filmowych czy roku powstania filmu.

ocenił(a) film na 8
Mashala

aha

użytkownik usunięty
Mashala

Jedyne co było fajne w tym filmie to dobrze oddany nastrój scenograficzny. Mroczno-senno-miasteczkowy klimat. Reszta to niestety zbyt wyuzdane bujdy - Uzasadnienie codziennego przebudowywania miasta i resetowania pamięci mieszkańcom tym, że chcą poznać ludzki sposób działania i ludzką duszę? Idiotyzm. Uzasadnienie tak durne, że można było już wcale go na siłę nie wciskać. Dwa: obcy mają tylko świadomość zbiorową i zbiorową pamięć. Jakoś w filmie świetnie radzili sobie jako indywidualne postaci (wiem, to może być tylko namiastka). Jednak nie próbowano nawet pokazać na czym polega ten kolektyw, czymś zaskoczyć widza, co stanowiłoby potwierdzenie takowego stanu rzeczy, a tylko ględzenie o nim. Generalnie bardzo płytkie umotywowanie wydarzeń i tym większa baja-bongo dla dzieciaków.

Dzięki za komentarz, nie muszę oglądać :) Przerwałem w momencie gdzie doktor Zło, przeszedł przez magiczne drzwi do miejsca, gdzie członkowie super cywilizacji siedzą przy taśmie montażowej i pakują przedmioty do torebek, a doktor za pomocą magicznych eliksirów tworzy ludzką pamięć. Co za bajka. Ok lubię baśnie, ale jak to są baśnie, a nie próba nadania im jakiegoś większego sensu. Klimat może i jest, scenografia, przedstawiony świat w latach? 50? 60? Ok, to wszystko bym kupił. Kupiłbym nawet groteskowego doktora, typowego detektywa, szalonego detektywa i samotną żonę. Niestety główny aktor gra jak kupa, dialogi są tragiczne, a te nieudolne udawanie s-f, w filmie fantasy, jest nie do zniesienia. Nie dziwię się, że film prawnie nic nie zarobił i przeszedł bez echa. Może jako film artystyczny, jeśli bierzemy pod uwagę formę, jest dobry, ale niestety nie skończyłem akademii sztuk pięknych.

ocenił(a) film na 10
Mashala

... film przeze mnie dopiero odkryty... arcydzieło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones