PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 312 142
oceny
7,7 10 1 312142
6,3 42
oceny krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

Jest to jeden z tych filmów, które nastawione są na akcję. Zaczyna się od wybuchu, a potem napięcie stale rośnie. Nie ma żadnych dłużyzn, a fabuła pędzi tak szybko, że większość ludzi nie zauważa licznych dziur scenariuszowych i braku logiki. Jednak gdybyśmy chcieli karać za tą przywarę, to większość scenarzystów i reżyserów siedziała by w więzieniu. To co mnie denerwuje najbardziej, to postaci negatywne. Komiks o Batmanie słynie z pełnokrwistych, szalonych i dziwacznych postaci złoczyńców i moim zdaniem stanowią one jego najlepszą cechę. Tu brak tego szaleństwa. Nie czuję tego dreszczu, jak przy postaci Jokera z "Mrocznego rycerza" lub u Burtona. Jednak na duży plus muszę zaliczyć liczne smaczki w postaci odniesień do rewolucji bolszewickiej 1917r. Sceny w sądzie są wspaniałe. Oglądając ten film miałam wrażenie, że Nolan ma duży żal do finansjery i oskarża ją o obecnie panujący kryzys (scena z puszczaniem biznesmena po lodzie jest dla mnie tego przykładem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones