PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 311 944
oceny
7,7 10 1 311944
6,2 41
ocen krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

a ja czekam na cdn

ocenił(a) film na 8

to nic, że ta 3 cześć z zamierzonej, jak widać od razu, nowej trylogii o Batmanie wypada słabo
no bo:
-choć efekty specjalne specjalne i komputerowe są, aż piszczy! nudzi mnie już po trzecim czy
czwartym wybuchu...
-choć fabuła plącze się w wątkach bocznych... w pewnym momencie tyle tych postaci
drugoplanowych, że sam Batman traci na ważności
- choć "zamordowali" mit niezniszczalności głównego bohatera - ludzieee! przecież to heros
komiksowy, jemu wszystko wolno, dlaczego go na siłę "uczłowieczacie"? te miłości to tu, to tam...
- choc kobieta-kot to raczej kobieta-motocyklistka, ach gdzie ta wspaniała Michelle Pfeiffer???
była świetna, Anne H. - młoda, ładna, ale w swoim fachu może Michelle tylko kapcie do łazienki
przynosić!
......
choć to wszystko bleee, to i tak czekam, kiedy Christian Bale w końcu weźmie się w garść,
"dokopie" (dosłownie i w przenośni) tym wszystkim i w GothamCity znów zaświeci na chmurach
jego znak!
liczę, że twórcy filmu rozkręcą te pokrętne schemaciki, które nakręcili w trzeciej części
i zrobią nową, świeżutką kolejną cześć "Batmana"

ocenił(a) film na 10
m_klepka

Zaskoczę cię: to był właśnie koniec trylogii. Nolan skończył z Batmanem, zresztą Christian też ma dosyć.

ocenił(a) film na 10
m_klepka

Zaraz pewnie mnie zjedziesz xD ( mam nadzieje, że nie ) co do efektów komputerowych to nie występują w trylogii Nolana, wystarczy obejrzeć materiały dodatkowe na DvD/BD o tym jak kręcono film. Np. w poprzedniej części wysadzenie szpitala, czy przewrót tej ciężarówki, wszystko zostało nakręcone naprawdę. Nolan nie używa efektów komputerowych, użyje ich jeśli już naprawdę trzeba np. rozwalający się helikopter w pościgu w TDK, ta scena częściowo została zrobiona w komputerze.
Teraz w tej części np. akcja na stadionie, może wydawać Ci się zrobiona na komputerze, ale jest to prawdziwa eksplozja. Pytanie jak? Otóż na prawdziwą murawę na prawdziwym stadionie filmowcy wybudowali na niej kilkumetrową "nową" nawierzchnię stadionu, którą wysadzono podczas zdjęć.
Naprawdę polecam obejrzeć materiały dodatkowe :D

ocenił(a) film na 10
Gracu999

Zapomnialem, jeszcze o scenie z poczatku filmu z katastrofa samolotu. Ona tez zostala nakrecona naprawde, Nolanowi bardzo zalezalo na tym, aby tą scene nakrecono w pwietrzu i mimo wielu sprzeciwow ostatecznie nakrecono ja naprawde. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones