PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 311 954
oceny
7,7 10 1 311954
6,2 41
ocen krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

Świetny film, jak i cała trylogia. Moim zdaniem film z najlepszą fabułą ze wszystkich części. Nolan to
geniusz. Dłuższy czas po filmie jednak nie pasowało mi dobranie postaci..Wiem, że każdy ma inny
gust, ale dla mnie idealną Kobietą-Kotem byłaby Marion Cotillard. Ukradła troszkę ten film Hathaway.
Anne także świetnie się spisała, bardzo przyjemnie się na nią patrzyło i na to jak flirtuje z Batmanem,
ale to Marion była tą pełnokrwistą postacią, kobietą wampem z jednej strony, z drugiej delikatną
kokietką. Zawsze inaczej sobie wyobrażałem tą postać, niż jak dobierają ją reżyserzy. Kiedyś tę role
grały: Pfeiffer, Kidman i Berry. Ja bym wolał takie aktorki jak: właśnie Cotillard, Gemma Arterton, Eva
Green, Alexandra Daddario. A do dawnych filmów Jane Seymour, Valeria Golino, Monica Bellucci
(moja faworytka), Mimi Rogers. Jeśli ja bym był reżyserem to moją idealną obecną Catwoman byłaby
Cotillard a kiedyś Bellucci (chociaż i teraz myślę dałaby radę;) ).

TomasT

Zgadzam się z Tobą, dla mnie również dobór Cat był średnio trafiony. Cóż z tego, że Annie jest atrakcyjna, starała się, ale widać wyraźnie, że to nie jest rola dla niej. Ta jej niepewność jest widoczna nawet kiedy dosiada Batpot, motocykl Batmana, wydać, że niezbyt dobrze się czuje i motory to nie jest jej konik. Osobiście według mnie Marion, jak najbardziej by się nadawała, Bellucci, kiedyś piękna i posągowa, teraz niestety i dla niej czas płynie nieubłaganie i widać nieco już jego wpływ na jej urodę. Taka kolej rzeczy.

ocenił(a) film na 6
TomasT

Co tu jest genialne?
* gliniarze siedzący 3 miechy w kanałach?
* krawężnik, który rozgryzł tożsamość Batmana, w kilka chwil, szybciej o wiele lat niż Gordon?
* patetyczne pierdy o dzieciach z sierocińca, które nie powinny mieć większego pojęcia o Batmanie?
* idiotyczna scena początkowa?

Można wymieniać jeszcze długo... Ta część to absolutne kuriozum i plucie w twarz inteligencji odbiorcy. Nawet tej minimalnej. Chociaż...

shamar

To nie jest film na podstawie prawdziwych wydarzeń, ale komiksu, który i tak został bardzo mocno przez Nolana urealniony. W komiksie o Batmanie to dopiero są nielogiczne rzeczy. Np widoczne oczy i broda, a nikt go nie poznaje przez tyle lat, tu kilka osób go poznało m in ten policjant albo nieśmiertelność i niezniszczalność Batmana, tutaj korzysta z nowoczesnej medycyny aby móc chodzić bez bólu. Nolanowie temat z komiksu przenieśli z bajkowego Gotham w realny świat. To mi się właśnie bardzo podoba. No i trzeba pamiętać, że ten krawężnik to nie jest zwykły chłopak, ale geniusz, tak jak Bruce Wayne. Przyszły obrońca Gotham. A co do dzieci, to jak można nie wiedzieć nic o Batmanie, jak ciągle o tym mówią w telewizji. Dzieci wiedzą wszystko, tylko my tego nie wiemy, że one wiedzą. Cała trylogia dla mnie jest genialna i wielkie brawa dla braci Nolanów.

ocenił(a) film na 6
TomasT

"To nie jest film na podstawie prawdziwych wydarzeń, ale komiksu, który i tak został bardzo mocno przez Nolana urealniony. "
No i co z tego? Po co został urealniony? Żeby serwować takie idiotyzmu, jak "maska znieczulająca"? Gdzie był pojemnik doprowadzający leki?

"A co do dzieci, to jak można nie wiedzieć nic o Batmanie"
Ale co mówią? Oficjalnie od wielu lat Batman jest uważany za przestępcę i mordercę. Dlaczego dzieci i Blake mają go za bohatera?


Prawda jest taka, że Nolanowi wyszedł tylko "Begins", który był dobzre wyważony między komiksem a "realizmem". TDK już pobolewał ale miał Ledgera. TDKR wygląda jak robiona na siłę, kiepska bajeczka.

Dobrze zaczęli, kiepsko skończyli.

shamar

Eeeee tam;) to już wchodzenie w szczegóły. Ja się starałem cieszyć widowiskiem, a to było przednie;) Średnio mi się podobały Batmany Shumachera i Burtona. Z tych filmów pozytywnie momentami oddziaływał na mnie jedynie Batman Forever. Reszta to niestety nie było to. Nolan natomiast moim zdaniem bardzo dobrze ważył realizm i komiks. Podobało mi się to;). W każdym dziele znajdą się trudne do wyjaśnienia kwiatki;) Polskim przykładem jest Trylogia Sienkiewicza. Bohaterowie się tam nie starzeją, mają więcej siły od Supermana i przewidują przyszłość;). W Quo Vadis natomiast mamy Koloseum, którego za czasów Nerona nie było;). Także we wszystkim znajdziemy coś do czego można się przyczepić, każdy ma także inny gust, mnie się Trylogia Nolana bardzo podobała.

ocenił(a) film na 6
TomasT

Jak można porównywać te "kolorowe, bajkowe wymiociny" Shumachara do filmów Burtona.

Pamiętam, jak czekałem lata temu na 3. Batmana, kontynuację "returns". Po czym oglądam "Forever" i w momencie - chce pan kanapkę? Zjem na mieście... Wszelkie me pozytywne oczekiwania spadły do zera... To był strzał w ryj :)

shamar

Nie wszyscy po prostu wielbią Burtona;).

shamar

Zgadzam się, choć dałam temu filmowi 8 bo lubię ogólnie tą trylogię, choć uważam że to najsłabsza część. Polecam w serwisie YouTube obejrzeć "Szczere zwiastuny: Mroczny rycerz powstaje" ;))

ocenił(a) film na 6
CatWoman13

Widziałem i oglądam ten "serial" ;)

TomasT

Według mnie idealna kobieta kot jest w grze Batman: Arkham City. Jest tam cudna i taka typowa kocica

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones