PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 311 983
oceny
7,7 10 1 311983
6,2 41
ocen krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

Joker czy Bane?

ocenił(a) film na 8

Kogo bardziej lubicie? Kto bardziej przypadł wam do gustu? Szalony Joker czy może
Przerażający Bane?
Moim zdaniem kawał dobrej roboty odegrał Joker!

DEIDUS9

Osobiście wolę Bane`a. To gość, który złamał Batmana, come on. Inteligencja + muskuły. Jokera również uwielbiam, ale..przyznajmy - czy nie mamy już za dużo świrów ? A inteligentny mięśniak rzadko się zdarza.

ocenił(a) film na 8
Kysio_2

Przyznaję, że Bane zrobił na mnie ogromne wrażenie :) Ale pomimo wszystko Joker bije wszystkie postacie na łeb ;)

ocenił(a) film na 7
Kysio_2

Popieram, groza bijąca od Bane'a przy każdym jego pojawieniu się (chociaż pod koniec wyskakiwał na mój gust trochę zbyt często), częściowo zasłonięta twarz, zmieniony głos i inteligencja, która przejawia się w dokładnie zaplanowanym działaniu i chłodnej kalkulacji swoich poczynań. NA plus zaliczyć należy świetny motyw muzyczny Bane'a z rytmicznym krzykiem byłych współwięźniów głównego antagonisty. Normalnie wzbudza we mnie skojarzenie z Darthem Vaderem. :)

A Joker? Ledger stworzył Jokera, który z impetem wniknął w świadomość ludzi, ale według mnie najbardziej charakterystyczną cechą Jokera jest połączenie dwóch cech - grozy wynikającej z faktu bycia psychopatycznym mordercą oraz śmiechu wzbudzanego u widza poprzez liczne żarciki przy dręczeniu obywateli Gotham i samego Batmana. Nolan stworzył bardzo mrocznego Jokera, który (dla mnie) niestety nie pasuje do tego, co widziałem w Batmanie z 1989 roku czy Batman The Animated Series, dlatego też Bane zostaje moim ulubionym złoczyńcą z całej trylogii Christophera N.

4Signe

Jokera stworzył scenariusz. Ledger pokazał mistrzostwo w jego wykorzystaniu. Podobnie jak Hardy w przypadku Bane'a, a miał o wiele trudniej.

ocenił(a) film na 9
Kysio_2

"inteligentny miesniak" brzmi jak oksymoronXD

ocenił(a) film na 9
hiepik

Joker wybieram,mimo wszystko rola jokera byla trudniejsza niz Bane,ktory mial maske.Mimika twarzy Jokera byla niesamowita

ocenił(a) film na 7
DEIDUS9

Joker!!! Ta część Batmana lepsza ale Bane Jokera napewno nie przebije.

ocenił(a) film na 8
eadamiec1

Zgadzam się ;)

ocenił(a) film na 9
DEIDUS9

Tom Hardy jako Bane był/jest niesamowity - stworzył niepowtarzalną postać która wzbudziła strach i terror ale to jednak Jokre jest chyba lepszy - ma w sobie to coś, po prostu genialny przestępca.

ocenił(a) film na 10
hanek82

OMGGG własnie złapaał mniee skurcz w udzieee i ludzieee ale męczaarniaaa niemoge się ruszyć aaaaaaaaaaaa

ocenił(a) film na 8
mateuszz27

O co ci chodzi? xd Lol wtf omg... bez komentarza żal.pl ;P
Ale diss! Why so serious? Bitch please mada faka xD

ocenił(a) film na 8
hanek82

fakt

DEIDUS9

Joker. Nie powiem, że Bane był zły. Tom Hardy doskonale zagrał tą postać, ale nie pasował mi jednak do klimatu filmu. Joker wzbudzał więcej emocji. Był szalony, niesamowity, skomplikowany. Bane może był bardziej dramatyczną postacią, ale nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak Joker.

ocenił(a) film na 8
aga283

yhymn

ocenił(a) film na 9
DEIDUS9

Bane lepszy o jedną klasę.

ocenił(a) film na 10
Slowianin

LUDZIE ratunnnkuuuu!!!!

użytkownik usunięty
Slowianin

ja mam niedosyt Bane'a!!!!!

DEIDUS9

SPOPILERY

Joker (Ledger) powala Bane'a (Hardy) na kolana jesli chodzi o stworzenie postaci i mimike twarzy. Nikt nie pobije Ledgera w roli Jokera.... nigdy. Nawet Hopkins jako Lecter musi sie poddac...
Jesli chodzi o glos, konsekwencje w dzialaniu, brutalnosc, twarda psychike postaci to Bane wymiata... Hardy jako BAne jest swietny po prostu a zagrac mogl jedynie glosem tak naprawde i muskulatura (przepiekna rzezba ciala) a scena jak lamie kark doktorkowi, zneca sie psychicznie nad Bruce'em czy ta jego przemowa pod wiezienem... to po prostu masakra... koles jest przezajebisty...

MrBaggins

hahaha, Jokera stworzył scenariusz, Heath go po prostu świetnie wykorzystał i dorzucił swoje. Hardy miał o wiele trudniej. I wierz mi, że od Ledgera nie gorzej wypadłby ten, kto miał zagrać Jokera w pierwszych informacjach, czyli Paul Bettany

mmorientes

Jokera stworzylo DC z Alanem Moorem i Brianem Bollandem na czele :P Scenariusz swoja droga, a wklad aktora to co inngeo. Absolutnie nie zgadzam sie z twoja opinia ze Bettany moglby byc lepszy. Dzieki Bogu mielismy Ledgera. Odnosnie Banea to powiedzialem juz swoje w poscie powyzej.

użytkownik usunięty
DEIDUS9

ZDECYDOWANIE BANE! Wzbudza strach, respekt, sympatię bywa okrutny, zabawny. Ja nie wiem jak on to zrobił :D
Mam wielki niedosyt Bane'a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! :D
I to, że miał twarz zakrytą maską i charakter swojej postaci musiał pokazać za pomocą ruchów i oczu - naprawdę świetne aktorstwo!

ocenił(a) film na 9
DEIDUS9

Wydaje mi się, że Joker to była postać, którą można było nawet lubić (tak jak się lubi pozytywnych bohaterów), chociaż oczywiście na specyficzny sposób. A Bane to czyste, przerażające zło. Ciężko porównywać ich dwóch, bo to zupełnie różne typy.

DEIDUS9

Zdecydowanie Joker. Tom Hardy jest tak samo bezbarwny i nudny w swojej roli jak Bale w roli Batmana. To już sobie ponarzekam: Ja w ogóle nie widziałem Bane. Ta postać nie została zbudowana, ani zagrana. Po prostu nie było kogo grać. Napompowany mięśniak. Chyba w Batmanie i Robinie było takie zielone zombi, wyhodowane przez Bluszcz. Wypisz wymaluj Bane, tylko nauczył się mówić. I taniość efektów, takich ckliwych do bólu. Aż zęby bolą, aż chce się wyć - jak choćby chłopiec śpiewający tym swoim cienkim głosikiem hymn na otwarcie rozgrywek. Pamiętacie jak grał Michael Keaton? Czy George Clooney? Mieli jakiś wdzięk, charyzmę, siłę. A co robi Christian Bale? Snuje się z tą samą posępną miną przez 3 godziny. Zero iskrzenia w scenach z paniami, które zresztą były mało seksowne.Tu Batmana rozumiem Sam nie obejrzałbym się na ulicy. Gdzie są aktorki o talencie i seksapilu Michelle Pfeiffer, czy chociażby Kim Basinger albo Umy Thurman? Albo chociaż seksapilu, talent sobie darujmy. Co dalej? Jakieś nic nie wnoszące, nudne dialogi. Brak dramaturgii. Ja tam prawie zasnąłem na seansie. No ale dla mnie punktem odniesienia są filmy w reżyserii Tima Burtona. Może przyzwyczaiłem się do zbyt dobrych aktorów, czarodziejskiego klimatu obrazów Burtona i teraz marudzę ;)

ocenił(a) film na 9
DEIDUS9

powiem tak wybor nie jest latwy ale jednak joker grany przez Ś.P Heatha Ledgera

ocenił(a) film na 6
DEIDUS9

powinien być jeszcze jeden, tak jak to było poprzednio, zawsze było dwóch, Ra's al ghul - Scarecrow, Joker - Two Face, Bane - no dobra, powiedzą Talia, ale dla mnie to za mało... Ja bym tu dal gdzieś Pingwina, Mad Hatter'a kogokolwiek! przeciez bylo ich troche!

ocenił(a) film na 7
DEIDUS9

Bane
Czekałem na sceny z jego udziałem

ocenił(a) film na 10
DEIDUS9

Bane to bardzo dobry złoczyńca że tak powiem ;) ale jednak ja nie tylko sugeruje się filmem ale ogólnie komiksami więc wybieram Jokera ;D

użytkownik usunięty
DEIDUS9

Nolan zaprezentował nam kontrast między szalonym Jokerem, który swoje poczynania powierzał przypadkowi, a opanowanym Banem, który miał wszystko idealnie zaplanowane. Wolę Bane'a :)

ocenił(a) film na 9
DEIDUS9

Joker i GENIALNY Heath Ledger!!

DEIDUS9

Napewno Joker. Bane jest dobrze zagrany i jest dobrą postacią, ale Joker został zagrany oscarowo przez Heatha Ledgera. Heath zagrał dobrze psychopate i tym powala Bane'a na kolana.

ocenił(a) film na 8
DEIDUS9

Bane.

użytkownik usunięty
DEIDUS9

Zdecydowanie Bane.

ocenił(a) film na 10
DEIDUS9

Bane. Klasa, styl, świetny akcent. Co tu dużo mówić? To moim zdaniem najbarwniejszy przeciwnik gacka.

DEIDUS9

Bane w ogóle ta 3 część mi przypadła do gustu najlepiej i historia Bane.

DEIDUS9

Jak dla mnie Bane nie był przerażający. To, co robił tak, ale jako postać sama w sobie raczej mnie nudził niż przerażał. Joker był charyzmatyczny, był przerażający. Budził emocje. Tylko istnieje pytanie ile w tym zasługi Ledgera a ile scenarzystów. Odnoszę wrażenie, że Bane nie mógł być inny nie ze względu na aktora, który go grał,a na charakter postaci. Hardy nie miał tylu środków wyrazu ile Ledger, choćby przez maskę. Hardy odwalił całkiem dobrą robotę w roli Bane'a, jednak mimo wszystko Joker powala na kolana. Joker był zdecydowanie lepszym przeciwnikiem Batmana.

DEIDUS9

Jestem za Jokerem, mimo że Hardy jako Bane był ok (no może to jak został "załatwiony" czyli jak ktoś na filmwebie napisał jak pierwszy lepszy bandzior było aakurat na minus). Postać Jokera była niesamowicie zagrana, Ledger odwalił kawał dobrej roboty, choć z drugiej strony jak patrzeć na komiks to bliżej Jokera była postać Jacka Nicholsona takie jest moje zdanie. Ale tak czy owak jednak wybieram Jokera, psychopata to psychopata nigdy nie wiadomo co mu strzeli do głowy, może pokaże ci
sztuczkę ze znikającym ołówkiem albo cie zabije :D

użytkownik usunięty
rysiu22

Jakby to nie było jedno i to samo :D

Tak mogłem to napisać trochę inaczej, ale chyba wiesz o co chodzi :D

ocenił(a) film na 8
DEIDUS9

JOker

ocenił(a) film na 8
DEIDUS9

W uniwersum Batmana - Bane
W trylogii Nolana - Joker

ocenił(a) film na 9
DEIDUS9

Po "Mrocznym Rycerzu" myślałem, że Jokera nic nie przebije - psychopata, który chce tylko udowodnić, że uzewnętrznia prawdziwą naturę ludzkości. Był groźny, nieobliczalny, chaotyczny i przerażający.

Ale Bane jest jeszcze straszniejszy. Te zimne, puste oczy. Beznamiętnie wypowiadane zdania. Jeśli Joker był złem żywiołowym, chaotycznym to Bane jest jak zimna, wyrachowana furia. Napędza go czysty ból i gniew. Jak to było powiedziane w filmie - jest czystym złem. I to robi piorunujące wrażenie.

DEIDUS9

Osobiscie jokera byl szalony ale tez inteligentny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones