PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119669}

Mucha

The Fly
6,7 2 159
ocen
6,7 10 1 2159
6,3 3
oceny krytyków
Mucha
powrót do forum filmu Mucha

:/

ocenił(a) film na 7

Może to i klasyk ale nie zmienia to faktu, że gra aktorska w tym filmie jest po prostu słaba. Ludzie grający w tym filmie tak mnie drażnili swoją irytującą sztucznością, że wahałem się między oceną 6 a 7. Miejscami ich gra była naprawdę komiczna. Czasem miałem wrażenie, że oni nie grają profesjonalnie ale recytują swoje kwestie z wielką sztampą. Jako klasyk warto obejrzeć ale jest to film, którym się zachwycać nie warto.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

musiał to byc poważny dylemat...dac 6 czy 7

ocenił(a) film na 7
schiz

Nie wiem co w tym zabawnego. Ocenę 7 daje się przede wszystkim solidnym produkcjom. Zamiast bezproduktywnego komentarza - zapychacza mógłbyś kolego podać jakieś swoje argumenty czemu ten film oceniłeś na 5.

ocenił(a) film na 5
Lisowczyk

śmieszne sa twe wahania miedzy ocenami. niemniej potwierdzam twe slowa o "sztucznosci" gry....ale tak sie grało w tamtych latach. tez sie zgodzę "jako klasyk warto obejrzeć ale jest to film, którym się zachwycać nie warto."
W 1958 dałbym 7 teraz 5 naciągane. w zasadzie niczym sie nie różni od "muszki 2", ktorej dalem 1. widziales?
i tyle. Za głosik i wyglad much daje 9. za reszte 1. i jest 5.

ocenił(a) film na 7
schiz

Tak się grało w tamtych czasach ? .......Nie rozśmieszaj mnie.
Zauważ że na przykład najlepsze komedie amerykańskie pochodzą z lat 30 i 40' ubiegłego wieku.
Mają świetne dialogi i genialną grę aktorską. Na przykład "Ich noce 1934" , "Philadelphia story 1940" czy
"Arszenik i stare koronki 1944". Tamte komedie mają po prostu klasę. Można je oglądać po 20 razy i się nie nudzą.

ocenił(a) film na 5
returner

zdarzały sie niezwykle wyjatki przy dobrych tekstach i scenariuszu + aktorach. ostalo sie te 3-5 filmow.
reszta to sztuczny chlam.

ocenił(a) film na 7
schiz

Tylko że genialnych komedii, dramatów czy kryminałów w tamtych czasach powstało od groma właśnie wtedy.

ocenił(a) film na 5
returner

proponuje byś ten grom wymienił tutaj.
większość to ramotki.

ocenił(a) film na 7
schiz

Skupię się na latach 30,40 i 50' i tak na szybko wypisze kilka konkretnych filmów :)
ICH NOCE
NAGA PRAWDA
DZIEWCZYNA PIĘTASZEK
ARSZENIK I STARE KORONKI
WAKACJE
DRAPIEŻNE MALEŃSTWO
OPOWIEŚĆ FILADEJFIJSKA
ŻEBRO ADAMA
PÓŁ ŻARTEM PÓŁ SERIO
KACZA ZUPA
NOC W OPERZE
DYKTATOR
DZISIEJSZE CZASY
ŚWIATŁA WIELKIEGO MIASTA
CASABLANCA
GASNĄCY PŁOMIEŃ
PRZEMINEŁO Z WIATREM
POŻEGNALNY WALC
BŁĘKITNY ANIOŁ
RZYMSKIE WAKACJE
STĄD DO WIECZNOŚCI
To wspaniałe życie
PAN SMITH JEDZIE DO WASZYNGTONU
PAN Z MILIONAMI
LIST
WSZYSTKO O EWIE
BULWAR ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA
OBYWATEL KANE
12 GNIEWNYCH LUDZI
KOMEDIANCI
ZŁODZIEJ ROWERÓW
CENA STRACHU
400 BATÓW
SIERŻANT YORK
NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN
ŚCIEŻKI CHWAŁY
LECĄ ŻURAWIE
KOTKA NA GORĄCYM BLASZANYM DACHU
LA STRADA
NOCE CABIRII
SŁODKIE ZYCIE
8 i 1/2
7 PIECZĘĆ
TAM GDZIE ROSNĄ POZIOMKI
ZAPOMNIANI
NAZARIN
VIRIDIANA
DZIEŃ GNIEWU
NAGLE ZESZŁEGO LATA
W UPALNĄ LETNIĄ NOC
TRAMWAJ ZWANY POŻADANIEM
NA NABRZEŻACH
ANIOŁOWIE O BRUDNYCH TWARZACH
SOKÓŁ MALTAŃSKI
WIELKI SEN
MIEĆ I NIE MIEĆ
KEY LARGO
TRZECI CZŁOWIEK
PODWÓJNE UBEZPIECZENIE
ŚWIADEK OSKARŻENIA
DOTYK ZŁA
M
STARSZA PANI ZNIKA
REBECCA
PODEJRZENIE
CIEŃ WĄTPLIWOŚCI
URZECZONA
NOTORIOUS
NIEZNAJOMI Z POCIAGU
LINA
OKNO NA PODWÓRZE
M JAK MORDERSTWO
ZŁODZIEJ W HOTELU
CZŁOWIEK KTÓRY WIEDZIAŁ ZA DUŻO
ZAWRÓT GŁOWY
PÓŁNOC PÓŁNOCNY ZACHÓD
PSYCHOZA
WIDMO
KRUK
BIAŁY ŻAR
ASFALTOWA DŻUNGLA
GILDA
Z ZIMNĄ KRWIĄ
ANATOMIA MORDERSTWA
DZIEN W KTÓRYM STANEŁA ZIEMIA
7 SAMURAJÓW
RASHOMON
TRON WE KRWI
ŻYCIE O'HARU
OPOWIEŚCI KSIĘZYCOWE
UKRZYZOWANI KOCHANKOWIE
ZARZĄDCA SANSHO
BEN HUR
ALEKSANDER NEVSKI
IVAN GROZNY I
IVAN GROZNY II
SKARB SIERRA MADRE
AFRYKAŃSKA KRÓLOWA
W samo południe
RIO BRAVO

ocenił(a) film na 5
returner

no prosze.....mysle ze wielu to sprawdzi w tym ja. wiele znam wielu nie widzialem.

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 6
Lisowczyk

Zgadzam się w 100% z pana zdaniem:) najbardziej rozbawiła mnie scena gdy strażnik zauważył zwłoki w prasie hydraulicznej i ta jego mina przerażenia:D Płaczę że śmiechu gdy robi tą minę:D można z tego niezłego Gifa zrobić;) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
GustGustaw85

Jeden z nielicznych przykładów gdzie remake jest zdecydowanie lepszy - bardziej dramatyczny i przerażający.

ocenił(a) film na 6
Lisowczyk

Zgadzam się z tobą w 100%:)

Lisowczyk

Nie film jest lepszy tylko efekty specjalne. Ale to akurat nie zasługa reżysera tylko sztabu ludzi którzy pokoleniami doszli do takiej techniki. Więc ten argument odpada.

GustGustaw85

Przecież własnie on zagrał genialnie te scenę. Mimika jeszcze z kina niemego, fantastyczne. A nie te drewna co stoja teraz i bez względu czy patrza na zabójstwo czy na kwiatek na łące to mają tę samą minę. Ale jeżeli chcesz się śmiać z tak sugestywnej i plastycznej gry aktorów, to pomyśl że za lat 50 ludzie będą się śmiali z gry Nicholsona, Pacino czy Oldmana. Taką drogą nigdzie nie zajedziesz przyjacielu.

Lisowczyk

Twoim zdaniem wolne media to przede wszystkim TVN i Gazeta Wyborcza? A może jednak Telewizja Republika i tygodnik Do Rzeczy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones