PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 312 142
oceny
7,7 10 1 312142
6,3 42
oceny krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

!

ocenił(a) film na 4

Jedno Wielkie Rozczarowanie !

ocenił(a) film na 10
Berith7777

Zaintrygowałeś mnie. Mógłbyś uzasadnić?

ocenił(a) film na 4
kuchareczka1987

A więc:
1.Mimo,że to film o superbohaterze,jest tu tyle patosu w każdej scenie,że głowa zaczyna boleć już po pół godzinie.Każda rozmowa-kogokolwiek-to wywód nad życiem większy niż u Shakespeara.
2.Batmana jest tu ok.10 min.,a sceny z nim są nawet nie śmieszne,ale wręcz żałosne.
3.Fabuła banalna i nie ciekawa.Scenariusz jakby napisany na kolanie.
4.Główni bohaterowie jacyś tacy przezroczyści-to raczej wina reżysera.
5.Sceny akcji również nie potrafią doskoczyć do tych z "The Dark Knight"
6.Historia żle prowadzona.
7.Zdecydowanie na siłę materiał przedłużony.
To chyba tyle.

ocenił(a) film na 6
Berith7777

popieram, w stu procentach, ale "man of steel" jest dla mnie jeszcze gorszy...

Berith7777

1. Przesadzasz.
2. Scenariusz zakładał upadek "Mrocznego Rycerza". Trudno, aby pojawiał się w każdej scenie.
3. Dlaczego banalna i nieciekawa? Nie była tak dobra jak w dwóch poprzednich filmach, ale nieciekawą na pewno nie można jej określić.
4. Chodzi o jednoznaczny podziała na dobro i zło? Rozwiń co masz na myśli.
5. Tu się zgodzę. Były poprawne.
6. Znowu wypada rozwinąć.
7. Wstęp jest trochę przydługi. Można było go skrócić o 10 minut.

ocenił(a) film na 4
marcin261287

3.Fabuła tego filmu:złoczyńca wykrada broń masowego rażenia i grozi zniszczeniem miasta,a bohater walczy z "własnymi demonami przeszłości",by móc uratować ludzkość,najpierw musi je przezwyciężyć:) Niesamowicie oryginalne i wciągające:)
5.Ne o konkretny podział,bo to akurat normalne w tego typu opowieściach,ale są za mało "przedstawieni" widzowi,a dzięki temu ich los i poczynania wogóle mnie nie interesują.

Berith7777

A jakiej fabuły oczekiwałeś?
W "The Dark Knight" jeden facet (Joker) terroryzował całe miasto niemal w pojedynkę, mając do pomocy kilku pacjentów z psychiatryka.. Bane miał chociaż armię najemników.

ocenił(a) film na 4
marcin261287

Ale w "The Dark Knight" było można odczuć chaos którym kierował się Joker,nagłe zmiany akcji itd.No i oczywiście sama ta postać mogła udżwignąć nawet najgorszą fabułę.
A w tym filmie człowiek jest rozbity,właściwie nie ma się ochoty nikomu kibicować.

Berith7777

Kibicuje się Batmanowi, żeby ten wylazł wreszcie z tej dziury w ziemi i zrobił porządek.

ocenił(a) film na 4
marcin261287

Niestety takiej emocji nieotrzymałem.

ocenił(a) film na 7
marcin261287

Ja się zgadzam z Berith chociażby dlatego co zrobili z Bane'em. Bane bez jadu to jak Spider-man bez pajęczyny. I jeszcze ta studnia. Spodziewałem się czegoś lepszego.

użytkownik usunięty
szuler2

Mimo że tyle już napisano o tym filmie muszę wtrącić swoje 3 grosze.To chyba jasne że zostałem przez Nolana oszukany za grube miliony pomijam :wielkie oczekiwanie, kampanie reklamową ,zwiastuny. Dobrze się stało że darowałem sobie pójście do kina. Po upływie czasu i opadnięciu kurzu od premiery Mrocznego Rycerza którym byłem bardzo podekscytowany mogę dziś z dystansem stwierdzić że to był ostatni batman Christophera Nolana a tej produkcji (TDKR) po prostu nie uznaje nie przyjmuje jakby nie powstała.
W ogólnym rozrachunku trzymam się korzeni czyli specyficznego stylu oraz prawdziwej filmowej muzyki od Tima Burtona.

użytkownik usunięty

Najpoważniejszy błąd filmu jest taki, że Batman "działa" głównie za dnia, podczas gdy w poprzednich częściach polował nocą. Ta bijatyka na ulicy przypomniała mi sceny ze zmierzchu. Bruce siedzący w tej studni. Czy ktoś miał wątpliwość że się wydostanie? Inna sprawa, że dość jasno było w tej studni, a z opowieści o przeszłości Bane'a wychodziło, że wychował się w mroku :/
Kolejny "błąd", Bane podkopał się do garażu Batmana wysadzając podłogę, po czym Batman wraca do tegoż garażu i z podłogi wysuwa się jego sprzęt ;)
Za dużo dnia w tym filmie i tyle.

ocenił(a) film na 4

A propos ostatniego zdania,faktycznie,nie zwróciłem na to uwagi-masz rację.

ocenił(a) film na 10

To były dwa różne miejsca - Bane wysadził fundamenty pod Wayne Enterprises, a Bruce poszedł potem do tego kontenera znanego z drugiej części.

Ryloth

Nie do kontenera z drugiej części,lecz do jaskiń pod rezydencją z pierwszej części.

ocenił(a) film na 10
Mephistopheles

Pod rezydencją nie było takich pomieszczeń....

Ryloth

faktycznie, w jaskiniach był we wcześniejszej części filmu, z ciekawości odświeżyłem sobie film i ogarnąłem błąd :)

ocenił(a) film na 10
Mephistopheles

Zdarza się:)

ocenił(a) film na 3
Berith7777

Zgadzam się i w 100% mam identyczne odczucia po seansie. Straszne rozczarowanie.

użytkownik usunięty
_MAX_

No niestety, ja mialam podobnie. Caly film praktycznie mi sie dluzyl,
Dialogi jak to u Nolana - zbyt wymyslne, nawet przestepcy mowia
Podniosle, jakby dopiero co wyszli z teatru, itp.
Ta Kobieta Kot to chyba raczej Kobieta Mysz...
Poza tym watek Dobrego Policjanta byl zupelnie niepotrzebny
I wcisniety jakos na sile.

Berith7777

Popieram.Ten film to jakaś karykatura postaci Batmana.

ocenił(a) film na 4
Radiw84

Ewidentnie widać,że reżyser filmem "The Dark Knight" postawił sam sobie zbyt wysoką poprzeczkę.

ocenił(a) film na 5
Berith7777

Świetne podsumowanie tego badziewia! Batman to superbohater, a nie jakiś męczennik, który bez przerwy się nad sobą użala. Patos, ciągnące się w nieskończoność dialogi i naprawdę przeciętne sceny akcji. Słabo!

ocenił(a) film na 4
michstar

No niestety.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Gordon_Neo

Ciekawe posiadasz informacje.

Berith7777

inaczej po co byś zasłaniał ryj na awatarze

ocenił(a) film na 4
Gordon_Neo

Jeśli nie masz nic do powiedzenia na temat filmu to daruj sobie,albo znajdż kogos na swoim poziomie.

Berith7777

widze, ze moje riposty cie przerastają, zarosnięty chłopcze

ocenił(a) film na 4
Gordon_Neo

Masz rację,przerastają mnie-nie mój poziom.

Berith7777

no własnie, brudasie

moj poziom > twoj poziom

ocenił(a) film na 4
Gordon_Neo

Znaczenie zanizasz powiem tego portalu. Ogarnij sie.

jasiu15

tak jakbys ty go zawyżał xD

ocenił(a) film na 7
Berith7777

A do tego nudne i za długie

ocenił(a) film na 5
Berith7777

Popieram! 2h 40 min. a najlepsza scena gdy Hateway wsiada na bat-motor!

ocenił(a) film na 10
Berith7777

mówisz o swoim życiu? No to przykro Mi

ocenił(a) film na 4
homo34

Brawo!

ocenił(a) film na 10
Berith7777

spoko polecam się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones