PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34416}

Mutronika

Guyver
5,7 1 353
oceny
5,7 10 1 1353
Mutronika
powrót do forum filmu Mutronika

Błędy, błędy....

ocenił(a) film na 10

Zamieszanie mamy tu na filmwebie z tym filmem. "Guyver" (aka "Mutronics")? Bzdura. Najpierw powstał "Mutronics" ("Mutronika"), w ktorym glowny bohater zdobywa Guyvera, akcja dzieje sie w Los Angeles i na koniec filmu niszczy brzydali z Kronosa. Potem powstal "Guyver" jako kontynuacja "Mutroniki" ze zmienionym aktorem posiadajacym Guyvera od razu (wczesniej byl blondyn, teraz jest brunet ;] ) i rozwijajaca przeszlosc Guyvera jak i powracajaca do wątków z "Mutroniki" (glowny bohater twierdzi chociazby, ze Kronos zostal zniszczony.. w koncu sam go zniszczyl, a tajny agent odpowiada - tylko jego komórka w LA). Niech ktos to uporzadkuje.

NCPNC

napisałem opis z tym .. ale muthroniks to można powiedzieć Guyver - Guyver czarny ryczerz był póżniej i jest gorszy :0 od tego

NCPNC

Niestety nie zgodzę się ;). Wszystko jakby zależy od regionu, w którym film ten miał premierę, kwestia ścisłości do zupełnie inna sprawa. Tak więc Mutronika "Mutronics" de facto aka "Guyver". W Polsce np. jak się film pojawił w wypożyczalni, również później jak był emitowany w telewizji występował pod nazwą MUTRONICS "Mutronika". Wtedy w ogóle nie było czegoś takiego jak DVD. Jak się parę (naście) lat później okazało na DVD po głównej wejściówce napis "MUTRONICS", który jakby wylatywał sprzed widza, został kompletnie zmieniony na "GUYVER", który powstaje z tych elementów pojawiających się w trakcie wejściówki. Wydaje mi się, że swego czasu w okresie premierowym i popremierowym w Europie film spotykany był pod nazwą MUTRONIKA, a np. w Japonii - GUYVER. I tyle. Kontynuacją Guyvera (Mutroniki) był Guyver - The Dark Hero, w wąskim kręgu witryn internetowych spotykany (być może i mylnie) jako MUTRONIKA 2 (choć praktycznie wcale). I koniec pieśni :).

MeHow_4

Mutronika i Guyver to 2 różne filmy. Skad wiem? bo oba ogladalem i to jeszcze na vhs. najpierw byla mutronica a pozniej guyver

NCPNC

a skąd to wiem? a chociażby z faktu, że widziałem film w czasie premiery i parenaście lat później, gdy ukazał się na DVD. Przypuszczenia tylko się potwierdziły. Mutronika i Guyver to jeden i ten sam film tylko pod inną nazwą ;).

ocenił(a) film na 10
NCPNC

witam miałem ten film na VHS i nazywał się na pewno GUYVER ale było coś jeszcze chyba dokładnie tytuł brzmiał "GUYVER operacja cronos" ale nie pamiętam dokładnie i została mi tylko 2 część na VHS
POZDRAWIAM

hitmanV

Widziałem ten film wieki temu na kasecie z wypożyczalni i tam na 100% była nazwa Mutronics - Mutronika.
Widocznie obowiązywały różne nazwy w USA, Europie czy Japonii...

ocenił(a) film na 8
Mithrill

Dokładnie tak Mithrill - o czym już wyżej (jako mehow) pisałem ;), wszystko zależało od regionu. Pozdrawiam.

TonyMontana

W mojej wypożyczalni była Mutronika jakby co :-))))))))))))))))))))))))))

Michal1992

"a skąd to wiem? a chociażby z faktu, że widziałem film w czasie premiery i parenaście lat później, gdy ukazał się na DVD. Przypuszczenia tylko się potwierdziły. Mutronika i Guyver to jeden i ten sam film tylko pod inną nazwą ;)."

Guzik prawda, bo to są dwa różne filmy - oglądałem oba jako dzieciak jeszcze na VHS. Mutronika rozgrywa się w LA, a Guyver w Utah ( gdzie przeciwnikiem Guyvera jest taki czarny maszkaron )...

ocenił(a) film na 8
sphinx85

Człowieku jak nie wiesz co mówisz, to lepiej nawet nie zaczynaj ;). W UTAH właśnie rozgrywa się akcja filmu "Guyver - The Dark Hero" i jest to kontynuacja Guyvera (Mutroniki) ;). Jest nawet pokazany znak drogowy jak juz kompletnie nie kojarzysz z nazwa UTAH, w momencie, gdy Sean Barker łapie autostop i rusza na wykopaliska bo jest przekonany ze tam znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania. Na samym początku drugiej części "Guyver - The Dark Hero" - jest nawet jego przemówienie i nawiązanie do pierwszej części ;), cyt. "Chronosa juz nie ma, ale Guyver pozostaje we mnie, wzywa mnie do walki, do zabijania...", potem jest akcja jak zabija mafiosów szmuglujących prochy w plastiku, po ich zabiciu wypala na ścianie napis będący jednocześnie tytułem drugiej części filmu. Jest też scena, gdzie Sean Barker spotyka się z Mizky Segawa - córką doktora Tetsu Segawa z pierwszej części, który swego czasu wykradł jednostkę Guyvera (Guyver unit) i ukrył - za to tez zginął. Sean mówi jej o swoich planach, ona nie jest pocieszona i nie ma ochoty do tego wracać. Trochę więcej uwagi przy oglądaniu filmów ;). Wejdź sobie człowieku jak nie wierzysz na Internet Movie Data Base (www.imdb.com) i wpisz w wyszukiwarce najpierw "Guyver" a potem "Mutronics" - wyskoczy jeden i ten sam film. Jeszcze co do tego kto był przeciwnikiem Guyvera - w drugiej części Guyvera "Guyver - The Dark Hero" - nie kojarzę czarnoskórych przeciwników, był jedynie tajny agent, który chciał Guyvera gwizdnąć ze sobą, twierdząc, że jest to własność rządowa. W drugiej części jego przeciwnikiem głównym jest CRANE, w Mutronice natomiast (Guyver) - przeciwnikami jest grupka ludzi z korporacji Chronos (widoczna na okładce filmu), przewodzi im Michael Berryman "Lisker". Radzę obejrzeć obydwa filmy jeszcze raz. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
sphinx85

Jak mi nie wierzysz na słowo to masz jak byk na stronie imdb napisane:

GUYVER

Also Known As (AKA)

Mutronics (undefined)
Mutronics - Invasion der Supermutanten Germany
Mutronikit - vaaralliset vieraat Finland
The Guyver USA (video box title)

a tu masz jeszcze linki, które rozwieją wszelkie wątpliwości:

http://www.madhousebeyond.com/?mode=docview&view=mutronics

okładki:

http://tmb.zvid.net/guyver.rar
http://tmb.zvid.net/guyver2.rar

i koniec pieśni ;).
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
sphinx85

Wydaje mi się, że sugerowałeś się samą nazwą GUYVER - a zjadłeś dopisek "THE DARK HERO" i stąd problemy - zauważ w zamieszczonych przeze mnie okładkach, że "Guyver - The Dark Hero" występuje również pod tytułem "GUYVER 2", a sam "GUYVER" bez dopisku to "MUTRONICS" i tyle ;).

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
sphinx85

Nawiasem mówiąc bodajże 17 bieżącego miesiąca druga część Guyvera miała swoją Europejską (R2) premierę na DVD :). Pozdrawiam. Do kupienia np. na ebay albo w www.hmv.co.uk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones