PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8045}

Nędznicy

Les Misérables
7,4 14 403
oceny
7,4 10 1 14403
Nędznicy
powrót do forum filmu Nędznicy

podbudowujący

ocenił(a) film na 9

Wzruszające losy Jeana Valjeana. Film ten pokazuje jak człowiek może sie zmienić na lepsze, pomimo przeszłości, która cały czas za nim podążała. Silny psychicznie człowiek i bardzo uczynny. Nie wiem czemu, ale wybranek Cosetty - Marius, wydał mi sie żałosny. Nic mi sie w nim nie podobało, nie pasował do tego filmu.

ocenił(a) film na 8
seyttan

*_*_*
Mariusz u Hugo zajmuje o wiele więcej miejsca niż w filmie, jeśli chcesz go polubić lub dowiedzieć się, czemu go nie lubisz, zajrzyj do powieści. Tam opisane są nie tylko jego losy od dzieciństwa, ale i jego odważne zachowanie podczas działań na barykadzie. To naprawdę nie jest taka zła postać.

Osobiście zawsze mniej lubiłam Kozetę, ponieważ jak na książkę pisaną w połowie dziewiętnastego wieku, postać kobiety nie może być dla kobiety satyfsakcjonująca. Po prostu kobieta nie była wtedy na tyle ważna, żeby ją opisywać zbyt dokładnie, więc Kozeta jest głupiutką dziewczyną, którą interesują ładne stroje, a nie szczęście człowieka, który poświęcił dla niej siebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones