PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 311 983
oceny
7,7 10 1 311983
6,2 41
ocen krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

Wtedy Bedzie ją mozna uznac za kompletną i wyjatkową ppod kazdym względem

ocenił(a) film na 8
Transporter90

Nigdy chyba nie zrozumiem, skąd to upodobanie do śmierci i przypisywanie uśmiercaniu bohaterów rangi wybitności. Ja tam chcę, żeby Batman przeżył.

ocenił(a) film na 8
Doktor_Wong

A ja chcę to, co pokaże Nolan.

Doktor_Wong

Nie upodobanie, ale fakt. Wg komiksu Bane skręca kark Batmanowi :)

ocenił(a) film na 8
auxil

Złamał mu kręgosłup, a nie skręcił kark. W każdym razie Batman to przeżył.

Doktor_Wong

Noo, jakos tak. Nie pamietalem dokladnie :d dzieki za przypomnienie. Chodzi mi o to ze Bruce Wayne jako Batman juz nie "nie żył" tylko znalazl nastepce :P

ocenił(a) film na 9
auxil

Którego potem musiał sam pokonać. Zastępca tak jakby ześwirował i Batman musiał powrócić. Swoją drogą świetny kawał historii komiksu.

ocenił(a) film na 9
Cypisek_syn_rumcajsa

a co tam robin nawywijal?

ocenił(a) film na 9
kinoman989999

W komiksie?

ocenił(a) film na 9
kinoman989999

Wyrzucił złodziejaszka za okno pod pretekstem,że ,,On już spał''.

Cypisek_syn_rumcajsa

Ale o cym mowa? Batman Nolana nie ma nic wspólnego z komiksem. Moim zdaniem Nolan za wszelką cenę chciał wcisnąć na mapę USA Gotham City a z Batmana zrobił bohatera z krwi i kości. Osobiście takie podejście mi pasuje.

ocenił(a) film na 9
ElTabasco

Zdecydowanie nie ma.
Batman Begins => inspirowane Batman: Year One" oraz "Batman: The Long Halloween"
Dark Knight => inspirowane "Zabójczy żart", "Człowiek, który się śmieje" oraz "Powrót Mrocznego Rycerza"
Dark knight Rises => inspirowane "Knightfall".

Więc nie masz kolego racji. Poza tym stwierdzenie, że Batman (postać komiksowa) przeniesiona na ekran nie ma nic wspólnego z komiksami jest co najmniej groteskowe. Ne wiem czy czytałeś Batmana wydawanego przez DC na przestrzeni 7 lat w Polsce. Jak nie to polecam. Nie ma bohatera bardziej z krwi i kości.

pozdrawiam

Cypisek_syn_rumcajsa

Wiem, że film inspirowany był komiksem ale chodzi mi o styl.

ocenił(a) film na 7
Doktor_Wong

Ja też!:)

Transporter90

A, ja nie chcę bo za długo o tym tu dywagujemy i byłoby to przewidywalne.

ocenił(a) film na 7
neo_angin

ja chce nieprzewidywalne zakończenie

ocenił(a) film na 8
mrPARADOKS

Czyli Batman ni to zginie, ni to przeżyje... :D tak po połowie. Najbardziej nieprzewidywalne bo o tym nikt nie gada :D

ocenił(a) film na 7
Transporter90

Może skończyć się śmiercią Batmana, ale Bruce Wayne będzie żył dalej.

Maciek60

W komiksie Bane złamał Batmanowi kręgosłup. Może tak to się zakończy/

ocenił(a) film na 7
Zathar

takie zakończenie jest najbardziej przewidujące

ocenił(a) film na 5
mrPARADOKS

Fajnie by było jakby zakończenie nie było do końca jasne.

ocenił(a) film na 7
litwosxd

tak jak miało miejce w incepcji

ocenił(a) film na 5
mrPARADOKS

No właśnie o tym myślę.

ocenił(a) film na 8
litwosxd

Że niby jak, batrang by wirował w powietrzu bez przerwy? :) myślę, że zakończenie będzie jasne. Albo przeżyje albo zginie zarówno batman jak i Bruce.

ocenił(a) film na 5
Peterson_B

Albo nikt się nie dowie co się z nim stało.

ocenił(a) film na 7
litwosxd

moim tokiem myślenia według mnie na końcu bruce wayne bedzie sprawiał wrażenie sparaliżowanego by zmylić mieszkańców gotham ale tak na prawde bedzie sprawny fizycznie i nadal bedzie ubierał maske batmana . no i tak to każdy bedzie myślał że któs inny jest batmanem .

ocenił(a) film na 8
mrPARADOKS

Tyle tu dyskusji i przypuszczeń, że pewnie nawet nie wiemy, że tworzymy spoilery:P

ocenił(a) film na 7
Peterson_B

cały ten blog poświecony TDKR jest wielkim spojlerem

ocenił(a) film na 8
mrPARADOKS

tak tylko że ja omijam szerokim łukiem posty z newsami i informacjami, bo nie chce wiedzieć zbyt dużo podczas seansu:) wole zwykłe dyskusje

Peterson_B

ci co chcą smierci batmana muszą miec nierowno pod sufitem
JJJEEEŁŁŁOOOPPPYYY

Transporter90

Moim zdaniem... śmierć jest nie potrzebna, by było epicko... więc nie wiem po co ona miała by być.
Ja bym optował za czymś takim, wielka bitwa, wielka waga, bo wiele żyć na szali, batman walczy z bane'm, potem wielki wybuch, znika bane i batman, wszyscy myślą iż batman zginął, tak naprawdę bruce przeżył, a potem... potem widzimy gotham za 20 lat... widzimy jak jacyś goście gonią jakąś panienkę i nagle jeden z nich widzi jakiś cień i zaczynają o tym dywagować, cień zaczyna spadać... widzimy batmana, ale w stroju podobnym do tego z komiksu the dark knight returns ;)

ocenił(a) film na 7
magneto_

ten strój z the dark knight returns jest kiczkowaty i za mało realistyczny

mrPARADOKS

1. W jakim sensie kiczowaty? gdyby batman od nolana wszedł w świat np filmowy x-men, to dla nich batman wyglądałby jakby szedł na bal kostiumowy... więc sprawa kiczu jest różna.
2. Realistyczny? a odkąd nolan robi batmany realistyczne? maszyna wyparowywująca wodę, tumbler aka transformers, skoki z wieżowców...

PODSUMOWUJĄC:
Nie jest kiczowaty, w bb i tdk akcja dzieje się gdzieś w 2010 zapewne, ta będzie się działa gdzieś w 2018, a dodając moje 20 lat to razem 2028 i chyba oczywiste jest że nie mówiłem o stroju z tdkr w sensie stroju materiałowego identycznego w 100%...
Nie, raczej w stylu tego który mam w tdk i tdkrises, tylko w powiązaniu z tym z the dark knight returns, mniejsze rogi, batman bardziej barczysty i potężny.... whatever...

magneto_

2028 rok powiadasz?

ocenił(a) film na 7
magneto_

czyli TDKR bedzie mieszninką the dark knight returns i knightfall, jeśli chodzi o kostium batmana w TDKR jest troche barczysty od tego z TDK
http://imageshack.us/photo/my-images/522/dkrempirescan2.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/828/57766073.png/

magneto_

Według mnie to za mało epickie :P

John_Shepard

Ojeeej... na końcu damy jakieś cycki i będzie okejka ;) hahaha

magneto_

Nie, no bez takich :D

ocenił(a) film na 8
magneto_

To dopiero by było beznadziejne ;]

Transporter90

Dla mnie, wolę wszystko tylko nie to, by umierał, a tak apropo w sieci krąży opis prologu.

ocenił(a) film na 8
Transporter90

Batman umiera,Bruce Wayne żyje idealne zakończenie trylogi.

ocenił(a) film na 9
Transporter90

ta i jeszcze powinni go nieść na rękach jak na końcu Gladiatora i krzyczeć Batman, Batman.... Ale dowaliłeś. To zakonczenie które jest bardzo mi odpowiada. Tak jak napisał Joleke22 i koniec kropka.

ocenił(a) film na 8
kiadimundi

ty to masz wyczucie czasu,założyłem ten temat prawie rok temu,a ty mi tu piszesz 2 miechy po premierze

ocenił(a) film na 9
Transporter90

Jakie to ma znaczenie? Ne przeglądam forum często a widzę że twój temat w takim razie odżył i dopiero teraz go zauważyłem i mam możliwość skomentowania.

Transporter90

nie oszukujmy się. Nolan zrobił to dla amerykańskiej publiczności, która uwielbia tandetne happy endy. kasa kasa kasa...

ocenił(a) film na 8
Dies__Irae

Symbol, który stworzył Wayne, nie dość że uratował i zainspirował ludzi miasta Gotham, to dodatkowo uratował i zainspirował jego samego. Jak można uznać to za tandetne?

drzewo_topola

Mroczny Rycerz odlatujący za horyzont z zawieszonym na linie wybuchającym reaktorem poświęcaja się dla ludzi z Nowego Yorku (bo Gotham tego nie nazwę) a tak naprawdę dożywający swoich dni u boku kobiety swojego życia, która działając przeciw samej sobie wróciła by go uratować. Nie, to wcale nie jest tandetne...

ocenił(a) film na 8
Dies__Irae

Nie, to nie jest tandetne, nawet w tak okrojonej wersji, jak Ty to podałeś.

drzewo_topola

cóż, no to mamy różnice zdań :P zresztą uznanie czegoś za kicz to rzecz ponoć bardzo względna...

ocenił(a) film na 8
Dies__Irae

Gotham w BB było idealne, w TDK jest już zwyczajne, a w TDKR to rzeczywiście Nowy Jork...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones