Troszkę się zawiodłam...

Po obejrzeniu wszystkich sezonów, z niecierpliwością czekałam, na coś, co dorówna klejnotom harmonii lub royal wedding albo chociaż zakończeniu sezonu 6 i przemianom changelingów. Niestety zawiodłam się. Zaczynając od dziwacznej animacji - kucyki miały większe głowy i mniejsze ciałka w stosunku do tych, które kocham z serialu, w tle dużo słabej grafiki komputerowej, zamiast ładnych scenerii 2d, sprawdzonych w serialu, kończąc na bardzo słabym scenariuszu - no bo gdzie podział się Discord, władca magii, z innego wymiaru, który w serialu zjawia się niemal na każde wezwanie kucyków? Czemu Celestia, potężna księżniczka Equestii znowu jest taką sierotą, że daje się unieruchomić? Gdzie podziała się Starlight Shimmer? Dlaczego Twilight nagle już nie pamięta w jaki sposób się teleportować lub używać magii w odpowiedni sposób? Co się z stało z gryfami? W serialu wyglądają po prostu jak gryfony, a w filmie zrobili z nich jakieś dziwne, zupełnie do niczego nie podobne laleczki? Czemu kucyki pędzą po pomoc przez jakąś pustynie vel "Złą ziemię", skoro zgodnie z serialem mogą się udać do krainy smoków? A zachowanie Twilight to już wgl jakaś paranoja - posunąć się do kradzieży - to kompletnie nie jest spójne z jej postacią z serialu. Nie wspomnę już o kradzieży motywów z piratów z Karaibów oraz planety skarbów - porażka. W ogóle postacie pirackiej szajki były taaaaak płytkie..."Och, och pracujemy dla Storma, a nie, dobra przekonaliście nas, wracamy do życia pirackiego, bo jest super!" To co ten storm zrobił , że pracowaliście dla niego in the first place? Tacy z was piraci, ze po prostu słuchacie randomowych ludzi, którzy każą wam coś tam robić?
Fajnie było poznać więcej uniwersum. Ale można było lepiej przygotować ten film...
Tak, wiem, doszukiwać się sensu w bajce dla dzieci to głupota...ale porównując ze spójnym i mądrzejszym serialem - film bardzo słabiutki i nie dostarczył expierience, po jaki przyszłam:)

6
 • ,,kucyki miały większe głowy i mniejsze ciałka w stosunku do tych, które kocham z serialu, w tle dużo słabej grafiki komputerowej, zamiast ładnych scenerii 2d, sprawdzonych w serialu, kończąc na bardzo słabym scenariuszu,

  No własnie tutaj się zgodzić nie mogę. Animacja była naprawdę piękna, byłem w kinie dzisiaj z ludźmi, którzy nawet nie ogladaja serialu a co do jednego wszyscy się zgodziliśmy, animacja była super, scenografia była śliczna i zasługiwała na coś więcej. Postacie wyglądały bardzo płynnie oraz naturalnie, ich ruchy oraz dynamika..dla mnie cudo.

  ,,Czemu Celestia, potężna księżniczka Equestii znowu jest taką sierotą, że daje się unieruchomić? ,,
  Imperatyw narracyjny
  No i to film o Twilight, ona jest główną bohaterką.

  ,,Gdzie podziała się Starlight Shimmer,,

  Glimmer. I była w tle. Ale racja, to że nie stawiała oporu to akurat dziwna kwestia, jej pokazywanie w ogóle było nie potrzebne, bo i tak nic nie zrobiła a mocą dorównuje Twilight.

  ,,Dlaczego Twilight nagle już nie pamięta w jaki sposób się teleportować lub używać magii w odpowiedni sposób,,
  A konkretnie?
  Plus stres itd, również robi swoje.

  ,,Co się z stało z gryfami,,

  Nic, są u siebie w państwie.

  ,,W serialu wyglądają po prostu jak gryfony, a w filmie zrobili z nich jakieś dziwne, zupełnie do niczego nie podobne laleczki,,

  Co? Mówisz o hipogryfach?


  ,A zachowanie Twilight to już wgl jakaś paranoja - posunąć się do kradzieży - to kompletnie nie jest spójne z jej postacią z serialu.,,

  No własnie to był fajny motyw, pokazujący jak bardzo zdesperowana była by ocalić swój lud, to było, nomen, omen, bardzo dojrzałe zachowanie bo każdy dorosły na jej miejscu zrobiły podobnie, albo większość. W końcu ma własny lud do uratowania.

  ,Czemu kucyki pędzą po pomoc przez jakąś pustynie vel "Złą ziemię", skoro zgodnie z serialem mogą się udać do krainy smoków,

  Co? W jakim momencie w serialu było coś takiego mówione?

  ,,Nie wspomnę już o kradzieży motywów z piratów z Karaibów oraz planety skarbów - porażka,,

  Jakiej kradzieży motywów? xd
  To piraci z Karaibów wymyślili piratów??
  I gdzie planeta Skarbów? Steampunk był w tym serialu wcześniej.

  ,,W ogóle postacie pirackiej szajki były taaaaak płytkie,,


  Mnie się podobały, jasne powinny mieć więcej czasu ekranowego, ale były sympatyczne.

  ,,To co ten storm zrobił , że pracowaliście dla niego in the first place,,

  Zniewolił ich? Zagroził?

  ,,Fajnie było poznać więcej uniwersum. Ale można było lepiej przygotować ten film...,

  A prawda, film ma swoje wady, i to sporo, ale nadal jest dobrą produkcją.


  • [Quote]"Dlaczego Twilight nagle już nie pamięta w jaki sposób się teleportować lub używać magii w odpowiedni sposób,,
   A konkretnie?
   Plus stres itd, również robi swoje. [/quote]


   To są weteranki, kilka razy equestrię już ocaliły i po pierwszym szoku powinna się ogarnąć.
   Powiedzmy nawer że w trakcie ataku byla zaskoczona i nieprzygotowana ale potem nic się nie zmieniło. Jedna iskierka byla w trakcie uciekania z okretu.

   [Quote]
   ,A zachowanie Twilight to już wgl jakaś paranoja - posunąć się do kradzieży - to kompletnie nie jest spójne z jej postacią z serialu.,,

   No własnie to był fajny motyw, pokazujący jak bardzo zdesperowana była by ocalić swój lud[/quote]

   Ogladaleś kiedyś kucyki?
   Tak jak napisałem wyżej - ona jest weteranką!
   Takie sytuacje to w equestri norma i dotychczas T nigdy nie posuwała sie do niegodziwych czynów.

   [Quote]
   W ogóle postacie pirackiej szajki były taaaaak płytkie,,


   Mnie się podobały, jasne powinny mieć więcej czasu ekranowego, ale były sympatyczne. [/quote]

   Fakt, dostały tyle czasu by się pojawiły. Podobnie z resztą kot.
   Wszystko by bylo wiecej zabawek.

   A ich zachowanie...
   Idą za tym kto akurat coś im mowi.

   Był to niestety kolejny film o Twilight i złym kucyku.
   Pinki Pie i Rainbow Dash mialy swoje sceny, reszta obsady po prostu była.

   • O boj..nie cytuj proszę nie umiejętnie następnym razem, ale napisz wyrażenie cytowane w cudzysłowie ,,...,,

    ,,o są weteranki, kilka razy equestrię już ocaliły i po pierwszym szoku powinna się ogarnąć. ,,

    Ty w ogóle wiesz jak działa stres? I nie są żadnymi weterankami, Film nie ma nic wspólnego z show, to osobny produkt, nie porównuj jedno do drugiego.

    ,,Powiedzmy nawer że w trakcie ataku byla zaskoczona i nieprzygotowana ale potem nic się nie zmieniło. Jedna iskierka byla w trakcie uciekania z okretu,,

    Ok, to inaczej co mogła zrobić, skoro 3 władczynie zostały pokonane jak gdyby nigdy nic? I gdyby nie Derpy to Twi również by skamieniała od razu.
    Powtarzam, stres, panika, strach itd, to naprawdę wpływa na osąd, ocenianie tego z perspektywy, osoby, która to nie przeżyła, nie ma sensu.

    ,,Ogladaleś kiedyś kucyki?
    ,,

    Yup, wszystkie odcinki.

    ,,Tak jak napisałem wyżej - ona jest weteranką!
    ,,

    Nie, nie jest, nie ma na to żadnych dowodów.

    ,,Takie sytuacje to w equestri norma i dotychczas T nigdy nie posuwała sie do niegodziwych czynów,,

    Takiej sytuacji nigdy nie było do tej pory. I powtarzam, nie mów o serialu bo to inne medium. Film jest całością. Serial jest tutaj zbędny. I z tego co pamiętam coś podobnego nigdy nie działo się w show, i Twilight np. nie miała oporów by skorzystać z magii Sombry, by otworzyć drzwi w 3 sezonie.

    ,,Fakt, dostały tyle czasu by się pojawiły. Podobnie z resztą kot.,

    Co? Co to w ogóle za zdanie? xd Każda postać dostaje tyle czasu ile powinna. Na tym polega film.

    ,,Wszystko by bylo wiecej zabawek.,,

    Na tym polega zarówno film i serial.

    ,,Idą za tym kto akurat coś im mowi.,,

    Co w tym takiego niezwykłego? xd
    Pokaż mi film, który nie ma tego motywu.

    • No cóż... zgadzam sie z prawie wszystkim, ale dalej nie moge zrozumieć co się stało ze Starlight. To podopieczna Twilight, a jednak ta ani razu o niej nie wspomniala. Zreszta nie sadze zeby Starlight mogla siedziec bezczynnie gdy equestrii po raz kolejny grozi zagłada.

     Po drugie rzeczywiście coś mi nie pasuje z tymi piratami, a ich charaktery nie są wykreowane za dobrze.

     Za to reszta czyli scenografia, grafika oraz postacie takie jak np. Tepiest czy hipogryfy (których tak jak słusznie zauważyłeś nie należy mylić z gryfami. I z nimi tez jest taki problem ze wiele osob na hipogryfy w ich "wodnej formie" mówi Syreny. A syrenami one nie są! Jak dobrze wiemy z serialu syreny to kompletnie inny gatunek. Bylo ich trzy oczarowywały kucyki swoim głosem i zostały wygnane do świata ludzi przez starswirla. Dodam jeszcze że syreny to osobiście moje ulubione postacie i strasznie mnie denerwuje jak ktos nazywa hipogryfy syrenami ktorymi nie sa! To jak je nazwac? Nwm, ale na pewno nie syreny. Szkoda ze nie byly nazwane w serialu).

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: