PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7900}

Mucha

The Fly
7,1 42 420
ocen
7,1 10 1 42420
7,4 25
ocen krytyków
Mucha
powrót do forum filmu Mucha

Bardzo smutny

ocenił(a) film na 10

Chyba nawet bardziej niż straszny... Seth w końcówce filmu popada w paranoję... Nie dośc że zamienia się w potwora to w dodatku samotnego potwora. Być może dlatego chciał wyrządzić ciężarnej Ronnie takie świństwo [łącząc przy pomocy teleporterów całą trójkę w jedno ciało]... Dramat poprostu, mnie ten film zmusił do refleksji :-(

ocenił(a) film na 10
nizidramaniiyt

"Jestem owadem, ktory snil o tym, ze jest czlowiekiem ale teraz musi sie obudzic".

Tego typu teksty, oraz sposob w jaki ukazano bol, strach i samotnosc towarzyszace przemianie Setha pokazuja, ze tego typu filmy nie musza byc pozbawione glebi, tak jak wiekszosc wspolczesnych produkcji. Mamy tutaj horror/thriller o cechac dobrego dramatu i filmu psychologicznego. Prawdziwe arcydzielo. Juz sie nie robi takich filmow.

ocenił(a) film na 8
____16

dokladnie arcydzieło...
10/10

ocenił(a) film na 10
CYBORG89

Dopisuje się do tego tematu, film genialny 10/10, kolesia jest naprawdę szkoda, powolna i ohydna zamiana w potwora, odosobnienie, samotność, inność. A chciał tylko stworzyć maszynę która ułatwi przemieszczanie siępo świecie.

nizidramaniiyt

Jestem świeżo po seansie i podpisuje się pod tematem. Film może i momentami obrzydliwy, ale jakoś w ogóle mnie to nie ruszyło, natomiast bardzo zasmucił mnie los tego człowieka i mimo, że marne były na to szanse, to do końca wierzyłam, że powróci do ludzkiej formy, ale niestety nie ;/

ocenił(a) film na 8
nizidramaniiyt

Dokładnie, swego czasu o tym często pisałem. Film zmuszający do myślenia, a nie jak te dzisiejsze "Piły", czy inne pierdoły. "Mucha" to film na swój sposób wyjątkowy, bardzo smutny, pesymistyczny i jeszcze dobijająca muzyka. Seth nawet płakać nie umie w końcówce, tylko jakieś dźwięki owadzie stłumione wydaje.

ocenił(a) film na 6
Goro_Gondo

Piła część pierwsza nie jest taka zła. Poza tym porównywanie tych dwóch filmów nie ma sensu. Inny gatunek.

ocenił(a) film na 6
nizidramaniiyt

"łącząc przy pomocy teleporterów całą trójkę w jedno ciało"

I to byłoby najlepsze zakończenie tego filmu, twórcy jednak chyba obawiali się reakcji publiczności

ocenił(a) film na 8
armarange

Ale to wtedy byłoby takie bezsensu, po złączeniu nastąpił by koniec filmu? Tak to część bohaterów przeżyła, jedynie Seth nie przetrwał. I to zostawiło furtkę, szkoda, że do tak marnej kontynuacji.

ocenił(a) film na 6
Goro_Gondo

no więc właśnie marnej jak piszesz i wierzę na słowo...tak makabryczne i złe zakończenie podniosłoby moją ocenę a tak mamy mimo wszystko częściowo happy end bo gł. bohaterka przeżyła. Bezsensu by to nie było, to by była naturalna kontynuacja szaleństwa , logiczna kontynuacja w postępowaniu "szaleńca i potwora" , to było by mocne zakończenie jak dla mnie.ps. The Thing który również operuje obrzydliwościami i scenami gore jak dla mnie znacznie lepszy, jest starszy a ma lepsze efekty i scenariusz.

ocenił(a) film na 8
armarange

Aż tak starszy nie jest, kwestia paru lat, Thing bodaj 82 rok, a The Fly 86. A efekty w obu przypadkach na wysokim poziomie, ciężko powiedzieć, w którym filmie lepsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones