PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 521 125
ocen
8,0 10 1 521125
8,0 49
ocen krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

Nie rozumiem jak film, w którym zdjęcia kręcono w Chicago bez jakiekolwiek dekoracji, zyskał nominację do oscara za scenografię. Rozumiem w filmach historycznych, fantasy, science fiction, albo takich jak Batman Tima Burtona w których faktycznie trzeba było stworzyć scenografię (gotycka, groteskowa architektura, wnętrza itd). Na jakiej zasadzie w Mrocznym Rycerzu oceniano scenografię? Jakimi kryteriami kieruje się Akademia Filmowa, może czegoś nie wiem.

ocenił(a) film na 10
szmyrgiel

Scenografia musi być odpowiednio dobrana do filmu. Nigdzie nie jest powiedziane, że musi być tworzona od zera.

Dealric

I tyle? Równie dobrze mogli wybrać inną amerykańską metropolię. Btw Czy Chicago jest właściwe odpowiednią scenerią do filmu o Batmanie? Czy Gotham nie powinno być brudne, pogrążone w mroku, pełne gotyckiej architektury (stąd chyba wywodzi się nazwa miasta)?

szmyrgiel

W tym filmie wszystko jest sterylne, czyste, schludne i nowoczesne.

ocenił(a) film na 10
szmyrgiel

Batman Nolana nie jest komiksowy. Nie jest gotycki i brudny.
Batman Nolana jest realistyczny, nowoczesny. A przez to Gotham także takie jest.

A czy mogli wybrać inną metropolię? Nie powiedziałbym. Różne miasta bardzo różnią się od siebie, a jeśli szuka się tego mrocznego, brudnego to zwykle jedzie się właśnie do Chicago.

Dealric

Nie chodzi mi o groteksę Burtona, ale o brud, klasyczną architekturę i mrok. Gotham w Batman Beings właśnie tak wyglądało, albo w serialu Gotham- taka wizja mi bardziej odpowiada. Jest bardziej klimatyczna i nadaje miastu wyjątkowy charakter.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones