PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 312 187
ocen
7,7 10 1 312187
6,3 42
oceny krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

Minusy tej części to przekombinowanie i kobieta-kot. Żadna nie pobije tej w Batman returns z 1992.

ocenił(a) film na 8
Penguin27

zgadzam sie w stu procentach moja ulubiona

użytkownik usunięty
Penguin27

mi nie podobały się wcześniejsze części, strasznie kiczowate. Podobnie było z Bondem

ocenił(a) film na 8
Penguin27

Tak się zgina dziób pingwina.

Penguin27

Popieram, piona :)

ocenił(a) film na 6
Penguin27

Pomyliłeś słowa. Miało być "najgorszy".

Serio... 3 seanse a irytuje z każdym coraz bardziej. Tak spieprzyć, zidiocić...

shamar

Spoko, bardziej zidiocić niż w TDK się nie dało, więc jest ok.

ocenił(a) film na 6
ed j. rush

Jak się nie dało? Przeciez dostałeś TDKR.

shamar

Przecież cała końcówka TDK to jedna wielka kompromitacja- w TDKR za to zakończenie jest najlepsze z trylogii.

ocenił(a) film na 6
ed j. rush

Tylko, że to jest jedna z niewielu dobrych rzeczy, w tym filmie. Zakończenie. Ale do tego zakończenia prowadzi 2 i pół godziny męczarni większych czy mniejszych bzdur.

shamar

@ shamar

Jak TDKR jest idiotyczny ,to ciekaw jestem co byś powiedział o trylogii Hobbita. Aż żal patrzeć jak o filmie typu TDKR mówi się "spieprzony" czy "idiotyczny" ,co tam było idiotycznego ? I spieprzonego ?

ocenił(a) film na 6
transformers567_fw

Ja na razie widziałem 2 więc o całej się nie wypowiadam. Ale jest to zawód spory.
W innym temacie pisałem. Poszukam i przekleję.

ocenił(a) film na 9
Penguin27

Filmy Burtona były klimatyczne i widowiskowe ale miały przewidywalną fabułę. Filmy Nolana zaś są widowiskowe posiadają ciekawą zaskakująca fabułę ale brak im...klimatu trochę. Co kto lubi.

ocenił(a) film na 9
Penguin27

Nie zgodzę się.
Filmy Burtona były fantastyczne audio-wizualnie. Niestety były przy tym prościutkie fabularnie, a postacie były mocno pokopane względem oryginału.
W Batmanie Nolana mieliśmy wszystko bardziej realistycznie, a postaci były wierne oryginalnym pod względem psychologicznym.

Dealric

" Niestety były przy tym prościutkie fabularnie"- ktoś chyba dawno nie oglądał Batman Returns- najbardziej dojrzałej i rozbudowanej pod względem psychologicznym ekranizacji przygód Batmana w historii.

ocenił(a) film na 9
ed j. rush

Parę lat minęło, ale na pewno nie tyle, bym zapomniał tą niezwykłą dojrzałość psychologiczną...

Penguin27

"3" zdecydowanie lepsza od "Mrocznego Rycerza", który nie był o Batmanie tylko Jokerze - rola Ledgera przytłoczyła wtedy cały film. Tutaj zły charakter był na tyle "wyważony" (nie chcę napisać, że słabo zagrany - odgrywanie tępego osiłka nie pozwala na wielkie popisy) że można się było skupić także na pozostałych wątkach.

ocenił(a) film na 10
Penguin27

kobieta- kot minusem tej części?serio?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones