PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 521 435
ocen
8,0 10 1 521435
8,0 50
ocen krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

Szlag mnie trafiał, jak sobie dzisiaj w nocy oglądałem TDK, bo film został nakręcony zarówno
kamerami IMAX, jak i tradycyjnym formacie. I co? Obraz nakręcony w IMAX nie ma czarnych
pasków, a tradycyjny ma. Daje to taki wkurzający efekt, że czasem ujęcia z tych dwóch różnych
kamer się przeplatają i obraz się jakby rozciąga...Z tego co pamiętam to w kinie, czy na DVD
nie było czegoś takiego, albo nie zwróciłem na to uwagi.
Sam film obejrzałem już chyba 10. raz i podtrzymuję, że jest to arcydzieło, nigdy nie zrozumiem
hejterów, którzy wyzywają cała trylogię od gniotów, jakby nie miała żadnych zalet, a ma i to
mnóstwo, a minusów? Może niektóre wydarzenia są lekko naciągane, a do scenariusza
wkradły się błędy, ale ludzie to jest film akcji, nie dokument. No cóż, mali hejterzy nie mają co
robić w domu, w końcu uczyć się nie pouczą, a mama zrobi śniadanie itp. założy majtki, to
trzeba coś robić i hejtować jeden z najlepszych filmów w historii.

ocenił(a) film na 10
AdWienc

Na DvD nie ma tego "problemu" ale Blu-ray pokazuje w pełnej krasie obraz gdy są sceny z kamer Imax,mnie dziwi to dlaczego cały film nie mógł zostać nakręcony poprzez kamery Imax nie było by tego problemu

ocenił(a) film na 7
Joleke22

O ile wiem to kamerą Imax nie mogą być nagrywane całe filmy, gdyż to chyba szkodzi na oczy.

Joleke22

nie są kręcone w całości kamerami IMAX bo przy scenach dialogowych słychać pracę tych kamer. gdzieś to przeczytałem śledząc newsy przed premierą TDKR.

ocenił(a) film na 10
AdWienc

W kinie IMAX jak i w wersji Blu ray są te sceny widoczne natomiast w zwykłym kinie i w wersji Dvd są w normalnym formacie.

ocenił(a) film na 10
AdWienc

Nie mam zamiaru mówić Ci co i jak ale nie masz racji.Wiem że post pisałeś już dawno temu i do tej pory o kamerach Imax wiesz już dużo więcej ale Mroczny rycerz powstaje to nie najgorsze wydanie a jeden z najlepszych filmów na blu-ray jeżeli chodzi o jakość.I wież mi nic się nie rozciąga nic nie tracisz gdyż taśma kamery Imax jest ustawiona pionowo względem zwykłej.To rozszerzanie to nie tak jak w wydaniach Monolith gdzie polski wydawca sam nie wiadomo poco zlikwidował pasy.Nie jednak wiadomo film można wydać na płycie jednowarstwowej 25 giga i jest taniej.Batman zajmuje ponad 44 giga z audio.Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones