PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 521 140
ocen
8,0 10 1 521140
8,0 50
ocen krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

Lepszy od tych Tima Burtona. Mroczny,realistyczny,z brawurową akcją,doskonała gra aktorów i wybitnym scenariuszem. Joker po prostu wymiata. Arcydzieło

ocenił(a) film na 10
ringos1

:D :D :D

Gladiator1000

Podoba mi się ten film!

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

A co sądzisz o Bale'u w roli Batmana? Bo to jeden element tego filmu, który jest totalnym niewypałem.

użytkownik usunięty
TymekBR

Na początku nie pasował. Potem już w niezły sposób dostosował się do roli i chwała mu za to.

Nie wiem skąd zarzuty do Bale'a, bo w całej trylogii wypada całkiem nieźle. Oczywiście w "Mrocznym Rycerzu" jest przepaść między nim, a Heathem ale powiedzmy sobie szczerzę - Na świecie w 2008 roku była może trójka aktorów która potrafiłaby zagrać na podobnym poziomie co Ledger i żadna z tych osób do roli Batmana nie pasowała.
No może Di Caprio dałby sobie radę lepiej od Bale'a w tej roli.

ocenił(a) film na 8
XXXD

Na szczęście znaleźli Afflecka

ocenił(a) film na 7
kpawlak2000

Batfleck?

Kuźwa... Chłop nie ma startu do Bale'a z Begins. Koleś chodzący ze zblazowaną miną...

ocenił(a) film na 8
shamar

Przynajmniej nie jest takim drewnem i nie ma komicznego głosu

ocenił(a) film na 7
kpawlak2000

Nie jest drewnem? Koleś przez cały film albo ma zblazowaną minę albo grymas złości na twarzy.

Oglądałeś na pewno Begins i TDK? Kiedy pokazują Wayna w normalnych sytuacjach? Np. na przyjęciu?

ocenił(a) film na 8
shamar

Rozmawiamy o Batmanie, a ty tu Brucem Waynem zajeżdżasz. Bale jako Bruce Wayne był dobry, ale gadamy tu o Gacku

ocenił(a) film na 7
kpawlak2000

Gdzie jako Batman był drętwy? Czyżby w scenie, gdzie przechodzi przez cele i rzuca "przepraszam"? Albo "fajny płaszcz"?

Było czuć, że to podobny Batman do Keaton'owskiego. A co mamy u Batflecka? Wkurzonego grubasa z psychiczną traumą.

ocenił(a) film na 8
shamar

Czy drewno to określenie tego co mówi?! Chodziło mi o sceny walki, gdzie rusza się jak kołek. Affleck wygląda jak Batman, sieje postrach. Widzę, że dla Ciebie mięśnie, a tłuszcz nie stanowią żadnej różnicy, elo.

ocenił(a) film na 7
kpawlak2000

Acha... Najpier nie chodziło Ci o grę jako Wayna, później nie chodziło Ci o grę jako Batmana a teraz... dowiadujemy się, że chodzi jedynie o walki?

Nie wiem czy mięśnie czy tłuszcz ale wygląda momentami źle, jak przekokszony i do tego grubas.

ocenił(a) film na 8
shamar

Affleck bardzo pasuje do roli Batmana, szkoda tylko że producenci zrobili z niego mordercę, a Batman który zabija to nie Batman moim zdaniem, powinien być niezłomny, ale kasa to kasa... chociaż ten nowy mniej zarobił ;)... ale i tak dalej będą robić to samo... szczątkowa fabuła nie mająca sensu i dużo wybuchów.

ocenił(a) film na 7
szuler2

Przecież Keaton też zabijał

ocenił(a) film na 8
shamar

Keatona nie oglądałem. Batman powinien być moim zdaniem taki jak w serii gier "Batman Arkham"
https://www.youtube.com/watch?v=69wCoMCBk7E

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Dla mnie Gotham jest za mało gothamowe, wolę te u Burtona czy w serialu Gotham

ocenił(a) film na 8
Gladiator1000

Sceny akcji wołają o pomstę do nieba. Mało dynamiczne i sztuczne

ocenił(a) film na 7
Gladiator1000

"i wybitnym scenariuszem"

LOLek

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

nie jesteś sam w tej opinii, też uważam że to najlepsza wersja Batmana

ocenił(a) film na 7
Gladiator1000

Najlepszy jest z 1989 roku

użytkownik usunięty
Gladiator1000

Mi się bardziej podobał batman Burtona.

ocenił(a) film na 6
Gladiator1000

Film jest ok.
Czy lepszy Joker od Burtonowskiego ?
Tamten był bardziej takim komiksowym żartownisiem. Jak choćby scena jak z nogawki wyciąga pistolet z wielką lufą.
Ten Joker bardziej pasuje na takiego psychola. Mało w nim tej charyzmy jaką miał Joker komiksowy, czy animowany.
Zresztą mnie to tam wszystko jedno bo nie lubię Jokera samego w sobie.
Co do filmu, ciekawy ale zdecydowanie za długi.
Można było sobie darować co niektórych scen, a niektóre skrócić jak choćby rozwlekły wątek miłosny Denta.

ocenił(a) film na 5
Gladiator1000

Rozbawiłeś mnie.

ocenił(a) film na 9
Gladiator1000

W mojej opinii Batman Nolana to również najlepsza w historii z odsłon tego protagonisty, bo najbardziej filmowa, epicka i wgniatająca w fotel. Widz czuje, że twórca tej trylogii poszedł śladami Petera Jacksona i jego adaptacji LOTR dostosowując ją w najlepszy możliwy sposób do warunków kina, zachowując przy tym rdzeń opowieści. Filmy Burtona to natomiast zagrana najbardziej teatralnie i cudownie wręcz groteskowo przedstawiona odsłona Batmana, która świetnie oddaje ducha starych komiksów mieszając ze sobą powagę i szaleństwo sytuacji. Tworząc przy tym niepowtarzalny klimat filmowej ekspresji, która do dzisiaj wyróżnia się na tle wszystkich produkcji superbohaterskich. Zaś najnowsze odsłony albo prezentują to co już wielokrotnie widzieliśmy w różnych źródłach do znudzenia (Batfleck i DCEU) lub podchodzą do tematu niby z innej strony, ale znów zaczynając pisać filmowy świat Batmana od nowa, robiąc z tego już sztukę dla sztuki. No cóż, niestety kontynuacji trylogii Nolana raczej się już nigdy nie doczekamy. A szkoda, bo Batman zawsze najlepiej wychodzi bez bagażu Justice League i meta-ludzi, będąc unikalnym bohaterem. Choć osobiście liczyłem, że nawet Nolan mógłby pokusić się o skonfrontowanie Bruce'a Weyne'a z choćby Zieloną Strzałą, w stworzonym przez siebie świecie Gotham City.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones